piątek, 20 września, 2024

Mężczyzna odbył w ciągu roku ponad 200 lotów. Okradał pasażerów

40-letni mężczyzna odbył ponad 200 lotów samolotem, a w podróży był ponad 110 dni. Właśnie został aresztowany pod zarzutem regularnego okradania pasażerów.

Okradanie pasażerów samolotów sposobem na życie

Wszystko wskazuje na to, że dla 40-letniego Rajesha Kapoora regularne latanie samolotem i okradanie współpasażerów było sposobem na życie. Policja z Delhi, która aresztowała mężczyznę, poinformowała, że Kapoor odbył ponad 200 lotów w ciągu ponad 110 dni. W jego mieszkaniu w dzielnicy Paharganj w Delhi funkcjonariusze mieli przechwycić pokaźne ilości biżuterii, którą mężczyzna planował sprzedać 46-letniemu Sharadowi Jainowi. Ten ostatni mieszkał niewiele dalej, bo w dzielnicy Karol Bagh, w centralnej części miasta.

Policja poinformowała, że 40-latek przyznał się do dokonania pięciu kradzieży. Dodatkowo miał on zeznać, że większość skradzionych pieniędzy wydał na hazard. Funkcjonariusze ustalili jednak, że był on zamieszany w przynajmniej 11 przestępstw, w tym w kradzieże i hazard.

Okradał pasażerów – jak to robił?

Rajesh Kapoor brał na celownik pasażerów, których uznał za podatnych na kradzież. Były to zwłaszcza starsze, indywidualnie podróżujące kobiety. Czasami, by zwiększyć swoje szanse na dobry „łup”, wybierał loty krajowe typu premium, do Delhi, Chandigarh czy Hyderabad. Wybierał przy tym znane linie lotnicze – Air India czy Air Vistara. Jak donosi „Hindustan Times”, 40-latek dyskretnie przeszukiwał schowki nad głowami pasażerów, zwłaszcza w czasie boardingu, wyciągając z toreb cenne przedmioty. Czasami mężczyzna zmieniał miejsca, aby być bliżej obranego celu.

Kapoor rezerwował bilety na nazwisko swojego zmarłego brata i posługiwał się jego dokumentem tożsamości.

A jak wpadł „sprytny” złodziej z Delhi? W tym wypadku policja powiązała przede wszystkim dwie kradzieże zgłoszone przez pasażerów krajowych lotów. Jedna miała miejsce 2 lutego – pasażerka zgłosiła, że w trakcie podróży z Amritsar do Delhi straciła biżuterię o wartości 2 000 000 rupii (19 000 funtów). Kolejna natomiast przytrafiła się 11 kwietnia, w trakcie lotu z Hyderabad do Delhi. Wówczas pasażerka zgłosiła utratę biżuterii o wartości 700 000 rupii (6 685 funtów). Śledczy ustalili, posługując się nagraniami z kamer przemysłowych z lotnisk w Delhi i Amritsar, że na pokładzie obu tych samolotów znajdował się właśnie podejrzany 40-latek.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Kierowcy Bolta zawalczą przed sądem o prawa pracownicze

Kierowcy Bolt chcą korzystać z praw pracowniczych na podobnych zasadach co pracownicy w innych sektorach. Poszli z tym do sądu

Powodzie i podtopienia w Polsce. Nadchodzi koszmarny weekend w wielu województwach

Polska obecnie zmaga się z trudną sytuacją pogodową, a...

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Laburzyści planują zakaz reklamowania śmieciowej żywności. Ale to nie wszystko

Partia Pracy jest zdeterminowana i chce zakazać reklamowania żywności śmieciowej. Aby zawalczyć z otyłością i zmniejszyć presję na NHS

Szwajcaria uznana „najlepszym krajem na świecie”. Jak w rankingu wypadły inne państwa?

Jakie są najlepsze kraje na świecie? Jak wypada Europa, jak Polska, a jak inne regiony w najnowszym zestawieniu?

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?