Mieszkańcy domów opieki w UK„umierają samotnie”. Brak pracowników coraz bardziej daje się we znaki

Fot. Getty

Związek zawodowy Unison alarmuje, że w sektorze opieki jest „rozpaczliwie mało” pracowników. Efekt tego taki, że mieszkańcy domów opieki w UK„umierają samotnie”, ponieważ nie ma się kto nimi zająć. 

- Advertisement -

Najnowsze badanie Unison pokazuje, że mieszkańcy domów opieki są zaniedbywani z uwagi na „niebezpiecznie niski” poziom zatrudnienia. Z ankiety przeprowadzonej wśród pracowników domów opieki wynika, że seniorzy przebywający w takich miejscach umierają samotnie, ponieważ z uwagi na brak personelu nie ma kto im towarzyszyć w ostatnich godzinach ich życia. Sytuacja jest na tyle poważna, że część podopiecznych nie jest regularnie myta, a część jest ubiera dopiero po południu. Nie mówiąc już o tym, że świadczenie opieki odbywa się w błyskawicznym tempie, a jej jakość spada, ponieważ nie ma wystarczającej liczby ludzi do wykonania całej pracy – zarówno na zmianach dziennych, jak i nocnych. 

 

 

 

Pracownicy domów opieki są wyczerpani i sfrustrowani

Z ankiety Unison przeprowadzonej w Anglii, Walii i Irlandii Północnej wynika, że pracownicy domów opieki, którzy próbują w jakikolwiek sposób nadrabiać braki kadrowe, są wyczerpani i sfrustrowani. 31 proc. wyznało, że niewystarczający poziom personelu wpływa na jakość opieki i że powoduje u nich uczucie „wyczerpania, złości i zdenerwowania”. Natomiast aż 67 proc. respondentów stwierdziło, że z uwagi na trudne warunki pracy i wyczerpanie zawodowe rozważa opuszczenie sektora opieki. 

– Musiałam opuścić moich podopiecznych we łzach, ponieważ musiałam opiekować się kimś innym, kto również mnie potrzebował – wyznała zrozpaczona, 40-letni opiekunka. A sekretarz generalna Unison Christina McAnea dodaje: – Opiekunowie odchodzą tłumnie – wypaleni pandemią, wyczerpani pracą na zmianach, na których brakuje pracowników i znużeni niskimi zarobkami. „To koszmar dla rodzin martwiących się o opiekę nad bliskimi, przepracowanych pracowników, którzy borykają się z problemami i pracodawców, którzy obawiają się, że nie będą mieli personelu. W sektorze opieki rozpaczliwie brakuje pracowników i nie można czekać miesiącami, aż rząd znajdzie rozwiązanie. 
 

Teksty tygodnia

Rewolucja w brytyjskiej gospodarce: więcej kredytów, mniej ograniczeń

15 lipca o godzinie 18.00 kanclerz skarbu Rachel Reeves wygłosiła przemówienie dotyczące zmian w brytyjskiej gospodarce. UK będzie bardziej atrakcyjne dla firm i przyciągnie nowe inwestycje!

Eksperci ostrzegają: popularny lek zwiększa ryzyko demencji nawet o 40%

Niepokojące wyniki badań wskazują, że popularny lek stosowany na ból dolnej części pleców może zwiększać ryzyko problemów z pamięcią nawet o 40 procent. Chodzi o Neurontin – preparat zawierający gabapentynę, którą NHS zatwierdziła na początku lat 90. do leczenia bólu neuropatycznego i padaczki.

Zagraniczni szpiedzy wykorzystują dzieci w UK do przeprowadzania ataków

Funkcjonariusze służb specjalnych ostrzegają, że rosyjski i irański wywiad wykorzystują brytyjskie dzieci do organizowania ataków na terenie Wielkiej Brytanii.

Nowy zawód w UK? Skorzystaj z dofinansowanych studiów z Career Activator

Myślisz o zmianie pracy lub powrocie na rynek? Dowiedz się, jak zacząć studia w UK - nawet bez matury. Z Career Activator to prostsze, niż myślisz.

Masz wąż ogrodowy? Uważaj! Za jego użycie grozi spora grzywna

Od 22 lipca mieszkańcy wybranych części Anglii będą musieli ograniczyć zużycie wody – wszystko przez brak deszczu i gwałtownie rosnące zapotrzebowanie. Złamanie zakazu może poskutkować karą w wysokości 1000 funtów.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie