Studentom zagranicznym łatwiej dostać się na uczelnie w UK?

Rozprawiono się z zarzutami wobec brytyjskich uniwersytetów na temat tego, że zaniżały standardy przy rekrutacji studentów zagranicznych. Powodem miało być to, że płacą oni wyższe czesne.

Zbadano kwestię dotyczącą zarzutów wobec uczelni, które miały zaniżać kryteria rekrutacyjne wobec zagranicznych studentów. W dokonanym przeglądzie stwierdzono jednak, że wymogi wstępne były zasadniczo takie same zarówno w przypadku studentów zagranicznych jak i brytyjskich.

- Advertisement -

Różnice w rekrutacji studentów zagranicznych

Pojawiły się jednak pewne różnice w przypadku rekrutacji studentów zagranicznych. Okazało się, że osoby spoza Wielkiej Brytanii miały więcej możliwości ponownego przystąpienia do egzaminów niż studenci z UK.

Brytyjskie uniwersytety, które reprezentują 142 instytucje, zleciły badanie w lutym Agencji ds. Zapewnienia Jakości (Quality Assurance Agency – QAA). Poddała ona ocenie programy na 34 uniwersytetach. Wyniki były jednoznaczne – nie ma różnic w wymogach dotyczących rekrutacji studentów brytyjskich i zagranicznych.

Stwierdzono jednak, że studenci zagraniczni mieli większy wybór kursów. A programy podstawowe dawały „więcej możliwości” odniesienia sukcesu w drodze poprawek niż studentom szkockich szkół wyższych.

Jak powiedziała Vivienne Stern reprezentująca brytyjskie uniwersytety – dokonanie tej oceny było ważne dlatego, aby dać studentom „pewność, że procesy rekrutacji na studia są sprawiedliwe”.

Ponadto uczelnie zobowiązały się do zaktualizowania swojego kodeksu postępowania dotyczącego uczciwej rekrutacji.

Studentom zagranicznym jest łatwiej?

Na początku tego roku w prasie pojawił się raport Sunday Times. Stwierdzono w nim, że studenci zagraniczni korzystają z „tajnych sposobów”, aby „kupić sobie drogę” na uniwersytety Russell Group.

W odpowiedzi na zarzuty grupa 24 prestiżowych uniwersytetów w Wielkiej Brytanii stwierdziła, że ​​raporty odnosiły się do programów roku podstawowego dla studentów zagranicznych i „nieprawidłowo powiązano” je z programami studiów. Ponadto programy roku podstawowego są również dostępne dla studentów z Wysp.

Uniwersytety mogą uzyskać więcej pieniędzy od studentów zagranicznych, ponieważ wysokość ich czesnego nie jest ograniczona, tak jak w przypadku studentów krajowych.

Jak wynika z badań dotyczących imigracji przeprowadzonych przez Uniwersytet Oksfordzki, wzrost liczby studentów zagranicznych w ostatnich latach wynika ze zdawania na studia magisterskie, a nie studia licencjackie.

Teksty tygodnia

Wyjazd z dzieckiem do UK. Kiedy wystarczy ETA, a kiedy konieczny jest status?

Kiedy wyrobić status dla dziecka na podstawie programu łączenia rodzin, a kiedy wystarczy ETA? Który dokument wybrać wyjeżdżając z dzieckiem do UK?

Bonus dla pobierających Universal Credit. Nie wszyscy o nim wiedzą

Tysiącom osób przysługuje bonus, jeśli pobierają Universal Credit. Jednak nie wszyscy korzystają z programu Help to Save.

Aby było taniej, pacjenci muszą zacząć jeść w szpitalach posiłki roślinne

Wprowadzenie roślinnych posiłków do szpitalnych stołówek to nie tylko chwilowy trend, ale przede wszystkim przemyślana strategia zdrowotna i ekonomiczna. Przykłady z Portugalii i Nowego Jorku inspirujące Wielką Brytanię pokazują, że dieta oparta na roślinach może pozytywnie wpłynąć na kondycję pacjentów oraz finanse systemów opieki zdrowotnej.

Epidemia odry w UK? W Liverpoolu zmarło dziecko

NHS apeluje do rodziców, aby zaszczepili dzieci przeciwko odrze, śwince i różyczce, jeśli nie mają aktualnych szczepień. To reakcja na tragiczny przypadek śmierci dziecka z powodu odry w szpitalu Alder Hey w Liverpoolu.

Kto naprawdę korzysta z zasiłków w UK? Dane obalają mity

Universal Credit (UC) to zasiłek mający na celu pomoc w pokryciu kosztów życia. Trafia zarówno do osób pracujących, jak i bezrobotnych. Od momentu wprowadzenia go w 2013 roku liczba beneficjentów znacząco wzrosła.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie