Władze lokalne w Warwick chcą zwiększyć council tax aż o 34% w celu… walki ze zmianami klimatycznymi!

Fot: Wikimedia Commons

Władze miasta Warwick, stolicy hrabstwa Warwickshire położonego w regionie West Midlands, zwróciły się do swoich mieszkańców o poparcie dla radykalnej podwyżki podatków lokalnych, która ma służyć działaniom na rzecz klimatu.

- Advertisement -

Władze lokalne w Warwick zwracają się do mieszkańców miasta w sprawie bezprecedensowego wzrostu council tax na poziomie 34% – przeciętnie podniesie on lokalne opłaty aż o 52 funty! W ten sposób, rządzący w stolicy hrabstwa Warwickshire zebraliby dodatkowe 30 milionów funtów w ciągu 10 lat, które posłużyłby w ramach inwestycji o charakterze proekologicznym. Dzięki tym pieniądzom możliwe byłoby osiągnięcie neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla do 2025 roku.

CZYTAJ TEŻ: Zmienia się system aplikacji o zasiłki w UK. Będzie dużo prostszy dla osób wnioskujących o świadczenia

Do tej pory zgodzono się na podwyżkę o 1 funta tygodniowo – wzrost ten związany jest z dogonieniem inflacji w UK. Wejdzie on w życie w kwietniu. Jednak oprócz tego lokalna rada sprawująca władzę składająca się z członków Partii Konserwatywnej i niezależnych działaczy wraz z opozycyjnymi politykami z Partii Pracy, Liberalnych Demokratów i Zielonych podjęła się międzypartyjnej współpracy, aby wspólnie wypracować ambitny plan.

"Razem wierzymy, że nadszedł czas na podjęcie praktycznych działań w celu radzenia sobie z zagrożeniem klimatycznym" – czytamy we wspólnym oświadczenie wystosowanym przez pięciu liderów lokalnych sił politycznych. "Ten plan umożliwi zachowanie neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla od 2025 r (…). W jego ramach poczynione zostaną niezbędne lokalne przygotowania na wypadek katastrof klimatycznych, takich jak powodzie. Dzisiejsze inwestycje pomogą naszym społecznościom z ufnością zmierzyć się z przyszłością".

GORĄCY TEMAT: Ponad miliard telefonów z systemem Android jest narażonych na atak hakerów – SPRAWDŹ czy TY jesteś bezpieczny!

O jakie konkretnie inwestycje chodzi? Lista jest całkiem spora! Pojawia się na niej zwiększenie efektywności energetycznej 5500 domów komunalnych, wprowadzenie elektrycznych punktów ładowania samochodów, zastąpienie śmieciarek napędzanych olejem napędowym wersjami z napędem elektrycznym, wprowadzenie bardziej rygorystycznych zasad zagospodarowania przestrzennego w celu zapewnienia, że ​​wszystkie nowe domy będą budowane zgodnie z najwyższymi standardami środowiskowymi, oraz sadzenia nowych drzewa. 

Niestety, roczny budżet councilu w Warwick sięgający 18 milionów funtów to za mało i konieczne jest podniesienie podatków. W tej sprawie odbędzie się referendum. Od 2012 roku lokalne councile są zobowiązane przez prawo do przeprowadzenia referendum, jeśli chcą podnieść podatek lokalny o ponad 3%. Do tej pory żadna rada nie skorzystała z tej opcji, pomimo kurczących się budżetów spowodowanych cięciami. Referendum, które będzie kosztowało 300 000 funtów.

 

Teksty tygodnia

Najwyższa w historii kwota do wygrania! 208 milionów funtów w puli

208 milionów funtów - to kwota jaką można wygrać w nadchodzącej loterii. To niewyobrażalna kwota. Kiedy losowanie?

Zamieszki w Irlandii po napaści na tle seksualnym na Polkę. Podpalono ośrodek dla imigrantów

Zamieszki w Ballymena trwają już kolejny dzień po tym, jak dwóch nastolatków napadło na Polkę. Protestujący podpalili budynek, w którym mieszkali imigranci. W ciągu trzech dni demonstranci podłożyli ogień pod kilka domów, zmuszając ich mieszkańców do ucieczki w obawie o życie.

Naprawa „elektryka” tylko z pozwoleniem. Koncerny ścigają niezależnych mechaników

Coraz więcej niezależnych mechaników i serwisów na świecie musi liczyć się z ryzykiem pozwów ze strony chińskich producentów samochodów elektrycznych. Oficjalnie przyczyną są względy bezpieczeństwa. Jak tłumaczą koncerny, ingerowanie w systemy EV bez odpowiednich uprawnień może zagrażać zarówno użytkownikom, jak i infrastrukturze informatycznej pojazdu.

Dom tajnych agentów wystawiony na sprzedaż w UK

Na brytyjskim rynku nieruchomości wystawiony został na sprzedaż dom tajnych agentów z czasów II wojny światowej.

Spanie pod gołym niebem przestanie być przestępstwem

Rząd Wielkiej Brytanii planuje zakończyć obowiązywanie jednej z najstarszych i najbardziej kontrowersyjnych ustaw, tzw. Vagrancy Act z 1824 roku. Zgodnie z zapowiedziami ministerialnymi nocowanie na ulicy czy żebranie nie będą już traktowane jako przestępstwa w Anglii i Walii.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie