piątek, 20 września, 2024

Studentom zagranicznym łatwiej dostać się na uczelnie w UK?

Rozprawiono się z zarzutami wobec brytyjskich uniwersytetów na temat tego, że zaniżały standardy przy rekrutacji studentów zagranicznych. Powodem miało być to, że płacą oni wyższe czesne.

Zbadano kwestię dotyczącą zarzutów wobec uczelni, które miały zaniżać kryteria rekrutacyjne wobec zagranicznych studentów. W dokonanym przeglądzie stwierdzono jednak, że wymogi wstępne były zasadniczo takie same zarówno w przypadku studentów zagranicznych jak i brytyjskich.

Różnice w rekrutacji studentów zagranicznych

Pojawiły się jednak pewne różnice w przypadku rekrutacji studentów zagranicznych. Okazało się, że osoby spoza Wielkiej Brytanii miały więcej możliwości ponownego przystąpienia do egzaminów niż studenci z UK.

Brytyjskie uniwersytety, które reprezentują 142 instytucje, zleciły badanie w lutym Agencji ds. Zapewnienia Jakości (Quality Assurance Agency – QAA). Poddała ona ocenie programy na 34 uniwersytetach. Wyniki były jednoznaczne – nie ma różnic w wymogach dotyczących rekrutacji studentów brytyjskich i zagranicznych.

Stwierdzono jednak, że studenci zagraniczni mieli większy wybór kursów. A programy podstawowe dawały „więcej możliwości” odniesienia sukcesu w drodze poprawek niż studentom szkockich szkół wyższych.

Jak powiedziała Vivienne Stern reprezentująca brytyjskie uniwersytety – dokonanie tej oceny było ważne dlatego, aby dać studentom „pewność, że procesy rekrutacji na studia są sprawiedliwe”.

Ponadto uczelnie zobowiązały się do zaktualizowania swojego kodeksu postępowania dotyczącego uczciwej rekrutacji.

Studentom zagranicznym jest łatwiej?

Na początku tego roku w prasie pojawił się raport Sunday Times. Stwierdzono w nim, że studenci zagraniczni korzystają z „tajnych sposobów”, aby „kupić sobie drogę” na uniwersytety Russell Group.

W odpowiedzi na zarzuty grupa 24 prestiżowych uniwersytetów w Wielkiej Brytanii stwierdziła, że ​​raporty odnosiły się do programów roku podstawowego dla studentów zagranicznych i „nieprawidłowo powiązano” je z programami studiów. Ponadto programy roku podstawowego są również dostępne dla studentów z Wysp.

Uniwersytety mogą uzyskać więcej pieniędzy od studentów zagranicznych, ponieważ wysokość ich czesnego nie jest ograniczona, tak jak w przypadku studentów krajowych.

Jak wynika z badań dotyczących imigracji przeprowadzonych przez Uniwersytet Oksfordzki, wzrost liczby studentów zagranicznych w ostatnich latach wynika ze zdawania na studia magisterskie, a nie studia licencjackie.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Zasiłek na dziecko w Holandii – kompleksowy przewodnik

Zasiłek na dziecko w Holandii jest wsparciem dla rodziców i opiekunów dzieci, zapewniającym wsparcie na pokrycie kosztów wychowania.

Rząd ubiega się o nadzwyczajne uprawnienia i chce ograniczenia praw uchodźców

Holenderskie władze chcą rozszerzyć swoje kompetencje, z całkowitym pominięciem jakichkolwiek ścieżek legislacyjnych, nie konsultując swoich decyzji z parlamentem.

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Dzieci w Holandii otrzymają szczepionkę MMR znacznie wcześniej

Jak wynika z informacji podanych przez RIVM, dzieci w Holandii będą otrzymywać szczepionkę przeciwko odrze, śwince i różyczce.

Ryanair ostrzega przed korzystaniem z walizek w tych kolorach

Ryanair wydał ostrzeżenie dla pasażerów, którzy zazwyczaj podróżują z czarnymi, granatowymi lub szarymi walizkami.

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?