Nie było go stać na zmianę rezerwacji w Ryanair, więc… zmienił nazwisko

Pomysł 19-letniego studenta z Wielkiej Brytanii, który chciał zmienić błędną rezerwację w Ryanair, bije rekordy popularności w internecie. Adam Armstrong, którego bilet przez pomyłkę został zakupiony na nazwisko „West”, postanowił… zmienić nazwisko. Okazało się bowiem, że ta procedura prawna jest znacznie tańsza, niż koszt wprowadzenia zmian w rezerwacji dokonanej u „taniego” przewoźnika.

19-latek zaplanował wspólne wakacje na Ibizie ze swoją dziewczyną, Indią Lomas. Niestety, dokonujący rezerwacji lotu ojciec nastolatki pomylił się podczas wpisywania w formularzu nazwiska chłopaka – i nabył bilet dla „Adama Westa”. Kiedy chłopak zgłosił to do biura obsługi klienta Ryanair, przedstawiciel przewoźnika powiedział, że za zmianę nazwiska na bilecie musi zapłacić 220 funtów – czyli dwukrotnie więcej, niż za sam przelot.

- Advertisement -

Student, którego nie było stać na taki wydatek, wpadł na pomysł, by – zamiast dokonywać drogiej korekty danych na bilecie – faktycznie zmienić własne nazwisko! Procedura, która sprawiła, że Adam Armstrong stał się Adamem Westem, nic go nie kosztowała – zapłacić musiał jedynie za wyrobienie nowego paszportu. Koszt wydania dokumentu wyniósł 103 funty – czyli mniej niż połowę tego, czego żądał od niego Ryanair.

„Zawsze prosimy naszych klientów, by upewniali się, że ich dane wprowadzane podczas dokonywania rezerwacji są poprawne. Ponadto dajemy im możliwość dokonania drobnej korekty danych do 24 godzin od momentu złożenia rezerwacji” – tłumaczy rzecznik Ryanair. „Wysokie opłaty, jakimi obciążone są takie usługi jak zmiana nazwiska osoby, dla której został wystawiony bilet, mają zapobiegać próbom oszustwa. Nie chcemy, by nasze bilety były kupowane przez operatorów wycieczek, a potem sprzedawane dalej z ogromnym przebiciem i szkodą dla nabywców” – dodaje.

Teksty tygodnia

Przywódcy religijni apelują do Starmera o złagodzenie polityki imigracyjnej

Przedstawiciele chrześcijan, muzułmanów i wyznawców judaizmu napisali do premiera wspólny apel o złagodzenie polityki imigracyjnej.

Szykują się zmiany w kontach oszczędnościowych. Oszczędzający oburzeni!

O reformach, zmianach i modyfikacjach w ISA mówi się od dawna. Czasami można odnieść wrażenie, że rząd UK traktuje konta ISA jako “skarbonkę na czarną godzinę”, do której sięgnie przy pierwszej okazji.

Zamieszanie z kartami do głosowania. Karty za granicą bez ściętego rogu?

Część wyborców zgłosiła obawy dotyczące wyglądu kart do głosowania. Polonia głosująca za granicą donosi, że ich karty nie mają ściętego rogu.

Nowa brytyjska umowa z UE ma zmniejszyć kolejki na lotniskach

Wielka Brytania uzgodniła nową umowę z UE, która ma usprawnić podróże, handel żywnością i zwiększyć obronę.

Pobierasz Universal Credit? To sprawdzi Departament Pracy i Emerytur (DWP) od 2026 roku!

Obecnie aż 7,5 miliona osób w UK pobiera Universal Credit. Departament Pracy i Emerytur - DWP - będzie analizowało konta i transakcje osób pobierających świadczenie. Jakie uprawnienia zyska DWP?

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie