Mieszkańcy jakich rejonów UK mają najwyższe dochody?

Fot. Getty

W Wielkiej Brytanii wciąż istnieją duże nierówności w poziomie zarobków między poszczególnymi rejonami kraju. Według danych ONS średni dochód Londyńczyków jest aż o 8 000 funtów wyższy niż dochód przeciętnego Brytyjczyka. Dodatkowo, aż 6 z 10 obszarów, w których dochód netto jest najwyższy, znajduje się w stolicy kraju.

- Advertisement -

Zgodnie z danymi opublikowanymi w środę przez ONS, każdy mieszkaniec Londynu posiada średnio 27 825 funtów rocznego dochodu netto, podczas gdy osoby w południowo-wschodniej i wschodniej Anglii mają odpowiednio 22 568 funtów i 20 081 funtów wolnych środków rocznie. Średnia dla całej Wielkiej Brytanii wyniosła 19 514 GBP. Dane wskazują, że Walia znajduje się na ostatnim miejscu, ze średnim dochodem w wysokości 15 754 GBP na mieszkańca.

Gorący news: Mocny spadek funta po przedstawieniu przez Theresę May nowej umowy ws. Brexitu. Finansiści zapowiadają ponure lato dla szterlinga

W latach 2016 i 2017 dochody netto gospodarstw domowych rosły we wszystkich regionach z wyjątkiem Yorkshire i Humber, gdzie wskaźniki te spadły o 0,2 proc. Najszybszy wzrost odnotowano w Londynie (2,2 proc.). W całej Anglii dochód netto na osobę był nieco wyższy niż średnia krajowa i znalazł się na poziomie 19 988 funtów.

Kensington, Chelsea, Hammersmith i Fulham okazały się obszarami o najwyższych dochodach, gdzie na osobę przypadało aż 60 343 GBP, czyli ponad trzykrotnie więcej od średniej krajowej. Najniższy dochód odnotowano w Nottingham na poziomie 12 445 GBP.

O tym się mówi: UK już działa ws. ocieplenia klimatu – od kwietnia przyszłego roku zakazane zostaną plastikowe słomki i patyczki do uszu

Ponadto, raport opublikowany w ubiegłym tygodniu przez Institute for Fiscal Studies wskazał, że średnie tygodniowe zarobki wśród pracowników pełnoetatowych w Londynie były o jedną trzecią wyższe niż średnia w całej Wielkiej Brytanii i prawie o dwie trzecie wyższe niż średnia w północno-wschodniej Anglii.

To, że w Londynie zarabia się najwięcej nikogo nie dziwi. Niepokojący jest jednak fakt, że w Wielkiej Brytanii – jednym z najbardziej rozwiniętych krajów świata – różnice w dochodach są wciąż tak głębokie.

 

Teksty tygodnia

EasyJet rozszerza ofertę. Nowe loty do jedenastu najpopularniejszych europejskich miast.

EasyJet ogłosił nową siatkę połączeń z Newcastle. Sprzedaż biletów ruszyła 10 czerwca, a loty można rezerwować już na lato 2026 roku. Linie zachęcają pasażerów do wcześniejszego zakupu.

Tani lot, drogi bagaż – pasażerowie mają dość „ukrytych” opłat

Coraz więcej pasażerów i organizacji konsumenckich ma dość nieprzejrzystych zasad dotyczących bagażu podręcznego w tanich liniach lotniczych. Mimo że sądownie jasno zabroniono pobierania opłat za rozsądnych rozmiarów bagaż podręczny, wiele przewoźników nadal obciąża podróżnych dodatkowymi kosztami.

Cyfrowe dowody osobiste to nowy pomysł rządu na walkę z nielegalną migracją

W obliczu kryzysu migracyjnego rząd Wielkiej Brytanii rozważa wprowadzenie nowego narzędzia kontroli w postaci cyfrowych dowodów osobistych dla wszystkich dorosłych obywateli. Dokument miałby być przechowywany na smartfonie.

Były brytyjski minister obrony ostrzega: Zgromadźcie zapasy na kryzys!

Wielka Brytania jest narażona na atak a “szarej strefie”?...

Spanie pod gołym niebem przestanie być przestępstwem

Rząd Wielkiej Brytanii planuje zakończyć obowiązywanie jednej z najstarszych i najbardziej kontrowersyjnych ustaw, tzw. Vagrancy Act z 1824 roku. Zgodnie z zapowiedziami ministerialnymi nocowanie na ulicy czy żebranie nie będą już traktowane jako przestępstwa w Anglii i Walii.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie