sobota, 21 września, 2024

Przejazd taksówką w Irlandii będzie droższy. I to znacznie

Od 1 grudnia tego roku w Irlandii znacznie wzrosną opłaty za przejazd taksówką. The National Transport Authority informuje jednak, że podwyżki będą zgodne ze wzrostem kosztów związanych z utrzymaniem samochodu służącego do komercyjnego przewozu osób.

O ile więcej zapłacimy za przejazd taksówką w Irlandii?

Organ the National Transport Authority zatwierdził właśnie maksymalne ceny za przejazd taksówką w Irlandii, co oznacza, że od 1 grudnia taryfy wzrosną średnio o 9 proc. NTA informuje jednak, że podwyżki są zgodne ze wzrostem kosztów związanych z utrzymaniem taksówki, które w latach 2022–2024 zwiększyły się średnio o ok. 9–11 proc.

Ale to jeszcze nie wszystko. The National Transport Authority ogłosiło również poszerzenie tzw. „specjalnych stawek” za przejazd taksówką (special rates). Obecnie takie „specjalne stawki” obowiązują w momencie, gdy zamawiamy taksówkę między godziną 20:00 w Wigilię 24 grudnia a godziną 8:00 27 grudnia, a także między godziną 20:00 w Sylwestra a godziną 8:00 w Nowy Rok. Teraz natomiast „specjalne stawki” mają obowiązywać przez cały rok w godzinach weekendowego szczytu, czyli od północy do 4 rano w sobotę i niedzielę. Podniesienie tych ostatnich stawek ma na celu zachęcenie większej liczby kierowców do wyjazdu na trasę i obsługi ludzi wracających z imprez i innych wieczornych spotkań.

Wyższe opłaty za przejazd taksówką to konieczność

Eksperci the National Transport Authority tłumaczą, że zwiększenie opłat jest nieodzowne, by utrzymać kierowców taksówek w biznesie. A koszty ponoszone w ostatnim czasie przez kierowców były zbyt duże, żeby mogli oni oferować swoje usługi po starych cenach. Dyrektor naczelna NTA, Anne Graham zaznaczyła, że podwyżka taryf „uwzględnia rosnące koszty operacyjne, z jakimi borykają się kierowcy, przy jednoczesnym zachowaniu równowagi względem potrzeb podróżujących”.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Przeczytaj także

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

Koszmar 66 pasażerów, których Ryanair zostawił na lotnisku

Kobieta mieszkająca w Irlandii opowiedziała o koszmarze 66 pasażerów, których Ryanair zostawił na lotnisku w Lanzarote.

Bezrobocie w Irlandii spadło – na „Zielonej Wyspie” ciągle trzeba rąk do pracy

Odsetek osób pozostających bez zatrudnienia na "Zielonej Wyspie" wyniósł 4,3%, jak podaje CSO. Miesiąc wcześniej, w lipcu, stopa bezrobocia wynosiła nieco więcej, bo 4,7%.

Apple za łamanie unijnych regulacji zapłaci rządowi Irlandii 13 mld euro

Amerykański gigant przegrał walkę z unijnymi regulacjami. Decyzja w tej sprawie jest ostateczna i przedsiębiorstwo z siedzibą w Cupertino nie ma już możliwości dalszego odwoływania się od wyroku.

Zarobki i siła nabywcza – Irlandia, Holandia, Niemcy, UK i Norwegia

Irlandia, Holandia, Niemcy to kraje, które najczęściej wybieramy udając się do pracy za granicę. Coraz więcej Polaków wybiera także Norwegię.

Finanse i świadczenia

Praca i zarobki

Życie w Irlandii

Wydarzenia kryminalne

Transport