Śmierć 21-letniej prostytutki z Polski przyczyniła się do zamknięcia „sex zone” w Leeds

Polka została brutalnie zamordowana w "sex zone" w Leeds. Śmierć 21-letniej prostytutki przyczyniła się po latach do zamknięcia programu Holbeck Managed Approach.

Strefa określana, jako "sex zone" została ustanowiono w południowym Leeds w październiku 2014 roku, w ramach programu pilotażowego, a następnie w listopadzie 2015 – na stałe. W zaledwie miesiąc później ofiarą brutalnego morderstwa padła 21-letnia prostytutka z Polski. Jej śmierć wstrząsnęła całym miastem. Nasza rodaczka została dosłownie zmasakrowana przez Lewisa Pierre`a z Meanwood. W "podłym ataku", jak czytamy na łamach lokalnego portalu "Leeds Live", użył on roboczych butów ze stalowymi czubkami. Co było powodem tej agresji? Kradzież. Sprawca ukradł 21-latce… 80 funtów. Wydał później te pieniądze na papierosy, żywność i marihuanę. Młodziutka Polka zmarła w szpitalu, w dniu 23 grudnia 2015 roku, dosłownie w dzień po tym, jak została zaatakowana.

Prostytutka z Polski zamordowana w Leeds

Dodajmy, że utworzenie "sex zone" w Leeds miało sprawić, że praca kobiet oferujących usługi seksualne stanie się bardziej bezpieczna. Program Holbeck Managed Approach wprowadzony przez council Leeds i policję West Yorkshire był pierwszym tak radykalnym planem "legalizacji" (do pewnego stopnia) prostytucji w Wielkiej Brytanii. Od samego początku budził on jednak kontrowersje. Implementacja tych rozwiązań kosztowała 200 tysięcy funtów rocznie.

Śmierć naszej rodaczki może stanowić ponure przypomnienie wszelkich niebezpieczeństw, z jakimi wciąż wiąże się przemysł usług erotycznych.

Nasza rodaczka została brutalnie pobita

Jak czytamy na łamach lokalnych brytyjskich mediów już wkrótce "sex zone" w Leeds ma zostać zamknięte. Lokalne władze miasta podjęły decyzje w tej sprawie i wejdzie ona w życie w lipcu 2022 roku. Przez ostatnie siedem lat inicjatywie Holbeck Managed Approach nie udało się uzyskać zdecydowanego poparcia.

Zabicie 21-letniej Polki według brytyjskich mediów miało kluczowe znacznie dla decyzji podjętej w tej sprawie. Z tej perspektywy można powiedzieć, że jej śmierć nie poszła na marne.

 

Teksty tygodnia

Pobierasz Universal Credit? To sprawdzi Departament Pracy i Emerytur (DWP) od 2026 roku!

Obecnie aż 7,5 miliona osób w UK pobiera Universal Credit. Departament Pracy i Emerytur - DWP - będzie analizowało konta i transakcje osób pobierających świadczenie. Jakie uprawnienia zyska DWP?

Czy potrzebuję ETA, gdy mam brytyjski paszport?

Od 2 kwietnia 2025 roku Polacy przyjeżdżający do Wielkiej Brytanii muszą posiadać Elektroniczne Zezwolenie na Podróż – ETA.

Londyn najszczęśliwszym miastem w UK, ale dopiero 31. na świecie

Jakie jest najszczęśliwsze miasto w UK? Oczywiście Londyn. Choć jednocześnie zajął dopiero 31 miejsce w rankingu szczęścia na świecie. Czy w Londynie żyje się szczęśliwie?

Rynek pracy w UK coraz słabszy. Najgorzej w budowlance i handlu

Rynek pracy w UK nadal słabnie. Odnotowano spadek osób zatrudnionych. Zmniejszyła się także liczba wolnych miejsc pracy.

Aż 1,5 mln imigrantów z UE poczeka dłużej na status zasiedlenia

Osoby, które przeprowadziły się do Wielkiej Brytanii w 2020 roku, będą musiały czekać dodatkowe pięć lat, aby otrzymać status zasiedlenia.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie