Transport publiczny w Dublinie czeka rewolucja?

Hiszpańska firma będzie odpowiedzialna za wdrożenie nowych technologii do transportu publicznego w Dublinie. Co to oznacza dla mieszkańców? Cóż, być może prawdziwą rewolucję i znaczące ograniczenie opóźnień spowodowanych koniecznością przeprowadzania transakcji gotówkowych na przystankach autobusowych.

Płatności zbliżeniowe poprawią jakość połączeń autobusowych w Dublinie?

The National Transport Authority (NTA) zdecydowało – do modernizacji systemu płatności w środkach transportu publicznego, w autobusach, tramwajach i pociągach, wybrano doświadczoną, hiszpańską firmę Indra. Firma będzie odpowiedzialna za wdrożenie systemu biletowego nowej generacji, który umożliwi pasażerom płacenie za przejazdy za pomocą kart bankowych lub smartfonów. Na początku projekt zostanie zrealizowany na obszarze Wielkiego Dublina, a później zostanie rozszerzony na kolejne regiony. Oczekuje się, że nowy system zmniejszy opóźnienia spowodowane obecną potrzebą dokonywania transakcji gotówkowych na przystankach autobusowych.

- Advertisement -

Kiedy płatności bezgotówkowe na dobre zagoszczą w środkach transportu publicznego?

Szacuje się, że wdrożenie systemu zbliżeniowych płatności w środkach transportu publicznego zajmie od trzech do czterech lat. Dla niektórych jednak to zbyt długo, zwłaszcza że z komunikacji zbiorowej korzysta coraz więcej ludzi. – W ubiegłym roku z transportu publicznego skorzystało rekordowo dużo ludzi. W 2023 r. pasażerowie odbyli około 308 mln podróży autobusami Dublin Bus, Bus Éireann, Iarnród Éireann, Luas i innych przewoźników. Czyli o 24 proc. więcej niż w 2022 r. To dobra wiadomość, że ludzie chętniej korzystają z transportu publicznego. W końcu jest to lepsze rozwiązanie, jeśli chodzi o korki, czasem lepsze dla naszych kieszeni i lepsze dla naszego środowiska – mówi senator Fine Gael, John McGahon.

I dodaje: – Osoby dojeżdżające do pracy w mieście i turyści muszą mieć zapewniony transport, który będzie niezawodny i przystępny. Irlandia wyróżnia się tym, że nie jest w stanie zapewnić płatności zbliżeniowych w transporcie publicznym. NTA musi teraz zrobić wszystko, co w jego mocy, aby zapewnić pasażerom dojeżdżającym do pracy pełną gamę opcji płatności. I to szybko.

Przeczytaj także

Ryanair wychodzi poza latanie. Chce działać w innej bardzo dochodowej branży

Ryanair nie zamierza dalej ograniczać się do roli przewoźnika. Irlandzka linia lotnicza szykuje się do wejścia w zupełnie nowy segment rynku – organizację kompleksowych wyjazdów turystycznych.

Zamieszkaj na irlandzkiej wyspie i zgarnij 84 tys. euro. Rząd za to zapłaci

Jeśli marzy ci się mieszkanie na wyspie i spokojne życie z dala od miejskiego zgiełku, to Irlandia daje ci taką szansę. W ramach programu „Our Living Islands” można otrzymać nawet do 84 tys. euro za osiedlenie się na jednej ze wskazanych wysp.

Oto, gdzie pracuje się najzdrowiej w Europie

Irlandia, Belgia i Niemcy należą do najlepszych miejsc pracy, jeśli za kryterium przyjmiemy równowagę między życiem zawodowym i prywatnym.

Irlandczykom będzie łatwiej o brytyjskie obywatelstwo

Już niebawem Irlandczycy żyjący w Wielkiej Brytanii będą mogli w łatwiejszy i tańszy sposób ubiegać się o brytyjskie obywatelstwo.

W szkołach pojawił się nauczycielski asystent AI

Irlandia stała się europejskim polem testowym dla jednego z...

Finanse i świadczenia

Praca i zarobki

Życie w Irlandii

Wydarzenia kryminalne

Transport