piątek, 20 września, 2024

Royal Mail ukarany grzywną w wysokości 5,6 mln funtów. Za opóźnienia

Regulator Ofcom nie miał litości dla Royal Mail i nałożył na królewską pocztę gigantyczną karę za niedotrzymanie w zeszłym roku ustawowego celu w zakresie terminowości dostarczania przesyłek. Royal Mail będzie musiał za poczynienie „znacznych szkód” zapłacić 5,6 mln funtów.

Royal Mail z gigantyczną karą

Dane za rok finansowy 2022/2023 pokazały gigantyczne opóźnienia w dostarczaniu przez Royal Mail przesyłek na terenie Wielkiej Brytanii. Regulator Ofcom wykazał, że w zeszłym roku Royal Mail nie dostarczył na czas aż 26 proc. przesyłek pierwszej klasy. Na czas dotarło 74 proc. takich przesyłek, a ustawowy cel wynosi w tym względzie 93 proc. Jeśli chodzi o przesyłki drugiej klasy, to Royal Mail zdołał dostarczyć na czas 91 proc. z nich, podczas gdy ustawowy cel został w tym względzie ustanowiony na poziomie 98,5 proc. Co więcej, w omawianym roku pracownicy poczty realizowali każdego dnia doręczenia na zaledwie 89 proc. tras. Z kolei oczekiwania w tym względzie są na poziomie 99,9 proc.

Przypomnijmy, że spółką matką w przypadku Royal Mail jest notowana na londyńskiej giełdzie papierów wartościowych FTSE 250 spółka International Distributions Services. Spółka nadal ma obowiązek terminowego dostarczania przesyłek pocztowych w UK, pomimo przeprowadzonej prywatyzacji w 2013 r.

Kłopoty Royal Mail

Poczta królewska boryka się od jakiegoś czasu z poważnymi problemami. Przede wszystkim przez powszechną digitalizację spadła liczba obsługiwanych przez Royal Mail przesyłek. Poza tym do głosu doszli też pracownicy poczty, którzy przystępowali do licznych w ostatnich latach strajków. Szczytowe pod tym względem utrudnienia miały miejsca na przełomie listopada i grudnia 2022 roku.

– Pandemia miała oczywiście w poprzednich latach znaczący wpływ na działalność Royal Mail. Ostrzegaliśmy jednak firmę, że nie może już tego używać jako wymówki. Od tamtej pory sprawy nie powróciły na właściwe tory. Firma zawiodła konsumentów. I dzisiejsza kara powinna pobudzić ją do działania. [Royal Mail] musi poważniej podejść do swoich obowiązków. Będziemy nadal rozliczać Royal Mail, aby upewnić się, że [poczta] poprawia poziom swoich usług – w takich słowach decyzję o przyznaniu kary skomentował Ian Strawhorne, dyrektor ds. egzekwowania prawa w Ofcom.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Koszmar 66 pasażerów, których Ryanair zostawił na lotnisku

Kobieta mieszkająca w Irlandii opowiedziała o koszmarze 66 pasażerów, których Ryanair zostawił na lotnisku w Lanzarote.

Znaczna część Oxford Street ma zostać zamknięta dla ruchu

Burmistrz Rishi Sunak chce zamknąć dla ruchu znaczną część Oxford Street i uczynić z niej deptak, miejsce spotkań i spacerów nie tylko dla londyńczyków.

Zostań ekspertem Masażu Kobido Up – Zapisz się na intensywne szkolenia w Londynie i Birmingham

Naturalne sposoby odmładzania twarzy to najgorętszy trend w pielęgnacji,...

Ryanair przewiduje spadek cen biletów

Linie lotnicze Ryanair przewidują spadek cen biletów o od 5 proc. do 9 proc. w kwartale od lipca do września.

Zasiłek dla bezrobotnych w Holandii

Dowiedz się, jakie warunki należy spełniać, aby otrzymać zasiłek dla bezrobotnych (WW-uitkering) w Holandii, jaka jest wysokość świadczenia i jak długo można je pobierać.

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?