piątek, 20 września, 2024

Na brytyjskim uniwersytecie będzie można uzyskać tytuł magistra magii

Od września przyszłego roku Uniwersytet w Exeter zaproponuje młodym ludziom studia magisterskie z dziedziny magii i nauk okultystycznych. Brytyjskie media podają, że otwarcie takiego kierunku to efekt zauważalnego wzrostu zainteresowania magią wśród młodych ludzi.

Nietypowy kierunek studiów na brytyjskim uniwersytecie

Nowy kierunek z dziedziny magii i nauk okultystycznych będzie można rozpocząć na Uniwersytecie w Exeter od września 2024 r. Będzie to jeden z pierwszych tego typu kursów w kraju. A, jak podają dziennikarze BBC, studenci będą mogli zapoznać się na zajęciach z historią oraz wpływem czarów i magii na społeczeństwo i naukę zarówno w krajach tzw. Zachodu, jak i w krajach tzw. Wschodu. „To wyjątkowy kierunek, który pozwala dostosować program do własnych zainteresowań. [Można] wybrać szereg modułów z zakresu nauk humanistycznych i społecznych lub specjalizacji w określonym obszarze” – czytamy w opisie kierunku na stronie uczelni.

Roczny koszt studiów z zakresie magii i nauk okultystycznych w roku akademickim 2024-2025 wyniesie 12 tys. funtów. Jednak to dotyczy pełnego wymiaru godzin. Dla osób, które wybiorą niepełny wymiar godzin, koszt wyniesie połowę mniej – 6 tys. funtów.

Co znajdzie się w programie studiów z magii?

Innowacyjne studia obejmą całe spectrum tematów. Studenci będą mogli zgłębić swoją wiedzę m.in. na temat sposobu przedstawianiu kobiet w średniowieczu, występowania smoków w literaturze i sztuce Zachodu, paleografii czy myśli islamskiej. Nie zabraknie także analizy legend o królu Arturze, czy zajęć z archeologii – w teorii i praktyce.

A gdzie będzie można znaleźć pracę po ukończeniu takich studiów? Cóż, tu także będzie dla absolwentów szerokie pole do popisu. Po ukończeniu kierunku studenci będą mogli ubiegać się o pracę w edukacji, mentoringu, doradztwie czy turystyce. Poza tym otworem będą dla nich stały posady w muzeach i innych instytucjach kultury, bibliotekach, czy nawet w branży wydawniczej.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Szwajcaria uznana „najlepszym krajem na świecie”. Jak w rankingu wypadły inne państwa?

Jakie są najlepsze kraje na świecie? Jak wypada Europa, jak Polska, a jak inne regiony w najnowszym zestawieniu?

Powódź w Polsce. Krytyczna sytuacja w województwie opolskim i dolnośląskim

Brytyjskie media piszą o powodzi w Polsce. Ta noc była wyjątkowo trudna dla mieszkańców Głuchołaz, Lądka-Zdroju i Kłodzka.

Rząd ubiega się o nadzwyczajne uprawnienia i chce ograniczenia praw uchodźców

Holenderskie władze chcą rozszerzyć swoje kompetencje, z całkowitym pominięciem jakichkolwiek ścieżek legislacyjnych, nie konsultując swoich decyzji z parlamentem.

Nowy wariant COVID-19 szaleje w Europie. Czy ktoś jeszcze się tym przejmuje?

Nowy wariant COVID-19, nazwany Covid XEC, wzbudza coraz większe...

Ewakuowano samolot EasyJet przez eksplozję w torbie pasażerki

Przez eksplozję w torbie pasażerki ewakuowano samolot EasyJet, który miał lecieć z Grecji do Londynu. Na pokładzie było 236 podróżnych.

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?