Szykuje się rewolucja w przechodzeniu przez jezdnię w UK

Z badania przeprowadzonego przez University of College London wynika, że 76 proc. mężczyzn i 85 proc. kobiet w wieku powyżej 65 lat nie jest w stanie przejść przez ulicę w czasie, gdy świeci się zielone światło. Teraz ma się to zmienić.

Przechodzenie przez ulicę będzie mniej stresujące?

Rząd zdecydował się na ukłon w stronę pieszych i na wydłużenie czasu trwania zielonego światła na sygnalizatorze. Z danych zebranych przez University of College London w 2012 roku wynikało, że aż 76 proc. mężczyzn i 85 proc. kobiet w wieku powyżej 65 lat nie jest w stanie na czas przejść przez ulicę. Uczestnicy przeprowadzonego w Anglii badania „Health Survey for England ” pokonywali przejście dla pieszych ze średnią prędkością 0,9 metra na sekundę w przypadku starszych mężczyzn i 0,8 metra na sekundę w przypadku starszych kobiet, podczas gdy ustawodawca oszacował w UK tempo wymagane do przejścia przez ulicę na 1,2 metra na sekundę.

Teraz czas wyświetlania zielonego światła na sygnalizatorze ma zostać wydłużony z 6,1 sekundy do 7,3 sekundy, co, według optymistycznych założeń rządu, ma zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia poważnych wypadków.

Ulice bardziej przyjazne pieszym niż samochodom?

Zaplanowane przez rząd zmiany mają na celu stworzenie bardziej przyjaznych warunków do poruszania się w przestrzeni publicznej dla pieszych, kosztem osób zmotoryzowanych. – Wiele elementów infrastruktury projektuje się z myślą o ludziach, ale coraz więcej osób jest tu pomijanych, dlatego musimy się tym zająć – mówi Brian Deegan, dyrektor generalny ATE. I dodaje: – Jeśli nie damy ludziom wystarczająco dużo czasu, to pomyślą, że nie mogą przejść przez ulicę, a to sprawi, że niektórzy ludzie poczują, że nie mogą opuścić własnego domu, jeśli nie mają samochodu. Chcemy wychodzić naprzeciwko ludzi tam, gdzie oni są. A to oznacza, że władze lokalne mogą pomyśleć o wydłużeniu czasu przechodzenia przez ulicę.

Dane statystyczne pokazują także, że Brytyjczycy generalnie stali się w ostatnich latach wolniejsi. W 1993 roku odsetek osób dorosłych w Anglii z nadwagą lub otyłością wzrósł z 52,9 proc. do 64,3 proc., a odsetek osób otyłych wzrósł z 14,9 proc. do 28 proc. Z przejściem przez jezdnię w czasie, gdy na sygnalizatorze świeci się zielone światło, problem mają także osoby niepełnosprawne i osoby mające problemy z poruszaniem się.

 

Zajrzyj także na naszą główną stronę: PolishExpress.co.uk – będzie nam miło!

Artykuły polecane przez PolishExpress.co.uk:

Najtańsze wakacje all-inclusive. Jeden kraj zdecydowanie wygrywa w rankingu

Kiedy rekordowe upały dotrą do Wielkiej Brytanii?

Ryanair odwołał w ten weekend setki lotów

Od sierpnia podrożeje alkohol w sklepach. Ceny jakich trunków wzrosną najbardziej?

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Pacjenci umierają na korytarzach

Sezonowe zachorowania są w szczycie Szpitale są przepełnione. W efekcie pacjenci w UK umierają na korytarzach. Grypa obnaża tragiczną sytuację w brytyjskiej służbie zdrowia.

Komu służby graniczne mogą anulować pre-settled status. Czy mogą także cofnąć setlled-status?

Pracownicy służb granicznych otrzymali uprawnienia do tego, aby anulować pre-settled status obywateli UE, którzy nie spełniają wymogów.

Brytyjka planuje opuszczenie „przerażającej” Anglii i emigrację do… Dubaju

Brytyjska celebrytka i influencerka chce opuścić Wyspy. Jej zdaniem...

Home Office po Brexicie wydaje wizy pracownicze homeopatom, psim groomerom i DJ-om

Jak wprowadzenie nowego systemu imigracyjnego w UK wyszło w praktyce? Jacy pracownicy otrzymują wizy i przyjeżdżają na Wyspy?

Keir Starmer jest gotów do wysłania brytyjskich żołnierzy na Ukrainę

Szef brytyjskiego rządy zaznaczał, iż „nie mówi tego lekko”, gdy deklarował gotowość do zwiększenia gwarancji bezpieczeństwa Ukrainy.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Royal news

Zdrowie