Szkoły wycofują zegary analogowe. Powód jest zaskakujący

Szkoły usuwają zegary analogowe z sal egzaminacyjnych, a powód może być zaskakujący. W wielu szkołach w Wielkiej Brytanii zainstalowany zegary cyfrowe. Wszystko po tym, jak uczniowie zdający egzaminy GCSE i A-level narzekali, że nie potrafią odczytać prawidłowej godziny.

Teoretycznie dzieci powinny nauczyć się odczytywać czas z zegarów analogowych przed osiągnięciem siódmego roku życia. Rzeczywistość jest jednak inna i zdaje się, że wiele z nich szybko zapomina tej umiejętności.

- Advertisement -

Przedstawiciele sektora edukacji nie mają wątpliwości. Twierdzą, że głównym powodem utraty tej umiejętności wśród młodzieży są zegary cyfrowe w smartfonach oraz innych urządzeniach elektronicznych. Geoff Barton, sekretarz generalny School and College Leaders, powiedział:

– Młodzi ludzie przystępujący do egzaminów wychowali się w erze cyfrowej i wielu z nich po prostu nie widzi zegarów analogowych tak często, jak starsze pokolenia. To dosłownie kwestia zmieniających się czasów.

Uczniowie muszą być maksymalnie zrelaksowani podczas egzaminów, a jeśli nie są w stanie odczytać czasu, dodaje im to niepotrzebnego stresu. Mimo iż wielu młodych ludzi nie jest w stanie korzystać z zegarów analogowych, umiejętność odczytywania godziny jest częścią programu nauczania dla pierwszego etapu edukacji.

Dzieci nie potrafią odczytywać czasu z zegarów analogowych fot. Getty Images
Dzieci nie potrafią odczytywać czasu z zegarów analogowych fot. Getty Images

Zegary analogowe – wielka dyskusja w sieci

Niedawno w sieci ogromną popularnością cieszył się post pokazujący, że dzieci nie potrafią odczytywać czasu. Wzbudził on mnóstwo kontrowersji, a komentujący są oburzeni faktem, że tak ważna umiejętność nie jest już czymś oczywistym.

Jedna z osób przytoczyła absurdalną historię, która się jej przytrafiła:

– Zadzwoniłem ostatnio do dentysty i poinformowałem, że się spóźnię. Miałem wizytę umówioną na 9.30 i powiedziałem, że będę kwadrans po dziesiątej. Młoda recepcjonistka zapytała 'więc będzie pan o 9:75?’ – czytamy.

Problemy z odczytywaniem czasu z zegara analogowego nie są niczym nowym. W 2019 roku przeprowadzono ankietę. Z jej wyników wynika, że połowa młodych dorosłych ma problem z odczytywaniem godziny z tradycyjnych zegarków. Badanie zostało przeprowadzone na zlecenie Marloe Watch Company, brytyjskich projektantów zegarków naręcznych.

– Pokolenie Z to nasi przyszli premierzy, nauczyciele i lekarze. Fakt, że mogą nie być w stanie odczytać godziny, jeśli nie znajdą ładowarki do telefonu, może być problemem – mówi współzałożyciel firmy, Oliver Goffe.

Teksty tygodnia

Wielka zmiana dla podróżnych. Brytyjskie lotniska luzują restrykcje bagażowe

Wielka Brytania przygotowuje się do jednej z największych zmian w przepisach lotniczych od 2006 roku. Już w czerwcu podróżni będą mogli przewozić w bagażu podręcznym aż 2 litry płynów. Zmiana dotyczy tych portów lotniczych, które wprowadziły nowoczesne skanery 3D.

Błędy medyczne, które mogły kosztować życie. Policja bada sprawę zgonów po zabiegach

Brytyjska policja rozpoczęła dochodzenie dotyczące kilkunastu zabiegów kardiologicznych przeprowadzonych w szpitalu Castle Hill Hospital, niedaleko Hull. Sprawa zyskała rozgłos po doniesieniach o możliwych błędach medycznych i nieprawidłowościach w dokumentacji pośmiertnej.

Rodziny korzystające z Universal Credit mają zaledwie kilka dni, aby otrzymać dodatkowe 1000 funtów

Mieszkańcy Portsmouth, którzy zmagają się z trudnościami finansowymi, mogą ubiegać się o specjalne wsparcie w wysokości do 1000 funtów.

Dom na sprzedaż za jednego funta! Jest jednak pewien haczyk

Ceny nieruchomości od lat szybują w górę, ale ta oferta naprawdę zaskakuje. We wsi Pembrokeshire w Walii wystawiono na sprzedaż niewielki domek o nazwie Bwthyn Cariad i to za jednego funta. Jest jednak pewien haczyk.

NHS ostrzega: potrzeba nawet 200 tysięcy dawców krwi. Sytuacja jest niebezpieczna

Już w zeszłym roku służba zdrowia biła na alarm z powodu niskiego poziomu zapasów krwi w szpitalach. NHS wyznaczyło sobie ambitny cel – pozyskać milion dawców. Teraz władze informują, że w samej Anglii wciąż brakuje ponad 200 tysięcy osób gotowych oddać krew.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie