Hazard może pozbawić świadczeniobiorców zasiłków

Ministerstwo Pracy i Emerytur (DWP) ostrzega, że hazard może doprowadzić do wstrzymania lub pozbawienia zasiłków osoby, które je pobierają. Powodem jest to, że wszelkie wygrane z tego tytułu są wliczane do kapitału.

DWP twierdzi, że wygrane pochodzące z gier hazardowych nie liczą się wprawdzie jako zarobek, ale jako kapitał. To może doprowadzić do wstrzymania lub pozbawienia zasiłków osobę, która pobiera świadczenia i trudni się hazardem.

- Advertisement -

Hazard może pozbawić zasiłków

Jeśli wygrane z hazardu osoby pobierającej zasiłki przekroczą 16 000 funtów, wtedy może spodziewać się ona ograniczenia lub likwidacji Universal Credit. Rzecznik DWP powiedział:

– Wygrane uzyskane z działalności hazardowej nie spełniają definicji zarobków zawartej w rozporządzeniu nr 52 dotyczącym Universal Credit i nie są brane pod uwagę jako dochód niezrealizowany. Wszelkie zyski uzyskane z działalności hazardowej będą brane pod uwagę jako kapitał.

– Klient ma obowiązek poinformować DWP o zmianie sytuacji finansowej, która może mieć wpływ na jego świadczenia. A w przypadku zasiłków uzależnionych od dochodów dotyczy to również wygranych w grach hazardowych. Gdyż zwiększają one całkowity kapitał – dodał rzecznik.

Co więcej – osoba grająca w grach hazardowych może także stracić część swoich pieniędzy na rzecz HMRC. Gdyż odsetki z wygranych podlegają opodatkowaniu. Przypomnijmy, że HMRC odlicza podatek i udostępnia informacje DWP, aby zapobiec oszustwom.

Zasada jest taka, że limit kapitału osoby pobierającej Universal Credit, zależnych od dochodów Jobseeker’s Allowance i Employment and Support Allowance (ESA), a także Income Support oraz Housing Benefit (jeśli nie jesteśmy w wieku emerytalnym) wynosi 16 000 funtów.

Jeżeli natomiast kapitał tej osoby jest wyższy od tej kwoty, jej uprawnienia do świadczeń wygasają i zostają wstrzymane.

Ministerstwo może sprawdzać transakcje bankowe

Ministerstwo Pracy i Emerytur (DWP) może sprawdzać transakcje bankowe i poprosić o podanie szczegółów z naszego konta, które posiadamy na stronach bukmacherskich. Ponadto urzędnik z DWP może poprosić o przedstawienie wyciągów z innych witryn, jak na przykład PayPal.

Teksty tygodnia

Wojna w Szkocji trwa! Atak maczetą i spalone auto

W poniedziałek dwóch mężczyzn trafiło do szpitala po brutalnym ataku maczetą. W tym samym dniu znaleziono spalone doszczętnie auto. Wojna w Szkocji trwa, gangi nadają rytm codziennemu funkcjonowaniu Glasgow.

Nowa brytyjska umowa z UE ma zmniejszyć kolejki na lotniskach

Wielka Brytania uzgodniła nową umowę z UE, która ma usprawnić podróże, handel żywnością i zwiększyć obronę.

Polka pomaga tysiącom rodaków rozwieść się bezpiecznie w Anglii. Jak to robi?

Anna Montgomery pomaga Polakom w Anglii przejść przez rozwód bezpiecznie i z planem. Zobacz, jak uniknąć błędów i nie stracić majątku.

Herbata – napój codzienny i rytuał. Dlaczego warto pić herbatę i jak zaparzyć idealną „cuppę”?

21 maja wypada międzynarodowy dzień herbaty. Jednak herbata to coś więcej niż tylko gorący napój. Dlaczego warto pić herbatę? Jaki ma wpływ na nasze zdrowie?

Podwyżka wieku emerytalnego. Ale nie dla wszystkich

Od 2026 ma nastąpić podwyżka wieku emerytalnego w Wielkiej Brytanii z 66 do 67 lat. A pełne wdrożenie zmiany planowane jest na 2028 rok.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie