Nakazano zamknięcie ponad 100 szkół. Tuż przed początkiem roku szkolnego

Zamknięcie ponad 100 szkół wywoła chaos wśród dziesiątek tysięcy uczniów w Anglii, którzy mogą zostać wysłani do sąsiednich placówek lub być zmuszeni do nauki zdalnej z domu.

Ponad 100 szkół w Anglii próbuje sobie poradzić z chaosem po tym, jak tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego rząd wydał rozporządzenie nakazujące zamknięcie budynków, które zbudowane są z niebezpiecznego betonu i grożą zawaleniem.

- Advertisement -

Zamknięcie ponad 100 szkół

Niektórych uczniów poinformowano już, że będą uczyć się zdalnie, w tymczasowych klasach lub w innych szkołach. Urzędnicy skontaktowali się już z około 100 placówkami oświatowymi przed rozpoczęciem roku szkolnego. Poinstruowali je, aby natychmiast zamknęły budynki, chyba że zostaną zastosowane odpowiednie środki bezpieczeństwa. Kolejnych 50 placówek ma zainstalować przez rok zabezpieczenia, takie jak „podparcie” potencjalnie niebezpiecznych sufitów.

Kontakt z rodzicami

Dyrektorzy mają skontaktować się z rodzicami, których dzieci nie będą mogły uczęszczać do szkół w trakcie trwania prac naprawczych. Ministerstwo Edukacji odmówiło jednak przedstawienia listy szkół, których dotyczy problem. Spotkało się to z ostrą krytyką Partii Pracy.

Minister edukacji, Gillian Keegan powiedziała, że ​​rząd działa w oparciu o „nowe dowody”, aby zapewnić bezpieczeństwo uczniom i pracownikom. Jednak jej odpowiedniczka z Partii Pracy, Bridget Phillipson, powiedziała:

– To absolutnie zdumiewający przejaw niekompetencji torysów, którzy rozpoczynają nową kadencję, ponownie zawodząc nasze dzieci.

Niebezpieczny beton w szkołach

Okazuje się, że szkoły, które zdecydowano się zamknąć, zbudowano z „kruchego” zbrojonego autoklawizowanego betonu komórkowego (RAAC) w latach 60.–90. XX wieku. A ich zakładany okres trwałości wynosi około 30 lat. O zagrożeniu życia uczniów wiedziano od pięciu lat po częściowym zawaleniu się szkoły podstawowej w Kent.

Rządowy nakaz zamknięcia szkół pojawił się po tym, jak ujawniono w prasie, że dyrektorom powiedziano, aby sporządzili plany awaryjne na wypadek, gdyby w ciągu kilku dni musieli zamknąć część lub wszystkie budynki. Obecna decyzja oznacza nagłą zmianę poglądu Ministerstwa Edukacji na ryzyko związane z RAAC.

 

Zajrzyj także na naszą główną stronę: PolishExpress.co.uk – będzie nam miło!
Artykuły polecane przez PolishExpress.co.uk:

Zmiany finansowe, które wchodzą we wrześniu

Tysiące osób dostanie mniejsze zasiłki
Bon na 175 funtów na zakupy dla tysięcy gospodarstw domowych
Obniżki w Tesco ponad 50 artykułów. W tym produktów dla dzieci

Jak oceniamy brytyjski system edukacji w porównaniu z polskim? [sonda]

Teksty tygodnia

Wykonujesz ten zawód? Twoją pracę przejmie sztuczna inteligencja

Sztuczna inteligencja wpływa na coraz więcej branż. Pracownicy w Wielkiej Brytanii powinni zdobyć nowe umiejętności, ponieważ badania pokazują, że niektóre zawody mogą wkrótce zostać zastąpione przez AI.

Irlandczykom będzie łatwiej o brytyjskie obywatelstwo

Już niebawem Irlandczycy żyjący w Wielkiej Brytanii będą mogli w łatwiejszy i tańszy sposób ubiegać się o brytyjskie obywatelstwo.

Jak błędnie wybite monety mogą wesprzeć Twój budżet, czyli skarby w portfelu

Błędy mennicze bywają bezcenne. Nietypowe monety, powstające w wyniku...

Kryzys dentystyczny w NHS. Coraz więcej pacjentów szuka pomocy poza systemem

Usługi dentystyczne NHS w najgorszym stanie od dekad. Polacy szukają pomocy poza systemem. Sprawdź, jak odpowiada na to klinika Smile4Life z Nottingham.

Czy rząd zmieni znienawidzony podatek spadkowy?

Podatek spadkowy nazywany jest najbardziej znienawidzonym podatkiem w Wielkiej Brytanii. Dlatego propozycja rządu, by objąć nim również środki z funduszy emerytalnych po śmierci świadczeniobiorcy wywołała sprzeciw.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie