piątek, 20 września, 2024

Wycieczki z niskim depozytem są kuszące? Oto, dlaczego należy na nie uważać

Dlaczego rezerwując wycieczkę zagraniczną należy w sposób szczególny uważać na oferty z niskim depozytem? Eksperci Which tłumaczą, co może się kryć pod „płaszczykiem” atrakcyjnych warunków.

Atrakcyjna oferta wyjazdu zagranicznego? Sprawdź ją dwa razy!

Eksperci Which? ostrzegają, że niektóre biura podróży oferują konsumentom wycieczki z bardzo niskim depozytem, ale za to pobierają bardzo wysokie sumy w przypadku odwołania rezerwacji. Takie opłaty mogą wynieść nawet tysiące funtów. Znana organizacja konsumencka tłumaczy, że oferty z „niskim depozytem” często wyświetlane są wraz z opcjami płatności. A to może dać klientom poczucie, że zapłacona przez nich, początkowa kwota depozytu, stanowi już cały depozyt. Często jednak zdarza się, że jest to dopiero pierwsza rata takiego depozytu, którego całkowita kwota jest znacznie wyższa.

„Daily Mail” opisał historię jednej z klientek biura podróży TUI, która została zaskoczona, gdy chciała odwołać rezerwację. Kobieta myślała, że straci jedynie „niski depozyt” w wysokości 150 funtów, który wpłaciła na samym początku w celu zabezpieczenia swojej podróży. Szybko jednak okazało się, że za rezygnację z wakacji w Bodrum w Turcji będzie musiała zapłacić dodatkowych 650 funtów. Całkowity depozyt, o czym nie wiedziała, wynosił bowiem nie 150 funtów, a 800 funtów. Kobieta przyznała, że już „nigdy więcej nie dokona rezerwacji w Tui”.

Biura podróży w UK chcą wykorzystać trudną sytuację klientów?

Eksperci nie mają wątpliwości, że niektóre biura podróży starają się w sposób nieetyczny skusić klientów niskimi depozytami. Nie mówiąc im albo nie dając im jasno do zrozumienia, że tak naprawdę koszty rezerwacji wyjazdu są znacznie wyższe. I że w razie rezygnacji przepadnie im znacznie większy depozyt niż ten, który uiścili. – Ponieważ kryzys kosztów utrzymania w dalszym ciągu obciąża budżety gospodarstw domowych do granic możliwości, to programy wakacyjne z niskimi depozytami i bez depozytów mogą być kuszącą opcją. Umożliwia to konsumentom rozłożenie kosztów wakacji na dłuższy okres. Jednak odkryliśmy, że wiele z tych programów może być mylących dla urlopowiczów. [Informacje] o opłatach za anulowanie i „doładowanie” depozytu są czasami ukryte w regulaminie. Jeśli rozważamy rezerwację z niskim depozytem, to zawsze musimy poświęcić trochę czasu na dokładne sprawdzenie warunków umowy. Musimy wiedzieć, jaką poniesiemy odpowiedzialność za anulowanie rezerwacji – tłumaczy Naomi Leach, zastępca redaktora naczelnego „Which? Travel”.

Zajrzyj także na naszą główną stronę: PolishExpress.co.uk – będzie nam miło!

Artykuły polecane przez PolishExpress.co.uk:

Wyjazd na wybory do Polski. Czego obawia się Polonia w UK?

Przed wyborami do Sejmu i Senatu Polonia w UK jest zmotywowana. Ale i pełna obaw

9 zmian finansowych, które wchodzą w październiku 2023

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Polak w Holandii pomagał swoim rodakom oszukiwać na zasiłkach

44-letni Polak stanął przed holenderskim sądem za "pomaganie" swoim rodakom mieszkającym w "Kraju tulipanów" w staraniu się o zasiłek dla bezrobotnych. O co chodzi?

Zasiłek dla bezrobotnych w Holandii

Dowiedz się, jakie warunki należy spełniać, aby otrzymać zasiłek dla bezrobotnych (WW-uitkering) w Holandii, jaka jest wysokość świadczenia i jak długo można je pobierać.

Ryanair ostrzega przed korzystaniem z walizek w tych kolorach

Ryanair wydał ostrzeżenie dla pasażerów, którzy zazwyczaj podróżują z czarnymi, granatowymi lub szarymi walizkami.

Tesco przegrywa ważną batalię w sądzie. Pracownicy mogą odetchnąć z ulgą

To bardzo ważny wyrok Sądu Najwyższego w UK. Tesco nie mogło zwolnić pracowników i zatrudnić ich na niższej pensji

Strajk Polaków w fabryce we Wrexham. Napisał do nas jeden z pracowników

Przez strajk w fabryce we Wrexham, w której pracuje około 600 Polaków, mogą wystąpić problemy z dostawą gotowych posiłków do supermarketów.

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?