Wyjątkowy koncert z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości w Royal Albert Hall

Taki koncert zdarza się tylko raz na 100 lat! Już za rok, w niedzielę 11 listopada 2018 roku w jednej z najpiękniejszych i najbardziej prestiżowych sal koncertowych na świecie – Royal Albert Hall – odbędzie się koncert pod nazwą „100 lat”, poświęcony setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

W niedzielę 11.11.2018 r. Polacy na całym świecie będą się jednoczyć w obchodach jubileuszu stulecia odzyskania przez swą ojczyznę niepodległości. Wyjątkowo uroczyście ten dzień zapowiada się w Londynie, gdzie w Royal Albert Hall pojawią się największe gwiazdy polskiej muzyki, polskie chóry i zespoły folklorystyczne. Głównym organizatorem przedsięwzięcia jest charytatywna organizacja – Towarzystwo Pomocy Polakom (TPP), przy wsparciu Komitetu Organizacyjnego pod przewodnictwem Janusza Sikory-Sikorskiego, prezesa TPP.

- Advertisement -

"Największy faszystowski marsz w Europie" – brytyjskie media atakują Marsz Niepodległości

Program koncertu oparty jest na utworach, które miały szczególny wydźwięk historyczny, społeczny, kulturalny lub religijny na przestrzeni ostatniego stulecia, takich jak muzyka Fryderyka Chopina, Ignacego Paderewskiego, Henryka Góreckiego, piosenki z czasów legionów i II wojny światowej, jak również piosenki wolnościowe, solidarnościowe, folklorystyczne i religijne, np. ulubiona pieśń św. Jana Pawła II – “Barka”.

Nie zabraknie też muzyki współczesnej – swój udział w wydarzeniu zapowiedziały już takie gwiazdy jak: Edyta Górniak, Anna Maria Jopek, Anna Wyszkoni, Stanisław Sojka, Sebastian Karpiel-Bułecka, Kuba Badach, Leszek Możdżer, Aleksandra Kurzak, Grzegorz Stróżniak, Tadeusz Woźniak, Ania Jeruc, Marek Ruszczyński czy John Paul Ekins.

Czy naprawdę Anglii pada częściej niż w Polsce? Zobaczcie, co na to Brytyjczyk [wideo]

Na scenie pojawią się ponadto: dyrygent Stephen Ellery z orkiestrą The London Gala Orchestra, dyrygent Paweł Betley, zespół pieśni i tańca Mazury, Akademicki Chór Politechniki Śląskiej, Chór Polskich Szkół w Anglii, chór Ave Verum i św. Jana Pawła II z Balham. Koncert poprowadzą znane prezenterki: jedna z najbardziej lubianych w Polsce twarzy TV – Grażyna Torbicka oraz Kasia Madera, prowadząca w BBC serwis World News. Na prośbę TPP, znany brytyjski historyk i autor publikacji na temat dziejów Polski – profesor Norman Davies – przygotowuje 10-stronicową historię ostatniego stulecia naszego kraju, która zamieszczona będzie w rozdawanym za darmo publiczności okolicznościowym w programie. To tylko jedna z wielu atrakcji, jakie czekają tego dnia wszystkich, którzy przybędą na koncert "Sto lat" do Royal Albert Hall.

Bilety dostępne będą w sprzedaży już od 29 stycznia 2018 roku, od godz. 9:00 na stronie Royal Albert Hall.Dochód z koncertu będzie w całości przekazany na cele charytatywne. Koniecznie zarezerwuj datę 11 listopada 2018 roku i do zobaczenia na koncercie!

Teksty tygodnia

Porównanie najpopularniejszych linii lotniczych – która jest najlepsza dla Polaków?

Ryanair, Wizz Air, LOT, easyJet czy Emirates? Sprawdź, która linia lotnicza najlepiej odpowiada na potrzeby polskich pasażerów. Praktycznie i z humorem!

Co to znaczy być Brytyjczykiem? Czy biali będą mniejszością w UK?

Co to znaczy “być Brytyjczykiem”? Co na to wpływa? Czy miejsce urodzenia, kultura, język, kolor skóry? Z jednej strony media straszą, że biali będą mniejszością w UK, z drugiej kolejne pokolenia migrantów doskonale asymilują się z Brytyjczykami

Bezrobocie w UK wzrosło do najwyższego poziomu od czterech lat

Sytuacja na rynku pracy staje się coraz trudniejsza, a bezrobocie w UK jest najwyższe od czterech lat.

Szkoły wycofują zegary analogowe. Powód jest zaskakujący

Brytyjskie szkoły zaczęły usuwać zegary analogowe z sal egzaminacyjnych, a powód może zaskakiwać. W wielu placówkach zamiast nich pojawiły się zegary cyfrowe. To reakcja na skargi uczniów przystępujących do egzaminów GCSE i A-level, którzy przyznawali, że mają trudności z odczytaniem godziny z tradycyjnych tarcz.

Zamieszki w Irlandii po napaści na tle seksualnym na Polkę. Podpalono ośrodek dla imigrantów

Zamieszki w Ballymena trwają już kolejny dzień po tym, jak dwóch nastolatków napadło na Polkę. Protestujący podpalili budynek, w którym mieszkali imigranci. W ciągu trzech dni demonstranci podłożyli ogień pod kilka domów, zmuszając ich mieszkańców do ucieczki w obawie o życie.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie