Elżbieta II nie chodziła na randki. Co jeszcze straciła królowa?

Nie ulega wątpliwości, że życie królowej Elżbiety II było zupełnie wyjątkowe. Monarchini miała w nim okazję poznać ludzi i miejsca, o których my, zwykli śmiertelnicy, moglibyśmy jedynie pomarzyć. Ale królowa, z racji swojego urodzenia, a później piastowanego stanowiska, nie miała też nigdy okazji robić rzeczy, które są dla zwykłych ludzi oczywiste. O tym, co straciła, przeczytacie poniżej!

Królowej Elżbiecie II przez całe życie niczego nie brakowało – wręcz przeciwnie, jej życie upłynęło w luksusie i w otoczeniu najpotężniejszych osobistości tego świata. Z pewnością jednak monarchini  może żałować, że nie było jej dane doświadczyć rzeczy, które są bliskie zwykłym śmiertelnikom. Poniżej prezentujemy wam pięć czynności, których Elżbieta II nie miała szansy zrobić przez całe swoje długie życie.

Randki

Niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, ale królowa Elżbieta II nigdy nie chodziła na randki. W 1939 r. Elżbieta, jako młoda księżniczka, zakochała się bez pamięci w młodym księciu Filipie z Grecji i Danii . I tak już zostało.

Szkoła

Obecnie członkowie rodziny królewskiej uczęszczają do najlepszych prywatnych szkół w Anglii, dość powiedzieć, że na przykład synowie księcia Karola – William i Harry, naukę pobierali w renomowanym Eton. Ale królowa Elżbieta wraz ze swoją siostrą, księżniczką Małgorzatą, do szkoły nie chodziły. Obie księżniczki uczone były prywatnie, przez najlepszych nauczycieli, jacy w owym czasie byli w kraju.

Test na prawo jazdy

Widok królowej Elżbiety II za kółkiem nikogo nie dziwi, zwłaszcza w Szkocji, gdzie lubi ona jeździć na polowania. Ale, co ciekawostka, królowa nigdy nie musiała zdawać testu na prawo jazdy i nie posiada stosownego dokumentu, który wydawany jest w jej imieniu. Wiadomo jednak, że królowa nauczyła się jeździć samochodem w czasie II wojny światowej.

Głosowanie

Królowa Elżbieta II, jako głowa państwa, musi pozostać neutralna. I choć głosowanie w wyborach powszechnych nie jest w przypadku monarchy nielegalne, to byłoby źle odebrane przez społeczeństwo. Królowa zatem nie głosuje i nigdy nie okazuje swoich preferencji politycznych, choć na pewno takowe posiada.

Posiadanie paszportu

Mimo że była najczęściej podróżującym głową państwa w historii, królowa Elżbieta II nigdy nie posiadała paszportu.Ponieważ wszystkie brytyjskie paszporty są wydawane w jej imieniu, sama nie potrzebowała tego dokumentu.

Praca od 9 do 17

Grafik królowej Elżbiety II przez całe życie był raczej napięty, a monarchini nie stroniła od angażowania się w sprawy polityczne, społeczne, a przede wszystkim w czynności reprezentacyjne. Jednak królowa nigdy nie miała tzw. pracy od 9 do 17.

Teksty tygodnia

Nadchodzi mała fala upałów. Jaka pogoda na maraton?

Synoptycy zapowiadają zbliżającą się małą falę upałów. Czy jednak pogoda na maraton w Londynie będzie sprzyjająca dla biegaczy?

Dostęp do kont i podatek od emerytury. Brytyjski urząd skarbowy “w akcji”.

HMRC zaczyna niezwykle aktywnie działać. Dla rządu UK załatanie dziury budżetowej to priorytet, nawet kosztem najbiedniejszych. Po zapowiedziach zmian w świadczeniach socjalnych czas na brytyjski urząd skarbowy. A ten sięga do kieszeni najstarszych.

Egg Hunt wśród śmieci? W Birmingham góry odpadów nadal rosną

Czy w Birmingham coroczne Egg Hunt odbędzie się między workami ze śmieciami? Czy świąteczny spacer będzie podróżą w labiryncie worków z resztkami i ucieczką przed szczurami wielkimi jak koty?

Jak w UK obchodzi się święta wielkanocne?

Świętowanie Wielkanocy w UK.

Jakie zwyczaje są charakterystyczne dla Brytyjczyków?

Sytuacja na brytyjskim rynku pracy

Liczba pracowników na etacie w brytyjskich firmach spadała najszybciej od szczytu pandemii Covid-19. Na rynku rośnie niepewność, która ufundowana jest na polityce fiskalnej Rachel Reeves oraz globalnej zmienności ekonomicznej.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie