Książę Harry spotkał się ojcem. Ale z księciem Williamem raczej się nie zobaczy

Książę Harry podjął natychmiastową decyzję o przylocie do Wielkiej Brytanii po tym, jak dowiedział się o chorobie nowotworowej swojego ojca. Harry spotkał się z Karolem we wtorek wieczorem. Po czym udał się na odpoczynek do jednego z luksusowych hoteli położonych w centrum Londynu.

Książę Harry z wizytą w Londynie

Książę Harry nie zwlekał z przyjazdem do Londynu, gdy tylko dowiedział się, że u króla Karola III lekarze zdiagnozowali chorobę nowotworową. To, na jaki rodzaj nowotworu cierpi król, nie zostało jeszcze podane do publicznej wiadomości. Ale wiadomo jest, że chorobę wykryto u Karola przy okazji zabiegu związanego z powiększoną prostatą. BBC podało w poniedziałek wieczorem, że Karol III osobiście poinformował synów o swojej chorobie.

Książę Harry przyleciał do Londynu z Kalifornii w niecałe 24 godziny od oficjalnego komunikatu o chorobie króla. Harry spotkał się z ojcem w Pałacu Buckingham, po 11-godzinnym locie, a spotkanie trwało ok. 45 minut. Po krótkiej rozmowie z synem, Karol III udał się helikopterem wraz z królową Kamilą do Sandringham w Norfolk.

Tymczasem książę Harry, który do Londynu przyleciał bez żony Meghan Markle oraz dzieci, zatrzymał się w jednym z luksusowych hoteli w centrum Londynu. Na razie nie ma żadnych wiadomości, jakoby w Londynie miało dojść do spotkania księcia Harry’ego z księciem Williamem. Ale osoba będąca blisko księcia Sussex wyznała anonimowo na łamach „The Times”, że Harry chciałby, aby do takiego spotkania doszło. – Głównym powodem podróży księcia do Wielkiej Brytanii jest spotkanie się z ojcem. Gdyby pojawiła się szansa zobaczenia księcia Walii, książę chętnie by ją przyjął – powiedział informator.

Jak czuje się Karol III?

Wiemy, że król Karol III poddał się natychmiastowemu leczeniu. Z pałacu dochodzą wieści, że monarcha „wspaniale sobie radzi” i jest w swojej zwyczajowej „dobrej formie”. Król ma być jednak nieco sfrustrowany faktem, że diagnoza przeszkodzi mu w wykonywaniu obowiązków publicznych. Te, przynajmniej w części, przejmie za niego teraz książę William.

– Gdybyście nie wiedzieli, że coś się dzieje, to nie mielibyście pojęcia, że [król] w ogóle cierpi na jakąś chorobę – zaznaczył anonimowo jeden z informatorów w Pałacu Buckingham.

Teksty tygodnia

W Glasgow rosną góry śmieci

Odkąd władze Glasgow wprowadziły opłaty za odpady wielkogabarytowe, w mieście rosną góry śmieci. Nielegalnie porzucane śmieci zanieczyszczają miasto i prowadzą do plagi szczurów.

Różnice w tradycjach wielkanocnych w Polsce i UK

Zarówno polskie, jak i brytyjskie tradycje i zwyczaje wielkanocne są bogate i różnią się ze względu na regiony.

Egg Hunt wśród śmieci? W Birmingham góry odpadów nadal rosną

Czy w Birmingham coroczne Egg Hunt odbędzie się między workami ze śmieciami? Czy świąteczny spacer będzie podróżą w labiryncie worków z resztkami i ucieczką przed szczurami wielkimi jak koty?

Zamieszkaj tam, gdzie inni jeżdżą tylko na wakacje – 7 zalet mieszkania w Hiszpanii

Marzysz o słońcu, plaży i własnym apartamencie nad Morzem Śródziemnym? Przekonaj się, dlaczego coraz więcej osób wybiera Hiszpanię jako swój drugi dom – i jak Casa Playa pomaga to marzenie spełnić.

Sytuacja na brytyjskim rynku pracy

Liczba pracowników na etacie w brytyjskich firmach spadała najszybciej od szczytu pandemii Covid-19. Na rynku rośnie niepewność, która ufundowana jest na polityce fiskalnej Rachel Reeves oraz globalnej zmienności ekonomicznej.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie