Laburzyści planują zakaz reklamowania śmieciowej żywności. Ale to nie wszystko

Partia Pracy chce radykalnych zmian w obszarze ochrony zdrowia publicznego, by zmniejszyć presję na system opieki zdrowotnej NHS. Jednym z forsowanych rozwiązań będzie zakaz reklamowania w ciągu dnia śmieciowej żywności.

Jak Partia Pracy planuje zwiększyć poziom zdrowotności społeczeństwa?

Partia Pracy jest zdeterminowana i dla odciążenia brytyjskiego systemu opieki zdrowotnej chce postawić przede wszystkim na prewencję. Jednym z najgłośniej dyskutowanych właśnie pomysłów jest wprowadzenie zakazu reklamowania śmieciowej żywności. A zatem produktów o wysokiej zawartości tłuszczu, soli i cukru. Reklamowanie tzw. junk food zostałoby całkowicie zakazane w internecie, a w telewizji byłoby dozwolone jedynie w godzinach wieczornych, prawdopodobnie po godz. 21:00. Laburzyści chcieliby wprowadzić taki zakaz w ciągu najbliższego roku, głęboko wierząc, że ruch taki pomógłby m.in. w walce z otyłością wśród dzieci.

Innym pomysłem laburzystów zmierzającym do poprawy zdrowia publicznego jest wprowadzenie zakazu sprzedaży dzieciom i nastolatkom napojów energetycznych, które charakteryzuje wysoka zawartość kofeiny i od których wielu młodych ludzi jest wprost uzależnionych. Wreszcie Partia Pracy rozważa także zwiększenie fluoryzacji wody w celu poprawy zdrowia jamy ustnej całego społeczeństwa.

Premier nie boi się oskarżeń o wprowadzanie „państwa opiekuńczego”

Laburzyści zdają sobie sprawę z tego, że zarówno powyższe zmiany, jak i na przykład wprowadzenie dalszych restrykcji względem palaczy (choćby zakaz palenia w ogródkach w pubach i restauracjach) wywołają duży opór u części społeczeństwa. Ale politycy tej partii przyznają, że premier nie boi się oskarżeń o wprowadzanie w UK „państwa opiekuńczego”. – Poważnie zastanawiamy się nad tym, gdzie możemy pójść, jeśli chodzi o prewencję. (…) Rosnąca liczba zachorowań w naszym społeczeństwie wywiera ogromną presję na NHS. Keir nie boi się podejmować kontrowersyjnych kroków, jeśli są one właściwe. [Premier] jest gotowy zmierzyć się z oskarżeniami dotyczącymi „państwa opiekuńczego”, jeśli tylko uda się dzięki temu skrócić listy oczekujących [do lekarza], utrzymać ludzi w zdrowiu i pracy oraz zabezpieczyć długoterminową przyszłość NHS – mówi anonimowo polityk znajdujący się blisko rządu.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Biznes w UK bez kompleksów. Czyli jak fryzjerka z Polski zawojowała Londyn

Czy otwarcie biznesu fryzjerskiego w Londynie to trudna sprawa? o tym opowiada fryzjerka z Polski, której się to udało

WAŻNE: Dyżur paszportowy w Leicester zaplanowany na 30 listopada 2024

Jak w oficjalnym komunikacie podaje serwis polskiej Ambasady w Londynie w dniu 30 listopada (jest to sobota) odbędzie się dyżur paszportowy w angielskim mieście Leicester (hrabstwo Leicestershire).

PILNE: Przed ambasadą USA w Londynie znaleziono podejrzaną paczkę

Funkcjonariusze Metropolitan Police interweniowali w związku ze znalezieniem podejrzanej paczki przed budynkiem ambasady USA w Londynie.

Zegarek z Titanica sprzedany za rekordową kwotę

Za rekordową kwotę sprzedano złoty zegarek kieszonkowy podarowany brytyjskiemu kapitanowi statku, który uratował 700 pasażerów Titanica.

Firmy energetyczne przeznaczą 500 mln funtów na „złagodzenie” wysokich rachunków

Brytyjski rząd wraz z 12 największymi firmami energetycznymi w Wielkiej Brytanii pracuje nad rozwiązaniami, które obniżą rachunki za prąd i gaz na Wyspie jeszcze tej zimy.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Royal news

Zdrowie