Odkrywając zawiłości męskiego umysłu, możemy rzeczywiście pomyśleć, że faceci są z Marsa, a my z Wenus. Ale czyż nie piękniej, ciekawiej i bardziej interesująco jest właśnie dlatego, że tak się między sobą różnimy? Kiedy nauczymy się ze zrozumieniem podchodzić do niektórych męskich zachowań, na pewno będzie to korzystniejsze dla obu stron.
1. Słuchają prawą półkulą
Mężczyźni posiadają umiejętność obrazowego patrzenia na świat. Wiąże się to z tym, iż korzystają przede wszystkim z prawej półkuli mózgowej odpowiedzialnej m.in. za wizualizacje. Nawet w trakcie rozmowy w oparciu o usłyszane słowa tworzą w głowie sceny, obrazy. Dla nich liczy się rzeczowa informacja, na podstawie której będą mogli namalować w wyobraźni jakiś obraz. Zasypani nadmiarem pustych słów, zawieszają się i stają się nieobecni. Może warto zatem okroić nasze wypowiedzi z tysiąca wątków pobocznych, zyskując z tego korzyść w postaci tego, że zostaniemy wysłuchane do samego końca.
2. Lubią czuć się potrzebni
Panowie mają bardzo silną potrzebę bycia potrzebnymi, a dzięki temu też docenianymi. Nie znoszą kiedy próbujemy nimi rządzić, wolą znajdować się w sytuacji kiedy mają wybór czy wykonają lub nie nasze polecenia. Unikajmy więc wydawania im rozkazów, zamiast tego stosujmy uprzejme prośby np. o pomoc w sprzątaniu (Mogłabym Cię prosić zamiast Posprzątaj). Jeśli mężczyzna nie będzie do niczego zmuszany i zrobi coś dobrowolnie, to ta potrzeba zostanie z pewnością zaspokojona.
3. To tchórze
Mają tendencję do ochrony swojego indywidualizmu i prywatności, chcąc zachować odrobinę autonomii.W związku z tym zatajają niekiedy różne fakty, rzekomo by nie martwić i nie denerwować partnerki, a w rezultacie czynią to w trosce o siebie, by uniknąć niepotrzebnych spięć z kobietą.
4. Uwielbiają bałagan
Dla nas to bałaganiarstwo, a dla mężczyzn to nic innego jak przejaw praktycznego podejścia do życia. W męskim świecie wszystko zmierza ku temu, by znajdować rozwiązania ułatwiające życie. Dlatego rzucona na podłogę para skarpet to skutek zastosowania jednej z zasad praktycyzmu: żeby nie trzeba było potem szukać i żeby były pod ręką.
5. Kochać to nie znaczy mówić
Miłość dla mężczyzn to na pewno nie słowa, które nic przecież nie znaczą. To, że my chciałybyśmy wciąż słyszeć i wypowiadać słowo: Kocham Cię, jest dla mężczyzny niezrozumiałe. Jego uczucia przejawiają się w czynach, w tym że nam pomaga troszczy się, interesuje. Kochany czuje się natomiast wtedy, gdy po prostu okazujemy mu szacunek należny mu jako przywódcy.
6. To urodzeni przywódcy
Niekiedy to my przejmujemy rolę generała i wydajemy polecenia mężczyźnie pogłębiając jego frustrację i niemożność odnalezienia się w roli szeregowca a więc roli innej niż przywódcza. A czy nie lepiej byłoby oddać władzę w ręce mężczyzny i rozkoszować się uczuciem bycia tą słabszą stroną, którą należy się opiekować?
7. Obrażają się, ale na krótko
Niestety, ale to my kobiety jesteśmy inicjatorkami cichych dni. Jesteśmy silne psychicznie i taka sytuacja nie wywołuje u nas aż takiego stresu, jaki może spowodować u mężczyzny. Dlatego właśnie faceci, z reguły mniej wytrzymali psychicznie, aby uniknąć długotrwałego niszczącego stresu, szybko zapominają o trudnej sytuacji i chcą ponownej zgody.
8. Wszystko traktują zadaniowo
Związki chemiczne jakie wytwarzają się w organizmie mężczyzny podczas stosunku wywołują w nim senność, kobietę natomiast pobudzają. Mężczyzna najchętniej sięga wtedy po gazetę albo zasypia, chcą wyłączyć się z intymności chwili jakby bojąc się, że nie sprawdził się w roli kochanka. Może być to spowodowane po części zadaniowym podejściem do życia, że po wykonaniu jednego zadania można przystąpić do kolejnej czynności.
9. Boją się kobiecych łez
Kobiece łzy, szczególnie po jakiejś sprzeczce wywołują w nich poczucie winy, że skrzywdzili kobietę którą przecież kochają. Nie jest tak, że są niewrażliwi, bardzo cierpią gdy my płaczemy a jeśli wiedzą, że łzy są spowodowane ich zachowaniem, mogą się czuć odrzuceni.
10. Chętnie udają
Nawet jak czegoś nie wiedzą i nie są pewni, udają nieposkromionych twardzieli. Niechętnie pytają o drogę, by nie przyznawać się w ten sposób do słabości. Nie zdziwmy się zatem gdy zostaniemy przez nich wysłane z pytaniem o właściwy kierunek.
UWAGA! Bardzo ważne i znajduje się po za rankingiem ze względu na istotność tej informacji!
„Musimy porozmawiać”
To zdecydowanie najgorszy tekst, jaki można wypowiedzieć w kierunku swojego partnera. Absolutnie wszyscy mężczyźni odczuwają strach słysząc te swa proste słowa.