Studentom zagranicznym łatwiej dostać się na uczelnie w UK?

Rozprawiono się z zarzutami wobec brytyjskich uniwersytetów na temat tego, że zaniżały standardy przy rekrutacji studentów zagranicznych. Powodem miało być to, że płacą oni wyższe czesne.

Zbadano kwestię dotyczącą zarzutów wobec uczelni, które miały zaniżać kryteria rekrutacyjne wobec zagranicznych studentów. W dokonanym przeglądzie stwierdzono jednak, że wymogi wstępne były zasadniczo takie same zarówno w przypadku studentów zagranicznych jak i brytyjskich.

Różnice w rekrutacji studentów zagranicznych

Pojawiły się jednak pewne różnice w przypadku rekrutacji studentów zagranicznych. Okazało się, że osoby spoza Wielkiej Brytanii miały więcej możliwości ponownego przystąpienia do egzaminów niż studenci z UK.

Brytyjskie uniwersytety, które reprezentują 142 instytucje, zleciły badanie w lutym Agencji ds. Zapewnienia Jakości (Quality Assurance Agency – QAA). Poddała ona ocenie programy na 34 uniwersytetach. Wyniki były jednoznaczne – nie ma różnic w wymogach dotyczących rekrutacji studentów brytyjskich i zagranicznych.

Stwierdzono jednak, że studenci zagraniczni mieli większy wybór kursów. A programy podstawowe dawały „więcej możliwości” odniesienia sukcesu w drodze poprawek niż studentom szkockich szkół wyższych.

Jak powiedziała Vivienne Stern reprezentująca brytyjskie uniwersytety – dokonanie tej oceny było ważne dlatego, aby dać studentom „pewność, że procesy rekrutacji na studia są sprawiedliwe”.

Ponadto uczelnie zobowiązały się do zaktualizowania swojego kodeksu postępowania dotyczącego uczciwej rekrutacji.

Studentom zagranicznym jest łatwiej?

Na początku tego roku w prasie pojawił się raport Sunday Times. Stwierdzono w nim, że studenci zagraniczni korzystają z „tajnych sposobów”, aby „kupić sobie drogę” na uniwersytety Russell Group.

W odpowiedzi na zarzuty grupa 24 prestiżowych uniwersytetów w Wielkiej Brytanii stwierdziła, że ​​raporty odnosiły się do programów roku podstawowego dla studentów zagranicznych i „nieprawidłowo powiązano” je z programami studiów. Ponadto programy roku podstawowego są również dostępne dla studentów z Wysp.

Uniwersytety mogą uzyskać więcej pieniędzy od studentów zagranicznych, ponieważ wysokość ich czesnego nie jest ograniczona, tak jak w przypadku studentów krajowych.

Jak wynika z badań dotyczących imigracji przeprowadzonych przez Uniwersytet Oksfordzki, wzrost liczby studentów zagranicznych w ostatnich latach wynika ze zdawania na studia magisterskie, a nie studia licencjackie.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Rząd UK miał zaproponować „transfer” polskich więźniów do ich ojczyzny

Rząd w Londynie miał rozpocząć rozmowy dotyczące „transferu” więźniów z Wielkiej Brytanii do Polski. Pochodzący z Polski osadzeni na mocy nowych porozumień mieliby zostać odesłani do swojej ojczyzny.

Firmy energetyczne przeznaczą 500 mln funtów na „złagodzenie” wysokich rachunków

Brytyjski rząd wraz z 12 największymi firmami energetycznymi w Wielkiej Brytanii pracuje nad rozwiązaniami, które obniżą rachunki za prąd i gaz na Wyspie jeszcze tej zimy.

Brytyjczycy chcą powrotu do UE. Premier pod presją

W ciągu zaledwie trzech tygodni 36 000 osób podpisało petycję za powrotem do UE. Keir Starmer znalazł się pod nową presją w sprawie Brexitu.

WAŻNE: Dyżur paszportowy w Leicester zaplanowany na 30 listopada 2024

Jak w oficjalnym komunikacie podaje serwis polskiej Ambasady w Londynie w dniu 30 listopada (jest to sobota) odbędzie się dyżur paszportowy w angielskim mieście Leicester (hrabstwo Leicestershire).

Zegarek z Titanica sprzedany za rekordową kwotę

Za rekordową kwotę sprzedano złoty zegarek kieszonkowy podarowany brytyjskiemu kapitanowi statku, który uratował 700 pasażerów Titanica.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Royal news

Zdrowie