Czołowi dostawcy internetu szerokopasmowego w UK wprowadzali klientów w błąd

The Advertising Standards Authority nie ma wątpliwości, że kilkoro największych dostawców internetu szerokopasmowego w Wielkiej Brytanii wprowadziło klientów w błąd. Chodzi o umieszczanie informacji o podwyżkach cen w mniej widocznych miejscach na swoich stronach internetowych. Zarzut taki postawiono BT, EE, Plusnet, TalkTalk, O2 i Virgin Media Broadband.

Dostawcy internetu celowo wprowadzali klientów w błąd?

Organ nadzorujący funkcjonowanie rynku reklamy w UK, the Advertising Standards Authority, orzekł właśnie, że aż sześciu czołowych dostawców internetu szerokopasmowego wprowadzało klientów w błąd w zakresie należnego informowania ich o podwyżkach cen. W przypadku BT, EE, Plusnet, TalkTalk, O2 i Virgin Media Broadband informacje dotyczące podwyżek cen w połowie obowiązywania kontraktu umieszczano w miejscu innym niż informacje o głównych cenach pakietów. I to przede wszystkim na mniej widocznych obszarach stron internetowych.

ASA nakazało wszystkim wskazanym dostawcom internetu szerokopasmowego usunięcie reklam niespełniających wymogów i zapewnienie klientom pełnych i czytelnych informacji odnośnie podwyżek i ich charakteru.

Dostawcy internetu są zaskoczeni orzeczeniem ASA

Niektórzy dostawcy internetu szerokopasmowego są zaskoczeni najnowszym orzeczeniem the Advertising Standards Authority. Do sprawy odniósł się m.in. rzecznik Virgin Media O2, mówiąc: – Po rzetelnej współpracy z ASA, mającej na celu aktualizację naszej strony internetowej i zapewnienie w widocznym miejscu wszelkich informacji dotyczących zmian cen, jesteśmy zaskoczeni i rozczarowani orzeczeniem. Konsumenci odwiedzający naszą stronę internetową są witani wyraźnym komunikatem na górze strony, wyjaśniającym dużą, pogrubioną czcionką, jak i kiedy wchodzą w życie podwyżki cen. A wyjaśnienie to jest też zawsze widoczne, gdy konsumenci przewijają stronę. To gwarantuje, że nie zostaną oni wprowadzeni w błąd. Chociaż jesteśmy pewni kroków, które podjęliśmy, aby wielokrotnie dostarczyć konsumentom jasne i łatwe do zrozumienia informacje o wszelkich podwyżkach cen, to dokładnie przeanalizujemy orzeczenie i wdrożymy wszelkie niezbędne zmiany.

Teksty tygodnia

Kontrowersyjna parada w Derry. Koktajle Mołotowa i aresztowania

W Poniedziałek Wielkanocny w Derry odbyła się kontrowersyjna parada zorganizowana przez ugrupowanie Saoradh. Jest ono politycznie powiązane z Nową IRA

Egg Hunt wśród śmieci? W Birmingham góry odpadów nadal rosną

Czy w Birmingham coroczne Egg Hunt odbędzie się między workami ze śmieciami? Czy świąteczny spacer będzie podróżą w labiryncie worków z resztkami i ucieczką przed szczurami wielkimi jak koty?

Czy potrzebuję ETA, gdy mam brytyjski paszport?

Od 2 kwietnia 2025 roku Polacy przyjeżdżający do Wielkiej Brytanii muszą posiadać Elektroniczne Zezwolenie na Podróż – ETA.

Sytuacja na brytyjskim rynku pracy

Liczba pracowników na etacie w brytyjskich firmach spadała najszybciej od szczytu pandemii Covid-19. Na rynku rośnie niepewność, która ufundowana jest na polityce fiskalnej Rachel Reeves oraz globalnej zmienności ekonomicznej.

Londyn przestaje być miastem milionerów i miliarderów

Czasy, gdy Londyn był wymarzonym miejscem do życia dla bogaczy (bezpowrotnie?), minęły. W ostatnim czasie w brytyjskiej stolicy doszło do prawdziwego eksodusu milionerów, multimilionerów i miliarderów.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie