piątek, 20 września, 2024

Ceny znaczków Royal Mail znów idą w górę. Podwyżki zaskakują

Poczta Royal Mail ponownie podwyższyła ceny znaczków. O ile tym razem wzrosły ceny niektórych przesyłek pocztowych? I jak Royal Mail tłumaczy kolejne podwyżki?

Podwyżka cen znaczków

Poczta Królewska Royal Mail po raz kolejny w tym roku zwiększyła ceny niektórych znaczków. W górę poszły m.in. ceny znaczków pierwszej klasy na listy o standardowej wielkości, a także ceny znaczków pierwszej i drugiej klasy na większe listy. I tak od początku października za standardowy list wysłany pierwszą klasą zapłacimy 1,25 funta (wcześniej 1,10 funta). Za większy list wysłany pierwszą klasą będziemy z kolei musieli uiścić opłatę w wysokości 1,95 funta (wcześniej 1,60 funta). Wreszcie za większy list wysłany drugą klasą zapłacimy 1,55 funta (wcześniej 1,15 funta).

Jedyna dobra wiadomość jest taka, że w październiku nie wzrosły ceny znaczków drugiej klasy na list o standardowej wielkości. Nadanie takiej przesyłki nadal będzie kosztowało 75 pensów.

Royal Mail tłumaczy się z podwyżek

Royal Mail uzasadnia kolejne w tym roku podwyżki cen znaczków rosnącą presją kosztową i obowiązkiem świadczenia usług przez sześć dni w tygodniu. – Rozumiemy wyzwania ekonomiczne, przed którymi stoi obecnie wielu naszych klientów. Dlatego bardzo uważnie rozważyliśmy zmiany cen w świetle znacznego spadku liczby [wysyłanych] listów. W ostatnich latach liczba listów drastycznie spadła. To ponad 60 proc. w porównaniu z najwyższą wartością w roku 2004/05 i o 30 proc. od czasu pandemii. Istotne jest, aby Usługa Powszechna została dostosowana, odzwierciedlając tę nową rzeczywistość – w takich słowach podwyżki wytłumaczył Nick Landon, dyrektor handlowy w Royal Mail.

Zajrzyj także na naszą główną stronę: PolishExpress.co.uk – będzie nam miło!

Artykuły polecane przez PolishExpress.co.uk:

Wyjazd na wybory do Polski. Czego obawia się Polonia w UK?

Ryanair ostrzega tych, którzy mają zaplanowane loty na październik

9 zmian finansowych, które wchodzą w październiku 2023

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Zasiłek na dziecko w Holandii – kompleksowy przewodnik

Zasiłek na dziecko w Holandii jest wsparciem dla rodziców i opiekunów dzieci, zapewniającym wsparcie na pokrycie kosztów wychowania.

Szwajcaria uznana „najlepszym krajem na świecie”. Jak w rankingu wypadły inne państwa?

Jakie są najlepsze kraje na świecie? Jak wypada Europa, jak Polska, a jak inne regiony w najnowszym zestawieniu?

Bezrobocie w Irlandii spadło – na „Zielonej Wyspie” ciągle trzeba rąk do pracy

Odsetek osób pozostających bez zatrudnienia na "Zielonej Wyspie" wyniósł 4,3%, jak podaje CSO. Miesiąc wcześniej, w lipcu, stopa bezrobocia wynosiła nieco więcej, bo 4,7%.

Wprowadzono stan klęski żywiołowej w Polsce – jaką pomoc oferuje poszkodowanym rząd?

Stan wyjątkowy będzie obowiązywał na terenach objętych powodzią na maksymalnie 30 dni, a więc na obszarze części województw dolnośląskiego, opolskiego oraz śląskiego.

Ewakuowano samolot EasyJet przez eksplozję w torbie pasażerki

Przez eksplozję w torbie pasażerki ewakuowano samolot EasyJet, który miał lecieć z Grecji do Londynu. Na pokładzie było 236 podróżnych.

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?