Ryanair tworzy 10 nowych tras z UK, w tym także do Polski

Wraz z otwarciem swojej nowej bazy w Wielkiej Brytanii w Newcastle, Ryanair tworzy 10 nowych tras, w tym również jedną do Polski. Irlandzkie linie lotnicze będą obsługiwać łącznie 19 tras z lotniska z ponad 130 lotami tygodniowo w okresie letnim.

Ryanair podejmuje ryzyko i nie tylko zwiększa liczbę lotów, ale także otwiera nową bazę lotniskową w Newcastle. Jak pisaliśmy niedawno firma ma w planach obsłużenie w tym sezonie letnim 130 lotów tygodniowo i przy okazji zapewni nowe miejsca pracy.

- Advertisement -

Nowe trasy Ryanaira, także do Polski

Wśród 10 nowych tras Ryanaira z lotniska w Newcastle oprócz lotów na Ibizę, do Mediolanu, Minorki, Chorwacji czy Grecji znalazła się także trasa do Krakowa. Ryanair zainwestował 152 miliony funtów w swoją nową bazę.

Obecnie pasażerowie Ryanaira są zobowiązani do noszenia maseczek na pokładach jego samolotów. Zasada ta najprawdopodobniej zostanie zniesiona w nadchodzących tygodniach, do „końca kwietnia lub maja”.

Jak powiedział Dara Brady:

– Jesteśmy bardzo pewni siebie, gdyż oferujemy niższe ceny niż jakakolwiek inna linia lotnicza. Jeśli ludzie zamierzają podróżować, wybierają Ryanaira. Jeśli istnieje presja ekonomiczna, ludzie skłaniają się ku ofertom, dzięki którym mogą uzyskać najtańsze bilety – co jest dla nas dobrą wiadomością. Ogólnie rzecz biorąc, widzimy wiele stłumionego popytu, a ludzie mieli trochę dość przez dwa lata lockdownów, restrykcji i tak dalej. Zaczynamy dostrzegać większy popyt wśród ludzi, którzy chcą podróżować w okresie letnim. Wielka Brytania zawsze miała silny związek ze słońcem i jesteśmy bardzo optymistycznie nastawieni do tego lata.

Tysiące lotów do Lizbony odwołanych

Mniej optymistyczną wiadomością, szczególnie dla pasażerów Ryanaira jest odwołanie tysięcy lotów do Lizbony tego lata z powodu braku miejsc na lotniskach. Tanie linie potwierdziły, że loty na 19 trasach, w tym z lotnisk Birmingham i Bournemouth nie będzie już realizowanych. Odwołania wpłyną na 5000 lotów, co przełoży się na 900 000 pasażerów.

Prawo do odszkodowania za lot odwołany

Jeżeli Twój odwołany lot kwalifikuje się do odszkodowania, to wysokość rekompensaty będzie zależała od trzech czynników:

  • dystansu
  • czy lot odbywa się na terenie UE, czy wykracza częściowo lub całkowicie poza UE
  • czasu opóźnienia – jeżeli zgodzisz się na alternatywny lot.

W przypadku, gdy nie zgodzisz się na lot alternatywny, możesz liczyć na odszkodowanie w wysokości:

  • 250 euro – w przypadku lotów do 1,5 tys. km
  • 400 euro – w przypadku lotów wewnątrz UE na odległość większą niż 1,5 tys. km
  • 400 euro – w przypadku lotów innych niż wewnątrz UE na odległość 1,5-3,5 tys. km
  • 600 euro – w przypadku lotów innych niż wewnątrz UE na odległość powyżej 3,5 tys. km.

Gdy jednak zgodzisz się na lot alternatywny, a przewoźnik nie zaproponuje Ci klasy wyższej niż tak, którą wykupiłeś, to wysokość odszkodowania będzie zależna nie tylko od długości i umiejscowienia trasy, ale też od tego, o ile czasu później znajdziesz się na lotnisku docelowym – czytamy w poradniku AirHelp.

Teksty tygodnia

Wyjazd z dzieckiem do UK. Kiedy wystarczy ETA, a kiedy konieczny jest status?

Kiedy wyrobić status dla dziecka na podstawie programu łączenia rodzin, a kiedy wystarczy ETA? Który dokument wybrać wyjeżdżając z dzieckiem do UK?

To już trzecia fala upałów tego lata. Temperatura przekroczy 30 stopni Celsjusza

Już po raz trzeci tego lata mamy do czynienia z falą upałów. Na sobotę meteorolodzy zapowiadają aż 34 stopnie. Ulga ma przyjść dopiero w przyszłym tygodniu w postaci burz.

Imigrant, który „udawał homoseksualizm”, aby dostać azyl w UK złożył apelację

40-letni mężczyzna starał się o azyl w Wielkiej Brytanii, twierdząc, że jako homoseksualista byłby narażony na niebezpieczeństwo po powrocie do Bangladeszu.

Pasożyty i gronkowce. Jak bezpieczne są publiczne baseny?

Baseny istnieją w UK i USA od 19-tego wieku. Od tamtej pory istnieją problemy z utrzymaniem ich w odpowiednim stanie. Nawet teraz, kilkaset lat później, wciąż jest to wyzwanie. Zarówno publiczne baseny, jak i te prywatne mogą być wylęgarnią dla bakterii.

Reforma zasiłków: mniej pieniędzy, więcej pytań. Co czeka beneficjentów?

Brytyjski rząd przyspiesza program wart miliard euro, mający pomóc osobom dotkniętym zmianami w systemie zasiłków socjalnych. Początkowo planowano jego wdrożenie dopiero w 2029 roku, jednak teraz rząd twierdzi, że zacznie działać wcześniej.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie