Sieć sklepów Screwfix zatrudni 800 nowych pracowników i otworzy 80 nowych placówek

Fot: Wikimedia Commons

Sieć Screwfix planuje ekspansję – do stycznia 2023 roku ma powstać aż 80 nowych sklepów pod tym szyldem, w którym zatrudnienie znajdzie 800 nowych pracowników. Nowe placówki będą otwierane zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i Irlandii.

W czasie pandemii Brytyjczycy wręcz rzucili się do odnawiania swoich domów, ogródków i mieszkań, co przełożyło się na zyski Screwfix, sieci sklepów z produktami DIY dla majsterkowiczów, należącej do Kingfisher. W 2021 roku marka odnotowała ponad miliard funtów zysku w samym UK. Część tych pieniędzy zostanie przeznaczony na dalszy rozwój, zatrudnianie nowych pracowników oraz otwieranie nowych punktów.

Screwfix ma stworzyć do stycznia 2023, a więc w przeciągu kilku najbliższych miesięcy w zasadzie, aż 800 nowych miejsc pracy w handlu detalicznym w ramach planów otwarcia 80 nowych sklepów w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Na zatrudnienie będą mogli liczyć zarówno sprzedawcy ("sales assistants"), jak i menadżerowie sklepów.

Rynek pracy w UK – 800 nowych wakatów do stycznia 2023

"Wiemy, jak bardzo zajęci są majsterkowicze i jak ważna jest dla nich możliwość znalezienia sklepu Screwfix w pobliżu miejsca zamieszkania. Właśnie z tego powodu chcemy być bardziej dostępni" – komentował szef Screwfix John Mewett. "Cieszymy się również, że możemy mieć pozytywny wpływ na lokalne społeczności, tworząc ponad 800 miejsc pracy dla lokalnych mieszkańców" – dodawał.

W 2021 roku Screwfix otworzyła 70 nowych sklepów, a w tym roku liczba sklepów zwiększy się do 870. W marcu 2022 ogłoszono ​​zwiększenie minimalnej płacy pracowników o 5,4%, do kwoty 9,70 funtów za godzinę, począwszy od 1 kwietnia. Tym samym zarobki w Screwfix przewyższą stawkę minimum wage wynoszącą 9,50 funta.

Popularna sieć sklepów dla majsterkowiczów planuje dalszą ekspansję

Dalsza ekspansja Screwfix będzie miała miejsce pomimo nieco słabszych wyników finansowych w ostatnim czasie. Sieć odnotowała  spadek sprzedaży w okresie trzech miesięcy do końca stycznia wynoszący 4,2%.
 

 

Teksty tygodnia

Brytyjczycy obchodzą nowe przepisy, Polacy powinni być czujni

Właściciele domów w UK, w tym Polacy, unikają wyższego Council Tax dzięki lukom prawnym. Sprawdź, co się zmieniło i jak się przygotować.

Polskie miasta w UK. Jak wygląda codzienność w Bostonie czy Slough?

Niedawno w sieci ukazała się ciekawa mapa, pokazująca w jakich miastach Wielkiej Brytanii częsty jest język polski. W efekcie łatwo prześledzić, gdzie skoncentrowała się mniejszość niemiecka, gdzie rumuńska, litewska czy polska.

UK będzie ujawniać narodowość zagranicznych przestępców

Po raz pierwszy Home Office będzie ujawniać narodowość zagranicznych przestępców. A także dane na temat popełnionych przez nich przestępstw.

W Glasgow rosną góry śmieci

Odkąd władze Glasgow wprowadziły opłaty za odpady wielkogabarytowe, w mieście rosną góry śmieci. Nielegalnie porzucane śmieci zanieczyszczają miasto i prowadzą do plagi szczurów.

48% ankietowanych odejdzie z pracy, jeśli stracą home office

Pracodawcy na Wyspach „ryzykują utratę najlepszych talentów”, jeśli całkowicie...

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie