piątek, 20 września, 2024

Zwrot pieniędzy za opóźnienie dostawy zakupów zrobionych online

Czy w przypadku opóźnienia dostawy zakupów zrobionych w supermarkecie online, przez internet klientom w UK należy się zwrot pieniędzy?

Robienie zakupów online w popularnych brytyjskich sieciach handlowych zyskuje na popularności. I trudno się dziwić. Dla wielu osób, w wielu przypadkach, kupowanie artykułów spożywczych klikając w ekran lub stukając w klawiaturę, jest zwyczajnie wygodniejsze, niż pójście o własnych nogach do najbliższego sklepu. Dla osób choćby niepełnosprawnych zakupy online to rzecz bardzo istotna i mocno ułatwiająca codzienne życie.

W przypadku opóźnienia dostawy zakupów zrobionych w brytyjskiej sieci online osoba kupująca ma prawo do zwrotu pieniędzy. W związku z tym, że wielu konsumentów o tym nie ma pojęcia, podejmujemy ten temat w poniższym tekście.

Opóźnienie zakupów spożywczych zrobionych online 

Według ekspertów z „Which?” jeśli konsument zapłacił za „specjalną dostawę” lub jeśli jego zamówienie dotrze „później niż uzgodniono”, można ubiegać się o zwrot kosztów dostawy, „ponieważ usługa nie została zrealizowana”, jak czytamy na łamach „The Daily Mirror”.

Scott Dixon z Complaints Resolver powiedział, że taki przypadek podlega sekcji S49 ustawy Consumer Rights Act 2015, w której czytamy: „Każda umowa o świadczenie usługi powinna być traktowana jako zawierająca warunek, że przedsiębiorca musi wykonać usługę z należytą starannością i umiejętnościami”. Opóźniona dostawa będzie uważana za taką, w której doszło do „naruszenia zapisów umowy”.

Jaka jest w tym zakresie polityka brytyjskich sieci handlowych?

– Zapłaciłeś za dostawę w określonym czasie i to stanowi część zawartej umowy. Możesz zażądać zwrotu opłaty za dostawę, ponieważ określony w umowie termin nie został dotrzymany – dodaje Scott. To powiedziawszy, jeśli do tego dojdzie, to żaden supermarket z własnej woli nie zdecyduje się na taki zwrot. Ekspert Complaints Resolver zwraca uwagę, że samemu trzeba skontaktować się z zespołem obsługi klienta, aby poprosić o rekompensatę w tym zakresie.

Jak do tej kwestii podchodzą poszczególne sieci handlowe działające w UK? Brytyjskie media ustaliły, że Tesco ocenia wszystkie takie sprawy indywidualnie. Supermarket zachęca klientów, których zakupy nie dotarły na czas, do skontaktowania się z działem obsługi klienta. Asda z kolei​​„zawsze stara się dostarczać towary w ramach przedziału czasowego dostawy uzgodnionego z klientem”.

Jednak jeśli zamówienie zostanie dostarczone poza tym przedziałem, poinformuje klienta, że ​​może poprosić o zwrot kosztów dostawy. Zarówno Morrisons, jak i Ocado twierdzą, że poszczególne przypadki są oceniane indywidualnie, a Ocado zaznacza, że ​​„zawsze” kontaktuje się z klientem bezpośrednio, aby poinformować go o wszelkich opóźnieniach.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Wzrost wynagrodzenia o 6% i krótszy tydzień pracy – o co CNV będzie walczyć w negocjacjach zbiorowych?

Druga największa centrala związkowa w Holandii będzie walczyć o podwyżki na poziomie od 3,5% do 6%. Oprócz tego CNV chce zmniejszyć tydzień pracy o dwie godziny i zmienić zasady przyznawania pracownikom stałych umów.

Strajk Polaków w fabryce we Wrexham. Napisał do nas jeden z pracowników

Przez strajk w fabryce we Wrexham, w której pracuje około 600 Polaków, mogą wystąpić problemy z dostawą gotowych posiłków do supermarketów.

Ogłoszono alarm przeciwpowodziowy w Opolu i Wrocławiu – czy zostanie wprowadzony stan wyjątkowy?

W obliczu kryzysu wywołanego trwającą powodzią, Polacy mieszkający w UK wspierają swoich rodaków w ramach zbiórki pieniędzy. Jak wygląda obecnie sytuacja w kraju? Czy zostanie wprowadzony stan wyjątkowy?

Żenujące £10 Christmas bonus, zostanie podniesione do £165?

Dodatek pieniężny, potocznie nazywany bonusem bożonarodzeniowym wprowadzony został ponad 50 lat temu w 1972 roku.

Czy Opole i Wrocław poradzą sobie z falą powodziową?

Z najnowszych informacji wynika, że fala powodziowa dotrze do...

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?