Studentom zagranicznym łatwiej dostać się na uczelnie w UK?

Rozprawiono się z zarzutami wobec brytyjskich uniwersytetów na temat tego, że zaniżały standardy przy rekrutacji studentów zagranicznych. Powodem miało być to, że płacą oni wyższe czesne.

Zbadano kwestię dotyczącą zarzutów wobec uczelni, które miały zaniżać kryteria rekrutacyjne wobec zagranicznych studentów. W dokonanym przeglądzie stwierdzono jednak, że wymogi wstępne były zasadniczo takie same zarówno w przypadku studentów zagranicznych jak i brytyjskich.

Różnice w rekrutacji studentów zagranicznych

Pojawiły się jednak pewne różnice w przypadku rekrutacji studentów zagranicznych. Okazało się, że osoby spoza Wielkiej Brytanii miały więcej możliwości ponownego przystąpienia do egzaminów niż studenci z UK.

Brytyjskie uniwersytety, które reprezentują 142 instytucje, zleciły badanie w lutym Agencji ds. Zapewnienia Jakości (Quality Assurance Agency – QAA). Poddała ona ocenie programy na 34 uniwersytetach. Wyniki były jednoznaczne – nie ma różnic w wymogach dotyczących rekrutacji studentów brytyjskich i zagranicznych.

Stwierdzono jednak, że studenci zagraniczni mieli większy wybór kursów. A programy podstawowe dawały „więcej możliwości” odniesienia sukcesu w drodze poprawek niż studentom szkockich szkół wyższych.

Jak powiedziała Vivienne Stern reprezentująca brytyjskie uniwersytety – dokonanie tej oceny było ważne dlatego, aby dać studentom „pewność, że procesy rekrutacji na studia są sprawiedliwe”.

Ponadto uczelnie zobowiązały się do zaktualizowania swojego kodeksu postępowania dotyczącego uczciwej rekrutacji.

Studentom zagranicznym jest łatwiej?

Na początku tego roku w prasie pojawił się raport Sunday Times. Stwierdzono w nim, że studenci zagraniczni korzystają z „tajnych sposobów”, aby „kupić sobie drogę” na uniwersytety Russell Group.

W odpowiedzi na zarzuty grupa 24 prestiżowych uniwersytetów w Wielkiej Brytanii stwierdziła, że ​​raporty odnosiły się do programów roku podstawowego dla studentów zagranicznych i „nieprawidłowo powiązano” je z programami studiów. Ponadto programy roku podstawowego są również dostępne dla studentów z Wysp.

Uniwersytety mogą uzyskać więcej pieniędzy od studentów zagranicznych, ponieważ wysokość ich czesnego nie jest ograniczona, tak jak w przypadku studentów krajowych.

Jak wynika z badań dotyczących imigracji przeprowadzonych przez Uniwersytet Oksfordzki, wzrost liczby studentów zagranicznych w ostatnich latach wynika ze zdawania na studia magisterskie, a nie studia licencjackie.

Teksty tygodnia

Czego Brytyjka dowiedziała się o Polsce i jej historii i kulturze z wystawy w Hull?

Na łamach lokalnego serwisu www.hulldailymail.co.uk Sofie Jackson opisała swoje...

Jak w UK obchodzi się święta wielkanocne?

Świętowanie Wielkanocy w UK.

Jakie zwyczaje są charakterystyczne dla Brytyjczyków?

Londyn przestaje być miastem milionerów i miliarderów

Czasy, gdy Londyn był wymarzonym miejscem do życia dla bogaczy (bezpowrotnie?), minęły. W ostatnim czasie w brytyjskiej stolicy doszło do prawdziwego eksodusu milionerów, multimilionerów i miliarderów.

Narkotykowy punkt dystrybucji na High Street w Slough

Slough, określane mianem najsmutniejszego miasta w UK boryka się z wieloma problemami. Jednym z większych jest handel nielegalnymi substancjami.

Home Office wycofało się z deportacji 80-letniej Polki

Home Office zreflektowało się przyznając, że deportacja Polki była błędną decyzją. Ostatecznie 80-letniej kobiecie przyznano prawo pobytu.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie