Czy muszę aplikować o Warm Home Discount, czy przyznają mi pomoc automatycznie?

Zimą niektórzy mieszkańcy Wysp mogą liczyć na pomoc finansową w pokryciu kosztów ogrzewania. Komu zatem należy się Warm Home Discount i czy powinien złożyć o niego wniosek, czy wsparcie udzielane jest automatycznie?

Na jednej z grup na Facebooku pewien użytkownik zapytał o pomoc finansową w ramach Warm Home Discount, w wysokości 150 funtów na pokrycie kosztów ogrzewania zimą. I czy jest ona przyznawana automatycznie.

- Advertisement -

Wniosek o Warm Home Discount – czy trzeba składać ?

Wspomniany użytkownik Facebooka napisał: „Witam serdecznie wszystkich, mam pytanie, czy o dodatek do prądu w wysokości 150 funtów trzeba składać wniosek? Czy automatycznie dają osobom na benefitach? Bo jedni piszą tak a drudzy tak. A nie mogę znaleźć wzmianki o tych dodatkach dla osób niepełnosprawnych i na benefitach. Może wie ktoś coś? Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i życzę wszystkim zdrowia.”

Jak podano na stronie rządowej – nie trzeba składać wniosku o Warm Home Discount. Pomoc tę wypłaca osobom, które się do niej kwalifikują, automatycznie dostawca energii.

Kto kwalifikuje się do pomocy?

Na pomoc w opłaceniu rachunków mogą liczyć osoby o niskich dochodach, otrzymujący określone zasiłki, a także niektórzy emeryci. Co ważne – środki z tytułu pomocy do kosztów ogrzewania nie trafiają na konta bankowe osób, które są do niej uprawnione. Tylko przyznaje się je w formie „kredytu” na rachunki za energię elektryczną lub gaz.

Pomoc przyznawana jest między październikiem 2023 a marcem 2024 roku.

To, czy kwalifikujemy się do pomocy finansowej, możemy sprawdzić na stronie rządowej: https://www.gov.uk/check-if-youre-eligible-for-warm-home-discount?fbclid=IwAR1MYYNEciJsFP75116VLE9zZf7Dn9fJl_s_cXDpy55Q5KyyP2dTqP2d3Xs

Aby to zrobić, będziemy potrzebować nazwę naszego dostawcy energii, a także dane dotyczące pobieranych przez nas świadczeń. Ponadto musimy także znać wielkość i wiek nieruchomości, w której mieszkamy, a także jej rodzaj.

Natomiast jeśli nieruchomość posiada Energy Performance Certificate (EPC), wystarczy, że wprowadzimy swój kod pocztowy przy wypełnianiu danych. Jednak jeśli nasza nieruchomość nie posiada EPC, wtedy odpowiednie dane możemy znaleźć w dokumentach dotyczących nieruchomości, jak umowa najmu czy dokumenty ubezpieczeniowe.

Teksty tygodnia

Migranci w UK poza kontrolą. Szokujący raport o braku nadzoru nad wizami

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Wielkiej Brytanii nie ma dokładnych danych na temat tego, ilu zagranicznych pracowników opuściło kraj po wygaśnięciu wiz pracowniczych. Takie wnioski przedstawił Komitet ds. Rachunkowości Publicznej, który nadzoruje wydatki publiczne.

Reforma zasiłków: mniej pieniędzy, więcej pytań. Co czeka beneficjentów?

Brytyjski rząd przyspiesza program wart miliard euro, mający pomóc osobom dotkniętym zmianami w systemie zasiłków socjalnych. Początkowo planowano jego wdrożenie dopiero w 2029 roku, jednak teraz rząd twierdzi, że zacznie działać wcześniej.

Pożar w Londynie. Człowiek wyskoczył z drugiego piętra, aby uciec przed ogniem

W nocy z wtorku na środę w Londynie wybuchł pożar. Z żywiołem walczyło dziesięć zastępów straży pożarnej oraz blisko siedemdziesięciu strażaków. Ogień pojawił się w budynku mieszkalnym. Świadkowie relacjonują, że widzieli osobę wyskakującą przez okno.

13 samobójstw, ponad 700 osób niesłusznie skazanych – skandal w Post Office to zniszczone życie tysięcy ludzi

W Wielkiej Brytanii ponad 700 pracowników Post Office zostało błędnie skazanych, a ich życie zostało - dosłownie - zniszczone. Teraz walczą w sądzie o oczyszczenie z zarzutów i odszkodowania.

Konserwatyści chcą odebrać zasiłki chorobowe imigrantom

Konserwatyści twierdzą, że imigrantom należy zabronić ubiegania się o zasiłek dla niepełnosprawnych (PIP) i dodatki chorobowe do Universal Credit.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie