Polski imigrant prowadził nielegalną uprawę marihuany

Polski imigrant prowadził nielegalną uprawę marihuany w angielskim mieście Hartlepool. Nasz rodak, który na co dzień mieszka w Bournemouth, doglądał dwóch plantacji narkotyku klasy B, wedle obowiązującej na Wyspach klasyfikacji.

20 czerwca 2023 roku w Hartlepool, angielskim mieście zlokalizowanym w hrabstwie Durham, położonym nad Morzem Północnym, miała miejsce policyjna akcja pod kryptonimem „Artemis”. W ramach nalotu funkcjonariuszy Cleveland Police zlikwidowano dwie nielegalne plantacje konopi indyjskich. Jak się okazało, za uprawą narkotyku klasy B stał nasz rodak, 36-letni Polak. Oprócz tego, w posiadaniu hodowcy znajdowała się również broń — konkretnie policyjna pałka, paralizator i gaz pieprzowy.

Tomasz B. przed obliczem sądu Crown Court on Friday przyznał się do uprawy narkotyku w dniu 25 sierpnia 2023 roku.

Jakich przestępstw miał dopuścić się Polak?

Wyrok w jego sprawie zostanie wydany w październiku, ale można spodziewać się, że nasz rodak znajdzie się za kratkami. Cytowany przez lokalny serwis informacyjny „Hartlepool Mail”, sędzia Paul Watson zwrócił uwagę, że mamy do czynienia z poważnymi przestępstwami. — Kara pozbawienia wolności, jest nieunikniona — jak mówi przedstawiciel brytyjskiego wymiaru sprawiedliwości.

W ramach operacji „Artemis” ramię w ramię współpracowali funkcjonariusze National Crime Agency, organizacji Crimestoppers, DVLA, Hartlepool Borough Council oraz zespoły Trading Standards.

Wyrok skazujący w jego sprawie wydaje się nieunikniony

Do czasu wydania wyroku Tomasz B. będzie przebywał w areszcie. Do tej pory nasz rodak nie przebywał w więzieniu, choć posiada kryminalną kartotekę, jak podaję brytyjskie media.

Zajrzyj także na naszą główną stronę: PolishExpress.co.uk – będzie nam miło!
Artykuły polecane przez PolishExpress.co.uk:

O co najczęściej kłócimy się z sąsiadami w Wielkiej Brytanii?
Szef szpitala, który „uciszył obawy dotyczące Lucy Letby”, odszedł z NHS z 1,5 milionami funtów
„Miało być tak pięknie, a nie jest….” – Polacy szczerze o powrocie z UK do PL

Teksty tygodnia

Lekarze rodzinni nagradzani za brak skierowania pacjenta do szpitala

Lekarze rodzinni w Anglii będą mogli ubiegać się o 20 funtów za każdym razem, gdy nie skierują pacjenta do szpitala. Strategia ta ma skrócić listy oczekujących.

Egg Hunt wśród śmieci? W Birmingham góry odpadów nadal rosną

Czy w Birmingham coroczne Egg Hunt odbędzie się między workami ze śmieciami? Czy świąteczny spacer będzie podróżą w labiryncie worków z resztkami i ucieczką przed szczurami wielkimi jak koty?

Różnice w tradycjach wielkanocnych w Polsce i UK

Zarówno polskie, jak i brytyjskie tradycje i zwyczaje wielkanocne są bogate i różnią się ze względu na regiony.

Sytuacja na brytyjskim rynku pracy

Liczba pracowników na etacie w brytyjskich firmach spadała najszybciej od szczytu pandemii Covid-19. Na rynku rośnie niepewność, która ufundowana jest na polityce fiskalnej Rachel Reeves oraz globalnej zmienności ekonomicznej.

Czy potrzebuję ETA, gdy mam brytyjski paszport?

Od 2 kwietnia 2025 roku Polacy przyjeżdżający do Wielkiej Brytanii muszą posiadać Elektroniczne Zezwolenie na Podróż – ETA.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie