czwartek, 19 września, 2024

IBM zatrudni 800 pracowników w Irlandii. Jakie to będą stanowiska?

W ciągu trzech najbliższych lat IBM zatrudni aż 800 pracowników w Irlandii, a konkretnie w Dublinie, w Cork i Waterford. Nowe stanowiska gigant utworzy oczywiście w branży zaawansowanych technologii.

IBM zamierza zainwestować w Irlandii i utworzyć aż 800 nowych stanowisk pracy, które będą związane z tworzeniem zaawansowanego oprogramowania opartego na generatywnej sztucznej inteligencji w takich obszarach jak bezpieczeństwo, automatyzacja i chmura hybrydowa.

IBM zatrudni w Irlandii 800 pracowników

Według IBM wybór padł na Irlandię ze względu na „dostępność utalentowanej siły roboczej”. W czasie następnych trzech lat gigant zamierza utworzyć 800 stanowisk pracy w takich obszarach jak badania i rozwój, sprzedaż cyfrowa i doradztwo.

Rekrutować zamierza do swojego kampusu w Dublinie, biura w Cork i filii Red Hat w Waterford.

Dyrektor generalna IBM w Irlandii, Deborah Threadgold nazwała decyzję firmy „przełomową i transformacyjną inicjatywą”, która ma zapewnić irlandzkiemu oddziałowi czołową pozycję w rozwoju technologii nowej generacji.

Przypomnijmy, że IBM rozwija się w Irlandii od 65 lat i zatrudnia w tym kraju około 3000 pracowników w różnych specjalizacjach. Co ciekawe – to właśnie w Irlandii mieści się też jedyny ośrodek badawczy IBM w UE.

Irlandia strategiczną lokalizacją dla IBM

James Kavanaugh, starszy wiceprezes i dyrektor finansowy IBM tak skomentował nową inwestycję:

– Ze względu na to, że IBM w dalszym ciągu pomaga organizacjom w przekształceniu ich przedsiębiorstw za pomocą chmury hybrydowej i sztucznej inteligencji, kluczowym priorytetem dla firmy pozostaje przyciąganie, rozwijanie i zatrzymywanie talentów.

Zdradził także, że nowa inwestycja jest wynikiem „silnych relacji z IDA Ireland i irlandzkim rządem” i dowodzi, że Irlandia jest „strategiczną lokalizacją dla IBM”.

Z nowej inwestycji IBM w Irlandii cieszą się także premier, Simon Harris i minister ds. przedsiębiorczości, handlu i zatrudnienia, Peter Burke, który dodał:

– Rząd w pełni wspiera postęp w sztucznej inteligencji i transformacji cyfrowej, a te stanowiska zapewnią ekscytujące innowacyjne możliwości wielu naszym wykwalifikowanym pracownikom w całym kraju.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Strajk Polaków w fabryce we Wrexham. Napisał do nas jeden z pracowników

Przez strajk w fabryce we Wrexham, w której pracuje około 600 Polaków, mogą wystąpić problemy z dostawą gotowych posiłków do supermarketów.

Bezrobocie w Irlandii spadło – na „Zielonej Wyspie” ciągle trzeba rąk do pracy

Odsetek osób pozostających bez zatrudnienia na "Zielonej Wyspie" wyniósł 4,3%, jak podaje CSO. Miesiąc wcześniej, w lipcu, stopa bezrobocia wynosiła nieco więcej, bo 4,7%.

Szabrownicy wykorzystują tragedię powodzian

Podano niepokojące informacje z Kłodzka i Lewina Brzeskiego, gdzie pojawili się szabrownicy, którzy wykorzystują tragedię powodzian.

Zasiłek dla bezrobotnych w Holandii

Dowiedz się, jakie warunki należy spełniać, aby otrzymać zasiłek dla bezrobotnych (WW-uitkering) w Holandii, jaka jest wysokość świadczenia i jak długo można je pobierać.

Droższe parkingi dla SUV-ów

Wyższe opłaty za parkowanie dla SUV-ów. Czy to rozwiązanie jest słuszne?

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?