piątek, 20 września, 2024

Ryanair kazał rodzinie zapłacić za odprawę na lotnisku, mimo że odprawiła się miesiąc wcześniej

Ryanair obciążył rodzinę opłatą w wysokości 165 funtów za odprawę na lotnisku twierdząc, że „sami się nie odprawili”. Nie było to jednak zgodne z prawdą, gdyż rodzina odprawiła się online miesiąc wcześniej.

Damian Lloyd odprawił rodzinę w Ryanairze z miesięcznym wyprzedzeniem i przyniósł na lotnisko wydrukowane karty pokładowe. Jednak pojawił się problem z zeskanowaniem kodów kreskowych, dlatego rodzinie kazano zapłacić 165 funtów za odprawę na lotnisku.

Podwójna opłata za odprawę na lotnisku

Brytyjczyk zarezerwował w lipcu 10-dniowe rodzinne wakacje w Gran Canarii. 50-latek z Neath twierdzi, że nigdy nie miał problemu z dodatkowymi opłatami w Ryanairze i także tym razem szybko zapłacił za rezerwację. Odprawił siebie i członków rodziny online miesiąc przed wylotem.

Jego zdziwienie było ogromne, gdy na lotnisku okazało się, że nie udało się zeskanować kodów z wydrukowanych kart pokładowych. Pracownik Ryanaira przy stanowisku odprawy także był zdezorientowany.

– Spojrzał na komputer i wyświetliły mu się nasze nazwiska i numery miejsc. Jednak z jakiegoś powodu karty pokładowe nie zostały zeskanowane. Nie wiedział dlaczego – powiedział Brytyjczyk BBC.

Ze względu na to, że lot miał się odbyć wcześnie rano, pracownik Ryanaira nie mógł skontaktować się z działem obsługi klienta, aby wyjaśnić problem.

Zeskanowanie kart pokładowych jest konieczne, aby pasażerowie mogli wejść na pokład samolotu. Rodzina miała zatem dwie opcje – albo poczekać na otwarcie obsługi klienta i przegapić swój lot, albo zapłacić za odprawę na lotnisku.

Ponieważ na następny lot rodzina musiałaby czekać trzy dni, zdecydowała się zapłacić za odprawę. Pracownik Ryanaira poinformował rodzinę, że doszło najprawdopodobniej do „usterki komputerowej” i będzie mogła ubiegać się o zwrot pieniędzy.

Odzyskanie pieniędzy w Ryanairze

Pan Lloyd próbował odzyskać pieniądze, ale Ryanair odmówił. Najpierw irlandzkie linie lotnicze poinformowały Brytyjczyka, że nie zweryfikował swojej tożsamości, później zgodziły się, że jest to „niewłaściwe wytłumaczenie”.

Następnie Ryanair stwierdził, że przed lotem rodzina anulowała odprawę online, dlatego odprawa na lotnisku i opłata za nią były uzasadnione. Po kilku tygodniach wymiany mailowej, irlandzkie linie lotnicze odesłały Damiana Lloyda do działu rozstrzygania sporów.

– Ryanair wymyślał każdą wymówkę pod słońcem – powiedział zirytowany Damian Lloyd.

Rzecznik Ryanair tłumaczył BBC:

– 22 lipca rodzina anulowała odprawę na stronie internetowej i zignorowała wyskakujące okienko z ostrzeżeniem, że będzie musiała ponownie się odprawić i wygenerować nowe karty pokładowe. Ponieważ nie mieli ważnych kart pokładowych, prawidłowo pobrano od nich opłatę za odprawę na lotnisku.

Tej wersji zaprzecza Damian Lloyd, który twierdzi:

– Zarabiają setki milionów rocznie. Gdybym popełnił błąd, podniósłbym ręce do góry i zapłacił, ale miałem wydrukowaną odprawę online.

Zajrzyj także na naszą główną stronę: PolishExpress.co.uk – będzie nam miło!

Artykuły polecane przez PolishExpress.co.uk:

Polska czy UK — w którym kraju bardziej odczuwa się kryzys kosztów utrzymania?

Podwyżki zasiłków będą mniejsze niż się spodziewano

Matka z siedmiorgiem dzieci dostała zapleśniałe mieszkanie socjalne

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Big Stand-Up Night – zobacz na żywo najlepszych polskich komików!

Trzy szalone wieczory z polskimi stand-uperami szykują się w UK we wrześniu pod szyldem Big Stand-Up Night. Kup bilety już dziś

Ponad 1,7 mln gospodarstw domowych w UK nie chce tej zimy włączać ogrzewania

2-3 milionów gospodarstw domowych w UK albo w ogóle nie włączy ogrzewania tej zimy, albo będzie z tym zwlekać do ostatniej chwili

Powodzie i podtopienia w Polsce. Nadchodzi koszmarny weekend w wielu województwach

Polska obecnie zmaga się z trudną sytuacją pogodową, a...

Bezrobocie w Irlandii spadło – na „Zielonej Wyspie” ciągle trzeba rąk do pracy

Odsetek osób pozostających bez zatrudnienia na "Zielonej Wyspie" wyniósł 4,3%, jak podaje CSO. Miesiąc wcześniej, w lipcu, stopa bezrobocia wynosiła nieco więcej, bo 4,7%.

Rośnie bezrobocie wśród osób młodych. Tak źle nie było od czasów pandemii

Od czasu pandemii bezrobocie wśród młodych nie było tak wysokie. Pracodawcy znów coraz chętniej zatrudniają starszych pracowników

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?