Wizz Air zapłaci karę za naruszenie praw pasażerów? Wcześniej 765 000 EUR musiał uiścić Ryanair

Fot. Unsplash

Węgierskie linie lotnicze znalazły się pod lupą w związku z możliwością naruszenia praw pasażerów. Wcześniej podobne dochodzenie toczyło się przeciw Ryanairowi, którzy ostatecznie musiał zapłacić karę. O co konkretnie chodzi?

Władze Węgier postanowiły rozprawić się z nieodpowiednimi praktykami linii lotniczych. Najpierw pod ostrzałem znalazł się Ryanair, a teraz to samo czeka Wizz Air.

Śledztwo w sprawie możliwego naruszania przepisów o ochronie konsumenckiej zostało zlecone przez węgierskie Ministerstwo Sprawiedliwości. Impulsem do wszczęcia dochodzenia ma być rosnąca liczba wpływających do ministerstwa skarg pasażerów na praktyki Wizz Air.

Na co najczęściej skarżą się pasażerowie Wizz Air?

Czego dotyczyły dotychczasowe skargi? Według informacji portalu Simple Flying, pasażerowie skarżyli się przede wszystkim na:

  • nieudzielanie odpowiedzi na pytania i reklamacje w terminie 30 dni
  • brak dokładnych informacji i pomocy w przypadku opóźnionych i odwołanych lotów
  • niezapewnienie pasażerom podstawowych praw w przypadku odwołanego lotu (w kwestii noclegu lub bezpłatnej zmiany rezerwacji)
  • naliczanie wysokich opłat za połączenie z infolinią przewoźnika.

Te i inne problemy miały się nasilić szczególnie w ostatnich miesiącach, gdy pasażerowie masowo wrócili do latania po pandemicznej przerwie, a linie lotnicze i lotniska nie poradziły sobie z gwałtownym wzrostem popytu. Wiele połączeń zostały z tego powodu odwołanych, a pasażerowie musieli mierzyć się z licznymi niedogodnościami. I choć problemy te pojawiły się w tym samym czasie w wielu krajach świata, a szczególnie w Europie – w tym w wyjątkowym natężeniu w Wielkiej Brytanii – jak na razie jedynie węgierskie władze konsekwentnie stanęły po stronie pasażerów.

Teksty tygodnia

48% ankietowanych odejdzie z pracy, jeśli stracą home office

Pracodawcy na Wyspach „ryzykują utratę najlepszych talentów”, jeśli całkowicie...

W Glasgow rosną góry śmieci

Odkąd władze Glasgow wprowadziły opłaty za odpady wielkogabarytowe, w mieście rosną góry śmieci. Nielegalnie porzucane śmieci zanieczyszczają miasto i prowadzą do plagi szczurów.

Polskie miasta w UK. Jak wygląda codzienność w Bostonie czy Slough?

Niedawno w sieci ukazała się ciekawa mapa, pokazująca w jakich miastach Wielkiej Brytanii częsty jest język polski. W efekcie łatwo prześledzić, gdzie skoncentrowała się mniejszość niemiecka, gdzie rumuńska, litewska czy polska.

Masz te monety w portfelu? Mogą być warte fortunę!

Monety z błędami produkcyjnymi są warte nawet tysiące funtów. Być może i Ty masz w portfelu taki unikat! Podpowiadamy, jak je rozpoznać.

UK będzie ujawniać narodowość zagranicznych przestępców

Po raz pierwszy Home Office będzie ujawniać narodowość zagranicznych przestępców. A także dane na temat popełnionych przez nich przestępstw.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie