Mistrzostwa Wielkiej Brytanii w noszeniu żon 2022 za nami! Zobacz jak przebiegał konkurs [Wideo]

Fot. YouTube

W dniu wczorajszym odbyły się słynne Mistrzostwa Wielkiej Brytanii w noszeniu żon 2022. Zobacz, jak poradzili sobie uczestnicy tego niezwykłego konkursu. 

Śmiałkowie stanęli wczoraj do konkursu w Dorking, w hrabstwie Surrey. Na mecie pojawiło się ponad 20 par, z których każda miała nieco inną, właściwą sobie technikę biegu i pokonywania przeszkód. Większość partnerów niosła swoje żony zawieszone na plecach i zwisające głową w dół (to tzw. uchwyt estoński). Ale znaleźli się i tacy, którzy nieśli swoje partnerki na tzw. „barana”. Pary miały do pokonania 1200 stóp (366 m), trasą usianą przeszkodami, a na zwycięzców czekała beczka lokalnego Ale warta £150. Dodatkowo zwycięzcy wyścigu otrzymali £250 na wydatki związane z reprezentowaniem Wielkiej Brytanii w międzynarodowych Mistrzostwach Świata w Noszeniu Żon w Finlandii, które mają miejsce w lipcu. 

Co ciekawe, „nagrody” w wyścigu otrzymała też para, która na metę przybyła jako ostatnia. Był to kubełek Pot Noodle i karma dla psa. Z kolei partner, który ukończył wyścig z najcięższą żoną, wygrał funt kiełbasek, natomiast najstarszy partner wykonujący bieg dostał puszkę sardynek i słoik gęstej, słonej pasty z ekstraktu mięsnego Bovril. 

Noszenie żon – jakie są zasady wyścigu?

Mistrzostwa Wielkiej Brytanii w noszeniu żon są otwarte dla wszystkich par, niekoniecznie związanych przysięgą małżeńską. Oznacza to, że mogą w niej wziąć udział również pary homoseksualne i przyjaciele, a osobą zwisającą z ramion partnera może być zarówno kobieta, jak i mężczyzna (oczywiście z uwagi na cechy fizyczne jest to nadzwyczaj rzadkie). Jedynym wymogiem jest to, by osoba niesiona ważyła co najmniej 50 kg – jeśli nie spełnia ona tego wymogu, to musi mieć założony plecak, by zwiększyć w ten sposób swoją wagę. 

Teksty tygodnia

Pobierasz Universal Credit? To sprawdzi Departament Pracy i Emerytur (DWP) od 2026 roku!

Obecnie aż 7,5 miliona osób w UK pobiera Universal Credit. Departament Pracy i Emerytur - DWP - będzie analizowało konta i transakcje osób pobierających świadczenie. Jakie uprawnienia zyska DWP?

Czy potrzebuję ETA, gdy mam brytyjski paszport?

Od 2 kwietnia 2025 roku Polacy przyjeżdżający do Wielkiej Brytanii muszą posiadać Elektroniczne Zezwolenie na Podróż – ETA.

Koniec z settled status dla imigrantów po 5 latach pobytu

W ramach nowej polityki imigracyjnej brytyjski rząd zamierza skończyć z przyznawaniem settled status imigrantom po 5 latach pobytu.

Rynek pracy w UK coraz słabszy. Najgorzej w budowlance i handlu

Rynek pracy w UK nadal słabnie. Odnotowano spadek osób zatrudnionych. Zmniejszyła się także liczba wolnych miejsc pracy.

Aż 1,5 mln imigrantów z UE poczeka dłużej na status zasiedlenia

Osoby, które przeprowadziły się do Wielkiej Brytanii w 2020 roku, będą musiały czekać dodatkowe pięć lat, aby otrzymać status zasiedlenia.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie