Oto najbardziej niebezpieczne miejsca do życia w Anglii i Walii. Wyniki najnowszego rankingu były do przewidzenia?

Najnowsze dane the Office for National Statistics pokazują, gdzie w Anglii i Walii życie jest najbezpieczniejsze, a gdzie wręcz odwrotnie – jest ono najmniej bezpieczne. Czy jednak wyniki najnowszego rankingu są dla Was zaskakujące?

Najbardziej niebezpieczne miejsca do życia w Anglii i Walii

The Office for National Statistics (ONS) przedstawiło właśnie listę najbardziej niebezpiecznych miejsc do życia w Anglii i Walii, opierając się na liczbie przestępstw zarejestrowanych na każdym obszarze przez policję na 1000 mieszkańców. Z przygotowanego zestawienia wynika, że najgorzej pod tym względem wypadło Cleveland w Yorkshire (na północnym wschodzie), gdzie liczba zgłoszonych przestępstw na 1000 mieszkańców wyniosła 139,6. Cleveland, w skład którego wchodzi Hartlepool, Stockton-on-Tees i Middlesbrough, liczące 569 800 mieszkańców, odnotowało również w ostatnim czasie najwyższy wskaźnik przestępstw na tle seksualnym. W ciągu 12 miesięcy do września 2022 roku na powyższym obszarze zarejestrowano 2625 przestępstw seksualnych, 10650 przestępstw związanych z uszkodzeniem mienia i podpaleń, 2123 przestępstw narkotykowych i 29730 przypadków przemocy fizycznej.

Statystyki przestępstw w Anglii i Walii 

Co ciekawe, na przeciwległym krańcu rankingu znalazło się Wiltshire w południowo-zachodniej Anglii, gdzie liczba zgłoszonych przestępstw na 1000 mieszkańców wyniosła zaledwie 58,1. Jest to znacznie poniżej średniej krajowej, która wyniosła 91,9 przestępstw na 1000 mieszkańców. Z kolei tuż za Wiltshire uplasowały się też North Yorkshire, Surrey i Devon oraz Kornwalia. 

Nieco zaskakujące może też być dla co poniektórych miejsce, które w całym zestawieniu the Office for National Statistics zajął Londyn. Otóż stolica Wielkiej Brytanii nie znalazła się nawet w pierwszej trójce miejsc o najwyższej skali przestępczości. Londyn zajął dopiero piąte miejsce z 96,6 odnotowanymi przestępstwami na 1000 mieszkańców. Natomiast Londyn zajął najwyższe miejsce w kategorii liczby kradzieży w Anglii i Walii, która wyniosła 43,7 na 1000 mieszkańców. 

Regiony o najwyższym wskaźniku przestępczości w UK

Jeśli chodzi o regiony w Anglii i Walii, to najwyższy wskaźnik przestępczości został w ostatnim roku zarejestrowany w Yorkshire and Humber, gdzie średnia na 1000 mieszkańców wyniosła 111,1 przestępstw. W dalszej kolejności uplasował się region North West z wynikiem 109,2 na 1000 mieszkańców, a na trzecim miejscu znalazł się region North East z wynikiem 104,3 na 1000 mieszkańców.

Poniżej prezentujemy pełną listę najbardziej niebezpiecznych i najbardziej bezpiecznych regionów w Anglii i Walii, z uwzględnieniem Londynu:

Yorkshire and the Humber – 111,1 przestępstw na 1000 mieszkańców
Northwest – 109,2 przestępstw na 1000 mieszkańców
Northeast – 104,3 przestępstw na 1000 mieszkańców
West Midlands – 99,8 przestępstw na 1000 mieszkańców
Londyn – 96,6 przestępstw na 1000 mieszkańców
Walia – 87,1 przestępstw na 1000 mieszkańców
East Midlands – 85 przestępstw na 1000 mieszkańców
Southeast – 79,8 przestępstw na 1000 mieszkańców
Southwest – 70,3 przestępstw na 1000 mieszkańców
East – 78 przestępstw na 1000 mieszkańców

Średni krajowa – 91,9 przestępstw na 1000 mieszkańców
 

 

 

 

Najniebezpieczniejsza ulica w Wielkiej Brytanii

Niedawno pisaliśmy też na łamach „Polish Express” o ulicy Slade Road w Birmingham, która przez wielu uznawana jest za najniebezpieczniejszą ulicę w Wielkiej Brytanii. I choć trudno jest kategorycznie stwierdzić, że tak właśnie jest, to z pewnością Slade Road jest jednym z tych miejsc, gdzie włos na głowie może się zjeżyć a ciało może oblecieć gęsia skórka. Ludzie mieszkający pod tym niechlubnym kodem pocztowym mówią, że Slade Road w Birmingham przepełniona jest przemocą, narkomanami i prostytutkami, a dodatkowo szybują tu statystyki dotyczące kradzieży. Ulica, która łączy dzielnice Stockland Green i Gravely Hill na północy miasta, jest przez wielu okolicznych mieszkańców uznawana za prawdziwą strefę „no go” (ang. no-go area lub no-go zone), a rodzice nie pozwalają tam zapuszczać się swoim dzieciom. – Koledzy mojego najmłodszego chłopaka nie mogą tu przychodzić, ponieważ ich rodzice słyszeli o Slade Road. To on musi iść do nich – zaznacza 56-letni mieszkaniec, podkreślając, że rodzice boją się w tym miejscu o bezpieczeństwo swoich dzieci i są świadomi zagrożeń czyhających na nie czy to ze strony młodocianych przestępców, czy to szybko jeżdżących tu kierowców, czy wreszcie ze strony włóczących się po ulicy prostytutek.

 

Zajrzyj także na naszą główną stronę: PolishExpress.co.uk – będzie nam miło!

Artykuły polecane przez PolishExpress.co.uk:

Buty na wysokim obcasie, brudna bielizna – Szokujące wideo pokazuje, co znajduje się w darach dla ofiar trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii

Zamieszkanie na stałe w Polsce to szybka droga do depresji lub nerwicy? Polak rozpacza, że wrócił do kraju z UK

Ile kosztuje przeżycie w Wielkiej Brytanii? Minimum 120 funtów na tydzień dla singla, 200 – dla dwóch osób

Teksty tygodnia

Londyn przestaje być miastem milionerów i miliarderów

Czasy, gdy Londyn był wymarzonym miejscem do życia dla bogaczy (bezpowrotnie?), minęły. W ostatnim czasie w brytyjskiej stolicy doszło do prawdziwego eksodusu milionerów, multimilionerów i miliarderów.

48% ankietowanych odejdzie z pracy, jeśli stracą home office

Pracodawcy na Wyspach „ryzykują utratę najlepszych talentów”, jeśli całkowicie...

UK będzie ujawniać narodowość zagranicznych przestępców

Po raz pierwszy Home Office będzie ujawniać narodowość zagranicznych przestępców. A także dane na temat popełnionych przez nich przestępstw.

Masz te monety w portfelu? Mogą być warte fortunę!

Monety z błędami produkcyjnymi są warte nawet tysiące funtów. Być może i Ty masz w portfelu taki unikat! Podpowiadamy, jak je rozpoznać.

Sytuacja na brytyjskim rynku pracy

Liczba pracowników na etacie w brytyjskich firmach spadała najszybciej od szczytu pandemii Covid-19. Na rynku rośnie niepewność, która ufundowana jest na polityce fiskalnej Rachel Reeves oraz globalnej zmienności ekonomicznej.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie