Życie w UK bez imigrantów – eksperyment. Ten film powinien zobaczyć każdy!

(Od redakcji: jeśli masz problemy z wyświetleniem filmu, w sieci dostępne są inne jego kopie. Znajdziesz je bez problemu w serwisie YouTube)

Co by się stało, gdyby z Wielkiej Brytanii nagle zniknęli wszyscy imigranci? Jakie skutki mogłoby to mieć dla brytyjskiej gospodarki i pracodawców? Czy rdzenni mieszkańcy Wysp przestaliby narzekać na przyjezdnych, którzy „kradną” miejsca ich pracy? Na te wszystkie pytania stara się odpowiedzieć niezwykły film dokumentalny „Życie bez imigrantów”, który został wyemitowany w telewizji TTV.

Całość produkcji opiera się na z pozoru prostym eksperymencie: prowadzący zaprasza niechętnych imigrantom bezrobotnych Brytyjczyków, by spróbowali pracy, jakiej podejmują się przyjezdni – etatów w fabrykach, przy liniach produkcyjnych, na stanowiskach kelnerów i opiekunów, czy przy zbieraniu warzyw. Rdzenni Wyspiarze mają w danej pracy spędzić zaledwie dwa dni. Szybko jednak okazuje się, że to w zupełności wystarczające, by zmienić znaczenie i obraz imigrantów w ich oczach.

 Dlaczego nie wrócę? Tekst Polaka z UK bije rekordy popularności

Obcokrajowcy są lepsi od Brytyjczyków. Liczby nie kłamią. Gdybym zatrudniał miejscowych, musiałbym zamknąć biznes. Przyjezdni z Europy pracują dwa razy wydajniej” – słyszymy w jednej ze scen, kiedy brytyjski rolnik tłumaczy młodym rodakom, że podczas całego dnia pracy żadne z nich nie wykonało nawet połowy normy osiąganej przez imigrantów.

„Wyproszenie imigrantów z kraju nie sprawiłoby, że nagle przybyłoby miejsc pracy dla Brytyjczyków. Przyspieszyłoby jedynie proces automatyzacji w bardzo wielu firmach, które najpewniej potem byłyby zmuszone do cięć w zatrudnieniu” – tłumaczy testowanym Brytyjczykom inny przedsiębiorca z Wysp.

Serdecznie polecamy film wszystkim, którzy pamiętają bijącą rekordy popularności wśród imigrantów produkcję „Tam, gdzie da się żyć” – oraz tym, którzy choć raz w życiu usłyszeli, że kradną komuś pracę. Wszystko wskazuje bowiem na to, że ten film jest tego rodzaju stwierdzenia idealną ripostą…

Zobaczcie sami!

Teksty tygodnia

Różnice w tradycjach wielkanocnych w Polsce i UK

Zarówno polskie, jak i brytyjskie tradycje i zwyczaje wielkanocne są bogate i różnią się ze względu na regiony.

W Glasgow rosną góry śmieci

Odkąd władze Glasgow wprowadziły opłaty za odpady wielkogabarytowe, w mieście rosną góry śmieci. Nielegalnie porzucane śmieci zanieczyszczają miasto i prowadzą do plagi szczurów.

Zakaz przywożenia tych produktów do UK. Uważnie pakujcie walizki

Wielka Brytania wprowadza zakaz przywożenia produktów mięsnych i serów z Unii Europejskiej. Za jego złamanie grożą kary do 5 tys. funtów.

Dostęp do kont i podatek od emerytury. Brytyjski urząd skarbowy “w akcji”.

HMRC zaczyna niezwykle aktywnie działać. Dla rządu UK załatanie dziury budżetowej to priorytet, nawet kosztem najbiedniejszych. Po zapowiedziach zmian w świadczeniach socjalnych czas na brytyjski urząd skarbowy. A ten sięga do kieszeni najstarszych.

UK będzie ujawniać narodowość zagranicznych przestępców

Po raz pierwszy Home Office będzie ujawniać narodowość zagranicznych przestępców. A także dane na temat popełnionych przez nich przestępstw.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie