Ryanair twierdzi, że zrealizował już zwroty za bilety o wartości 750 mln euro. Linia lotnicza ogłasza szybkie postępy w oddawaniu pieniędzy

Fot. Getty

Ryanair twierdzi, że robi szybkie postępy w realizowaniu zwrotów za loty odwołane z powodu pandemii. Tania linia lotnicza miała oddać już ponad 750 milionów euro w formie pieniężnej oraz w voucherach.

Z powodu pandemii dziesiątki tysięcy pasażerów było zmuszonych odwołać swoje wyjazdowe plany, ponieważ ich loty zostały anulowane odgórnie przez linie lotnicze. Osoby te – zgodnie z Rozporządzeniem UE 261/2004 – mają prawo do pełnego zwrotu poniesionych kosztów lub do dokonania zmian w swoich rezerwacjach.

 

W związku z tym, linie lotnicze oferują swoim poszkodowanym klientom zwrot w innych formach niż pieniężne – np. w formie vouchera. Klienci nie muszą jednak zgadzać się na voucher – mogą żądać pełnego zwrotu za bilet w formie pieniężnej.

Zwrot za bilet lotniczy Ryanair

Mimo iż Ryanair zapewnia o znacznych i szybkich postępach w realizowaniu zwrotów za loty odwołane z powodu pandemii, wielu klientów wciąż jest wściekłych, ponieważ linia lotnicza miała dać im vouchery, których wcale nie chcieli, wyrażając chęć otrzymania zwrotu w formie pieniężnej.

O czym trzeba pamiętać wyjeżdżając na wakacje 2020? – ZOBACZ WIDEO:

„Irish Independent” zapytał irlandzkiego przewoźnika, dlaczego nadal, po kilku miesiącach od wybuchu epidemii, nie rozwiązał problemu zwrotów za bilety. Rzecznik Ryanaira miał powiedzieć: „Ryanair oddał ponad 750 mln euro w postaci zwrotów pieniędzy, voucherów i bezpłatnych przelotów. Przed końcem lipca zrealizowaliśmy ponad 90% zaległości dotyczących zwrotów pieniędzy i robimy szybkie postępy w realizowaniu wszystkich pozostałych wniosków o zwrot”.

Teksty tygodnia

Zakłady fryzjerskie celem nalotów funkcjonariuszy imigracyjnych

W Wielkiej Brytanii funkcjonariusze imigracyjni przeprowadzili setki nalotów na zakłady fryzjerskie zatrudniające nielegalnych pracowników.

Jak w UK obchodzi się święta wielkanocne?

Świętowanie Wielkanocy w UK.

Jakie zwyczaje są charakterystyczne dla Brytyjczyków?

Londyn przestaje być miastem milionerów i miliarderów

Czasy, gdy Londyn był wymarzonym miejscem do życia dla bogaczy (bezpowrotnie?), minęły. W ostatnim czasie w brytyjskiej stolicy doszło do prawdziwego eksodusu milionerów, multimilionerów i miliarderów.

Czego Brytyjka dowiedziała się o Polsce i jej historii i kulturze z wystawy w Hull?

Na łamach lokalnego serwisu www.hulldailymail.co.uk Sofie Jackson opisała swoje...

Zakaz przywożenia tych produktów do UK. Uważnie pakujcie walizki

Wielka Brytania wprowadza zakaz przywożenia produktów mięsnych i serów z Unii Europejskiej. Za jego złamanie grożą kary do 5 tys. funtów.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie