piątek, 20 września, 2024

Pasażer Ryanaira założył na siebie pięć warstw ubrań. Nie chciał płacić za nadbagaż

25-letni pasażer Ryanaira wykazał się zaskakującą determinacją. Założył na siebie pięć warstw ubrań, aby nie płacić „głupiej” kary w wysokości 50 funtów za nadbagaż.

Connor Kirk miał już wchodzić na pokład samolotu powrotnego z Lanzarote, gdy okazało się, że jego torba podręczna jest za duża. Mężczyzna zdecydował się na desperacki krok, aby nie płacić 50 funtów.

Założył pięć par ubrań, aby nie płacić za nadbagaż

25-letni Kirk nie chciał pozbywać się gotówki, więc postanowił założyć na siebie aż 5 par ubrań. Wtedy jego torba zrobiła się na tyle mała, że spełniła wymagania irlandzkich linii lotniczych.

Brytyjczyka sfilmowano, gdy zaczął wyciągać z torby elementy swojej garderoby i ubierać je na siebie. W sumie założył na siebie trzy koszule, kurtkę i kamizelkę. Udało mu się także założyć trzy pary spodenek.

Na nagraniu widać także, jak z jego wyczynu śmieją się obserwujący go współpasażerowie i członek personelu lotniska. Wideo, na którym widać, jak mężczyzna nakłada na siebie tyle warstw ubrań, zgromadziło do tej pory ponad 9000 wyświetleń na Facebooku.

Kirk powiedział, że, gdy zdezorientowany personel wpuścił go do samolotu, inni pasażerowie wiwatowali. Natomiast kiedy zdjął z siebie nadmiarowe koszule i spodnie na pokładzie, a następnie wpakował je do swojej torby, to nadal mieściła się ona pod jego siedzeniem.

Ryanair mógłby pozwolić na większe bagaże

Mimo że 25-latek uważa sytuację za zabawną, to twierdzi też, że Ryanair powinien tak naprawdę zezwolić na wnoszenie na pokład większych bagaży.

– Kiedy powiedziano mi, że bagaż podręczny jest za duży, pokłóciłem się z nimi. Potem powiedziałem: „Dobrze, w takim razie ubiorę się”. Stwierdzili, że mogę to zrobić, ale nie sądzili, że faktycznie to zrobię. Dlatego wyjąłem z wszystko z torby i założyłem trzy koszulki, kurtkę i kamizelkę. A potem założyłem trzy pary spodenek. Nie zapłaciłem 50 funtów za powrót do własnego kraju. I tak wydałem wystarczająco dużo na wakacje, to głupie. Wszyscy się śmiali, ale mi to nie przeszkadzało. Wcale się nie wstydziłem. I tak jestem całkiem towarzyski – powiedział Kirk z Shirebrook w Nottinghamshire.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Brytyjskie pokolenie Z sprzeciwia się Brexitowi i chce powrotu do UE

Szczególnie mocny sprzeciw wobec Brexitu wyrażają przedstawiciele pokolenia Z. Osoby dorastający we w pełni scyfryzowanym społeczeństwie były zbyt młode, aby wziąć udział w referendum w 2016 roku.

Czy Opole i Wrocław poradzą sobie z falą powodziową?

Z najnowszych informacji wynika, że fala powodziowa dotrze do...

Zakaz korzystania z mediów społecznościowych dla nastolatków i dzieci

Minister ds. technologii chciałby wprowadzić zakaz korzystania z mediów społecznościowych dla nastolatków i dzieci.

Szabrownicy wykorzystują tragedię powodzian

Podano niepokojące informacje z Kłodzka i Lewina Brzeskiego, gdzie pojawili się szabrownicy, którzy wykorzystują tragedię powodzian.

Nowy wariant COVID-19 szaleje w Europie. Czy ktoś jeszcze się tym przejmuje?

Nowy wariant COVID-19, nazwany Covid XEC, wzbudza coraz większe...

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?