Nawet 1/3 mieszkańców UK może zrezygnować z wakacji za granicą z powodu KORONAWIRUSA

Fot. Getty

Wraz z gwałtownym rozprzestrzenianiem się koronawirusa we Włoszech coraz więcej mieszkańców UK z rezerwą podchodzi do wyjazdu na wakacje za granicę. Najnowsze badanie wykazało, że nawet 1/3 z nich może się zdecydować na pozostanie w kraju właśnie ze strachu przed nową pandemią. 

- Advertisement -

Z ankiety przeprowadzonej na zlecenie firmy konsultingowej Retail Economics wynika, że aż 31 proc. z 2000 respondentów rozważa całkowite powstrzymanie się od wyjazdów za granicę, na dłuższe wakacje lub krótsze wypady typu city break, jeśli epidemia koronawirusa będzie się nadal rozprzestrzeniała w Europie. A to, jak wiemy, jest coraz bardziej możliwe, biorąc pod uwagę szybkość, z jaką koronawirus zaatakował w ostatnich kilku dniach północ Włoch. Jeśli natomiast przynajmniej 30 proc. mieszkańców Wysp, którzy tradycyjnie spędzają wakacje za granicą, nie wyjedzie w tym roku z kraju, to w ich portfelach pozostanie do wydania nawet £17 mld. 

Zobacz też: Wizyta u GP? Lepiej uzbrójcie się w cierpliwość, bo tydzień oczekiwania to może być minimum

W ramach ankiety przeprowadzonej na zlecenie Retail Economics mieszkańcy UK odpowiedzieli też na inne pytania związane z pandemią koronawirusa. I tak 22 proc. badanych zastrzegło, że w razie dalszego rozwoju epidemii przestanie korzystać z transportu publicznego, 16 proc. przyznało, że będzie unikać sklepów wielkopowierzchniowych, a 7 proc. zaznaczyło nawet, że nie będzie z tego względu chodzić do pracy. Ogólnie jednak tylko 23 proc. ankietowanych uznało wirus z Chin za poważne zagrożenie dla zdrowia obywateli Zjednoczonego Królestwa – 35 proc. badanych uznało go za umiarkowane zagrożenie, a aż 42 proc. za niewielkie zagrożenie. 

Nie przegap: Lawinowo rośnie liczba błędnych diagnoz wydawanych przez NHS, choć życie pacjentów zależy głównie od diagnozy

– Jeśli wirus będzie się utrzymywał, to konsumenci prawdopodobnie ograniczą swoją aktywność w obrębie trzech głównych obszarów: wakacje i podróże, jedzenie poza domem i korzystanie z transportu publicznego – powiedział Richard Lim z Retail Economics. 

 

 

Teksty tygodnia

Podatek dochodowy. Emeryci mogą zaoszczędzić tysiące funtów

Emerytura często kojarzy się z czasem odpoczynku, ale to nie oznacza końca obowiązków podatkowych. Aby skutecznie zarządzać swoimi finansami, emeryci powinni dobrze rozumieć, jak działa podatek dochodowy.

EasyJet rozszerza ofertę. Nowe loty do jedenastu najpopularniejszych europejskich miast.

EasyJet ogłosił nową siatkę połączeń z Newcastle. Sprzedaż biletów ruszyła 10 czerwca, a loty można rezerwować już na lato 2026 roku. Linie zachęcają pasażerów do wcześniejszego zakupu.

Przełomowe badania w Wielkiej Brytanii. Leczenie białaczki bez chemioterapii?

Ogólnokrajowe badanie przeprowadzone w Wielkiej Brytanii doprowadziło do opracowania metody leczenia białaczki bez konieczności stosowania chemioterapii. W przypadku niektórych pacjentów nowa terapia może okazać się znacznie skuteczniejsza niż tradycyjne podejście. Wyniki badań zostały określone jako przełomowe.

Spanie pod gołym niebem przestanie być przestępstwem

Rząd Wielkiej Brytanii planuje zakończyć obowiązywanie jednej z najstarszych i najbardziej kontrowersyjnych ustaw, tzw. Vagrancy Act z 1824 roku. Zgodnie z zapowiedziami ministerialnymi nocowanie na ulicy czy żebranie nie będą już traktowane jako przestępstwa w Anglii i Walii.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie