Pracownicy metra w Londynie otrzymają nawet 10 proc. podwyżki

Sukcesem zakończyły się negocjacje ostatniej szansy między Transport for London i związkami zawodowymi w sprawie podwyżek dla tysięcy pracowników metra w Londynie. Sadiq Khan znalazł dodatkowe 30 mln funtów na przyznanie takich podwyżek.

Pracownicy metra w Londynie dostaną wyczekiwane podwyżki

Burmistrz Londynu w ostatniej chwili znalazł 30 mln funtów na podwyżki dla pracowników metra w Londynie. Gdyby tak się nie stało, 10 000 pracowników skupionych w związku zawodowym the National Union of Rail, Maritime and Transport Workers (RMT) przystąpiłoby do tygodniowego strajku.

- Advertisement -

W rezultacie porozumienia osiągniętego przez Transport for London z czterema związkami zawodowymi, 16 000 pracowników metra w Londynie otrzyma przynajmniej 5 proc. podwyżki. Z datą wsteczną do początku roku płacowego 2023. Dodatkowo pracownicy, którzy zarabiają mniej niż 40 000 funtów rocznie, otrzymają jednorazowy dodatek w wysokości 1000 funtów. W efekcie najniżej opłacani pracownicy (generalnie ci, którzy pracują na pierwszej linii na stacjach i peronach) otrzymają łączną podwyżkę w wysokości 8-10 proc. Natomiast maszyniści pociągu metra, którzy już teraz zarabiają ponad 60 000 funtów rocznie, odnotują wzrost wynagrodzeń w wysokości ok. 6,6 proc.

Wiadomo już, że związki zawodowe RMT i Aslef zaakceptowały porozumienie z TfL. Natomiast wyniki referendów wśród członków związków zawodowych TSSA i Unite poznamy w przyszłym tygodniu.

To pracownicy metra wywalczyli sobie podwyżki

Władze związku zawodowego RMT przyznają, że podwyżki wynagrodzeń to efekt zorganizowanej i zdeterminowanej postawy wszystkich pracowników. – Tylko dzięki hartowi ducha i zaangażowaniu naszych członków w realizację akcji protestacyjnych udało nam się zapewnić porozumienie. Silnie zorganizowany związek zawodowy, którego członkowie są gotowi podjąć działania, przynosi rezultaty. W tegorocznych rozmowach dotyczących płac postaramy się zająć kwestią przedziałów wynagrodzeń i podróży personelu – zaznaczył sekretarz generalny RMT Mick Lynch.

Teksty tygodnia

Zamieszki w Epping po tym, jak imigrant został oskarżony o molestowanie dziecka

W niedzielę wieczorem w Epping wybuchły zamieszki. Lewicowi demonstranci starli się z grupą mieszkańców oburzonych tym, żę imigrant ubiegający się o azyl molestował seksualnie dziecko. Na nagraniach, które trafiły do sieci, widać tłum rozwścieczonych protestujących przed hotelem Bell. Kolejne filmy pokazują, jak między ludźmi dochodzi do bójek.

Fale upałów mogą wywoływać 34 tys. zgonów rocznie w samej Wielkiej Brytanii

Eksperci alarmują, że w Anglii i Walii liczba zgonów spowodowanych falami upałów może znacznie wzrosnąć. Naukowcy przeanalizowali piętnaście scenariuszy obejmujących najbliższe pięćdziesiąt lat, uwzględniając różne poziomy globalnego ocieplenia, stopień przystosowania społeczeństwa, starzenie się populacji oraz lokalne różnice klimatyczne.

Rewolucja w brytyjskiej gospodarce: więcej kredytów, mniej ograniczeń

15 lipca o godzinie 18.00 kanclerz skarbu Rachel Reeves wygłosiła przemówienie dotyczące zmian w brytyjskiej gospodarce. UK będzie bardziej atrakcyjne dla firm i przyciągnie nowe inwestycje!

To już trzecia fala upałów tego lata. Temperatura przekroczy 30 stopni Celsjusza

Już po raz trzeci tego lata mamy do czynienia z falą upałów. Na sobotę meteorolodzy zapowiadają aż 34 stopnie. Ulga ma przyjść dopiero w przyszłym tygodniu w postaci burz.

Octopus Energy zapłaci za błędy w rachunkach. Ile odzyskają klienci?

Brytyjski regulator rynku energii – Ofgem – ujawnił niepokojące wyniki dochodzenia dotyczącego firmy Octopus Energy. Poszło o błędy w rachunkach. W wyniku śledztwa okazało się, że ponad 34 tys. klientów korzystających z liczników przedpłatowych nie otrzymało ostatecznych rachunków w wymaganym terminie sześciu tygodni od zamknięcia konta.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie