Dotarcie do sklepu lub lekarza to dla wielu Wyspiarzy męka. Nie mają czym dojechać

Opozycja grzmi, że za czasów rządów torysów mieszkańcy w całej Wielkiej Brytanii zostali pozbawieni możliwości swobodnego przemieszczania się w obrębie swoich lokalnych społeczności. Od 2010 roku skasowana została połowa połączeń autobusowych.

Transport publiczny w UK znajduje się w zapaści

Dane dotyczące kondycji transportu publicznego w Wielkiej Brytanii są dosyć ponure – okazuje się, że w 2010 r. w kraju funkcjonowało łącznie 17 394 linii autobusowych, natomiast obecnie jest ich zaledwie 8 781. Jak wynika ze statystyk zebranych przez the Traffic Commissioners tylko w zeszłym roku doszło do likwidacji aż 2160 połączeń autobusowych. Na zmianach w transporcie publicznym najbardziej ucierpieli mieszkańcy West Midlands, gdzie liczba tras została ograniczona z 2221 w 2010 roku do zaledwie 702. W regionie North West z kolei liczba połączeń autobusowych zmniejszyła się o 52 proc., w regionie North East o 50 proc., we wschodniej części kraju o 45 proc., w zachodniej części kraju o 43 proc., a na południowym wschodzie – o 29 proc.

- Advertisement -

Laburzyści przywrócą mieszkańcom transport publiczny?

Laburzyści już teraz obiecują, że w momencie przejęcia władzy będą aktywnie pracować nad przywróceniem części linii autobusowych. Przede wszystkim Partia Pracy chce umożliwić społecznościom lokalnym odzyskanie kontroli nad usługami w zakresie transportu autobusowego – na przykład poprzez wprowadzenie systemu franchisingowego. Poza tym laburzyście planują znieść zakaz wprowadzony w 2017 roku dotyczący zakładania firm autobusowych przez władze lokalne. – Oszałamiający spadek lokalnych usług autobusowych pod rządami tej partii jest niczym innym jak aktem wandalizmu wobec naszych społeczności. Miliony ludzi polegają na tych podstawowych usługach, ale pozostają bez głosu, ponieważ z roku na rok zmniejsza się liczba tras. W zamierzeniach Partii Pracy pasażerowie zostaną postawieni na pierwszym miejscu, co umożliwi społecznościom odzyskanie kontroli nad swoimi usługami autobusowymi – mówi Louise Haigh, Minister ds. Transportu w gabinecie cieni.

Zajrzyj także na naszą główną stronę: PolishExpress.co.uk – będzie nam miło!

Artykuły polecane przez PolishExpress.co.uk:

Kapitan samolotu sześciokrotnie przekroczył limit alkoholu. Wyrok sądu może zaskakiwać

Brytyjczyk spał z otwartymi ustami. Myślał, że umrze, gdy ugryzł go pająk

Ekstremalne upały staną się w UK normą? 40 st. C latem to już realny scenariusz

Od sierpnia podrożeje alkohol w sklepach. Ceny jakich trunków wzrosną najbardziej?

Teksty tygodnia

Nowy zawód w UK? Skorzystaj z dofinansowanych studiów z Career Activator

Myślisz o zmianie pracy lub powrocie na rynek? Dowiedz się, jak zacząć studia w UK - nawet bez matury. Z Career Activator to prostsze, niż myślisz.

Kto naprawdę korzysta z zasiłków w UK? Dane obalają mity

Universal Credit (UC) to zasiłek mający na celu pomoc w pokryciu kosztów życia. Trafia zarówno do osób pracujących, jak i bezrobotnych. Od momentu wprowadzenia go w 2013 roku liczba beneficjentów znacząco wzrosła.

Czy rząd zmieni znienawidzony podatek spadkowy?

Podatek spadkowy nazywany jest najbardziej znienawidzonym podatkiem w Wielkiej Brytanii. Dlatego propozycja rządu, by objąć nim również środki z funduszy emerytalnych po śmierci świadczeniobiorcy wywołała sprzeciw.

Rewolucja w brytyjskiej gospodarce: więcej kredytów, mniej ograniczeń

15 lipca o godzinie 18.00 kanclerz skarbu Rachel Reeves wygłosiła przemówienie dotyczące zmian w brytyjskiej gospodarce. UK będzie bardziej atrakcyjne dla firm i przyciągnie nowe inwestycje!

Sama myśl o powrocie do biura na stałe denerwuje pracowników

Z najnowszego badania przeprowadzonego przez firmę rekrutacyjną Hays wynika, że blisko 40 proc. pracownikom pogorszyło się samopoczucie po doniesieniach o firmach zaostrzających zasady obecności w biurze.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie