piątek, 20 września, 2024

Kobiety powiększające sobie usta w Szkocji dużo ryzykują

Pracownicy służby zdrowia ostrzegają, że Szkocja stała się „najgorszym krajem w Europie” pod względem ryzykownych zabiegów kosmetycznych, w tym powiększania ust. Dokonują go nawet osoby niepełnoletnie.

Mieszkańcy UK ponoszą szkody zdrowotne stając się ofiarami zabiegów niewykwalifikowanych kosmetyczek. Jest to związane z faktem, że w kraju nie ma przepisów zabraniających komukolwiek reklamowania się w mediach społecznościowych i oferowania zabiegów upiększających, jak na przykład powiększanie ust.

Coraz młodsze dziewczyny powiększają sobie usta

W Szkocji natomiast jest jeszcze gorzej, gdyż nie ma tam żadnego zakazu korzystania z tych zabiegów dla osób poniżej 18. roku życia. Brytyjskie Stowarzyszenie Pielęgniarek Kosmetycznych (British Association of Cosmetic Nurses – BACN) twierdzi, że w większości krajów Europy obowiązują przepisy, które zezwalają na wykonywanie takich zabiegów wyłącznie przeszkolonym pracownikom służby zdrowia.

Jackie Partridge z BACN powiedziała:

– Koledzy i koleżanki z całego świata są zaskoczeni i nie mogą uwierzyć, że osoby nieposiadające kwalifikacji medycznych mogą zgodnie z prawem wykonywać takie zabiegi. Wielka Brytania to żart pod tym względem, a Szkocja jest najgorsza.

Ryzykowne zabiegi w Szkocji

W roku 2021 w Anglii takie zabiegi jak powiększanie ust lub botoks u osób poniżej 18. roku życia stały się nielegalne. Ze względu na fakt, że w Szkocji ten zakaz nie obowiązuje, młodzi ludzie z Anglii wyjeżdżają tam na zabiegi.

Ashton Collins z SaveFace twierdzi:

– To, co się stało, wynika z braku podjęcia odpowiednich działań w Szkocji. Obecnie widzimy ludzi przed 18. rokiem życia z takich miast jak Newcastle, którzy przyjeżdżają do Szkocji na zabiegi. Z roku na rok prawie 90 proc. osób zgłaszających się do nas poszło na zabieg. Dlatego, że znalazło wątpliwego specjalistę w mediach społecznościowych. Osoby korzystające z tych zabiegów są coraz młodsze.

Co roku w całej Szkocji dziesiątki tysięcy osób poddaje się zabiegom wypełniania skóry. Zwykle jest to zastrzyk w twarz, który pomaga wypełnić zmarszczki i dodać objętości tkankom. Jednak wraz ze wzrostem jego popularności rosną także powikłania, które związane są z ryzykiem infekcji, zablokowania tętnic, martwicy, ślepoty i udaru.

 

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Droższe parkingi dla SUV-ów

Wyższe opłaty za parkowanie dla SUV-ów. Czy to rozwiązanie jest słuszne?

Kierowcy Bolta zawalczą przed sądem o prawa pracownicze

Kierowcy Bolt chcą korzystać z praw pracowniczych na podobnych zasadach co pracownicy w innych sektorach. Poszli z tym do sądu

Zasiłek dla bezrobotnych w Holandii

Dowiedz się, jakie warunki należy spełniać, aby otrzymać zasiłek dla bezrobotnych (WW-uitkering) w Holandii, jaka jest wysokość świadczenia i jak długo można je pobierać.

Zostań ekspertem Masażu Kobido Up – Zapisz się na intensywne szkolenia w Londynie i Birmingham

Naturalne sposoby odmładzania twarzy to najgorętszy trend w pielęgnacji,...

Laburzyści planują zakaz reklamowania śmieciowej żywności. Ale to nie wszystko

Partia Pracy jest zdeterminowana i chce zakazać reklamowania żywności śmieciowej. Aby zawalczyć z otyłością i zmniejszyć presję na NHS

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?