Councile w Londynie chcą podnieść mandaty dla kierowców. Do 160 funtów

Władze gmin Wielkiego Londynu przymierzają się do znaczącej podwyżki kar za złe parkowanie lub za jazdę po pasie przeznaczonym dla autobusów. Planowana podwyżka miałaby sięgnąć nawet 160 funtów w centrum stolicy.

Councile nie mają litości dla mieszkańców?

Na wstępie można by zapytać, dlaczego councile w Londynie rozpoczynają konsultacje na temat podwyższenia kar za złe parkowanie i za inne, drobne przewinienia drogowe, właśnie teraz – w dobie nieobserwowanego od wielu lat kryzysu kosztów życia? Na to pytanie trudno jest odpowiedzieć, dlatego nie dziwi fakt, że rozpoczęcie takich konsultacji przez London Councils – grupę zrzeszającą władze lokalne w stolicy – z miejsca wywołała społeczne oburzenie. Zwłaszcza dlatego, że za złe zaparkowanie samochodu w centralnych dzielnicach Londynu lub za omyłkowe przejechanie po pasie dla autobusów, może już wkrótce grozić kierowcom grzywna w wysokości 160 funtów.

Obecnie najwyższy pułap mandatów za powyższe przewinienia na tzw. obszarach Grupy A, o największym ruchu, (to m.in. centrum Londynu i duże, ruchliwe ulice) wynosi 130 funtów. Natomiast na drogach pomniejszych, gminnych, na tzw. obszarach Grupy B, czyli najczęściej na obrzeżach Londynu – tam, gdzie zapotrzebowanie na miejsca parkingowe jest znacznie mniejsze, kary wynoszą 110 funtów.

Kary dla kierowców w Londynie będą wyższe?

Pomysłem podwyższenia kar dla kierowców w Londynie oburzona jest część lokalnej sceny politycznej, w tym opozycyjni konserwatyści. Nickie Aiken, reprezentująca Partię Konserwatywną na obszarze Londynu i Westminsteru powiedziała mediom, że obecny rok nie stanowi dobrego momentu, by zwiększać kary dla kierowców, ponieważ większość ludzi boryka się z kryzysem kosztów utrzymania. Deputowana uważa, że trzeba zachować „równowagę” w systemie kar, a największy nacisk powinien pójść na lepsze oznakowanie niektórych dróg, by kierowcy byli bardziej świadomi przekraczania przepisów ruchu drogowego. – Chciałabym, aby w wyniku współpracy councilów ścigani byli wielokrotni przestępcy drogowi, a nie ludzie popełniający zwyczajny błąd – zaznaczyła.

Councile inaczej jednak widzą całą sytuację i informują, że kary są zbyt niskie, żeby odstraszyć wielu potencjalnych winowajców. Wyższe kary miałyby zachęcić ludzi do przestrzegania przepisów i działać jako środek odstraszający, ponieważ obecnie zbyt wiele osób decyduje się parkować tam, gdzie nie mają pozwolenia, mimo świadomości, że otrzymają mandat.

Zajrzyj także na naszą główną stronę: PolishExpress.co.uk – będzie nam miło!

Artykuły polecane przez PolishExpress.co.uk:

Kapitan samolotu sześciokrotnie przekroczył limit alkoholu. Wyrok sądu może zaskakiwać

Brytyjczyk spał z otwartymi ustami. Myślał, że umrze, gdy ugryzł go pająk

Ekstremalne upały staną się w UK normą? 40 st. C latem to już realny scenariusz

Od sierpnia podrożeje alkohol w sklepach. Ceny jakich trunków wzrosną najbardziej?

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

W styczniu czeka nas kolejna podwyżka rachunków

Według Cornwall Insights w styczniu możemy spodziewać się kolejnej podwyżki rachunków za energię. Ile wyniesie?

Śnieg wywołał chaos na Wyspach. Zamknięto 130 szkół

Opady śniegu wywołały w Wielkiej Brytanii prawdziwy chaos komunikacyjny. Powstał on zarówno na drogach, jak i na kolei.

Biznes w UK bez kompleksów. Czyli jak fryzjerka z Polski zawojowała Londyn

Czy otwarcie biznesu fryzjerskiego w Londynie to trudna sprawa? o tym opowiada fryzjerka z Polski, której się to udało

Brytyjczycy chcą powrotu do UE. Premier pod presją

W ciągu zaledwie trzech tygodni 36 000 osób podpisało petycję za powrotem do UE. Keir Starmer znalazł się pod nową presją w sprawie Brexitu.

Firmy energetyczne przeznaczą 500 mln funtów na „złagodzenie” wysokich rachunków

Brytyjski rząd wraz z 12 największymi firmami energetycznymi w Wielkiej Brytanii pracuje nad rozwiązaniami, które obniżą rachunki za prąd i gaz na Wyspie jeszcze tej zimy.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Royal news

Zdrowie