Dostarczali 5 kg amfetaminy jako “Polish breakfast”. Muszą oddać 3 miliony funtów

Gang narkotykowy działający na terenie Wielkiej Brytanii i złożony z trzech Polaków musi oddać 3 miliony funtów. Zaopatrywali oni Stratford w kokainę, MDMA, marihuanę i amfetaminę  i wcześniej zostali skazani łącznie na 35 lat więzienia.

Trzech mężczyzn było częścią międzynarodowej szajki narkotykowej w West Midlands. Zostali schwytani w ramach dochodzenia regionalnej jednostki ds. przestępczości zorganizowanej w tym regionie i skazani na więzienie. Teraz dodatkowo otrzymali nakazy konfiskaty o łącznej wartości ponad 3 milionów funtów.

Łukasz S., lat 44, z Leicester, musi zapłacić 1 367 929,13 funtów w ciągu trzech miesięcy po przesłuchaniu w Birmingham Crown Court. Był on odpowiedzialny za transport narkotyków z Europy do Wielkiej Brytanii, przewożąc pieniądze do Polski, Hiszpanii i Holandii oraz działając jako kurier towarów. 

Tomasz K., lat 49 z Peterborough, jest zobowiązany do zapłaty 459 127,61 funtów w ciągu trzech miesięcy. Znany jako „P”, był zaangażowany w dystrybucję narkotyków po ich przybyciu do kraju, dostarczając 5-kilogramowe partie amfetaminy określane jako „Polish breakfast”. 

Michał W., lat 41 ze Stratford-upon-Avon, musi zapłacić 1 201 313,67 funtów w ciągu trzech miesięcy. Prowadził on własną sieć w rejonie Stratford-upon-Avon, przez którą mógł dystrybuować narkotyki. 

Kara finansowa została wymierzona dodatkowo, do wyroków więzienia, które wcześniej otrzymali mężczyźni.

Teksty tygodnia

UK będzie ujawniać narodowość zagranicznych przestępców

Po raz pierwszy Home Office będzie ujawniać narodowość zagranicznych przestępców. A także dane na temat popełnionych przez nich przestępstw.

Ruch neonazistowski w UK nadal żywy? W pubie zorganizowano urodziny Hitlera

Były flagi, a nawet tort ze swastyką. Takie sytuacje przypominają, jak niewiele potrzeba, by skrajna nienawiść eskalowała. Ludzie, którzy reprezentują skrajne poglądy przesycone nienawiścią oficjalnie, z historią przemocy, z wszystkimi symbolami świętują rocznicę. 

Jeden funt z 2016 roku może być unikatem?

Numizmatyka i filatelistyka poszukują obiektów unikatowych. Na liście poszukiwanych jest niezwykła moneta. Jeden funt wybity w 2016 roku może być wart nawet 60 Funtów. Czy masz monetę we własnym portfelu?

Polskie miasta w UK. Jak wygląda codzienność w Bostonie czy Slough?

Niedawno w sieci ukazała się ciekawa mapa, pokazująca w jakich miastach Wielkiej Brytanii częsty jest język polski. W efekcie łatwo prześledzić, gdzie skoncentrowała się mniejszość niemiecka, gdzie rumuńska, litewska czy polska.

Ryanair ostro sprawdza bagaże. Pasażerowie są oburzeni!

Ryanair zaostrzył kontrole bagażu podręcznego. Pasażerowie są zbulwersowani, chociaż...

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie