Nie wpuszczono jej do samolotu Ryanaira przez nadbagaż

Pewna pasażerka wywołała prawdziwy chaos na lotnisku na Majorce, gdy zaczęła błagać, aby wpuszczono ją na pokład Ryanaira. Wszystko przez nadbagaż…

Kobieta, która dowiedziała się przy próbie wejścia na pokład Ryanaira, że jej bagaż jest za duży, wpadła w panikę.

Kłótnia z Ryanairem przez nadbagaż

Gdy pasażerka Ryanaira dowiedziała się, że jej bagaż jest ponadwymiarowy i musi uiścić opłatę w wysokości 41,81 funta, uznała, że tego nie zrobi. Początkowo próbowała założyć na siebie ubrania, które miała w torbie, jednak niewiele to pomogło.

Przedstawiciel irlandzkich linii twierdzi, że kobieta tak naprawdę odmówiła uiszczenia dodatkowej opłaty za nadbagaż.

– Następnie pasażerka zdenerwowała personel przy bramce wejściowej. Dlatego pracownik odmówił jej wejścia na pokład – dodał rzecznik.

Bronił także decyzji twierdząc, że kobieta „słusznie musiała zapłacić standardową opłatę” w wysokości 41,81 funta za bagaż przy bramce.

Do sporu z personelem Ryanaira doszło najwyraźniej w wyniku nieporozumienia. Dotyczyło ono wymagań związanych z rozmiarem i wagą bagażu podręcznego.

Ostatecznie kobieta, której nie udało się nic wskórać w związku z bagażem i wpuszczeniem jej na pokład, zrezygnowała z rezerwacji i kupiła bilet u innego przewoźnika.

Polityka bagażowa Ryaniara

Nie jest to pierwszy raz, kiedy Ryanair spotkał się z krytyką swojej polityki bagażowej. W ubiegłym roku irlandzki przewoźnik był zmuszony odpowiedzieć na zarzuty ze strony pasażerów dotyczące „potajemnego” zmniejszenia dopuszczalnego limitu bagażu podręcznego.

Jade Kirwan, która jest szefem marketingu w Ryanairze, stanowczo odrzuciła te oskarżenia. ​​Według niej pasażerowie, którzy wcześniej unikali dokładnych kontroli, po prostu nie doświadczali właściwego egzekwowania istniejących przepisów.

– Zasady nie zmieniły się od 10 lat. To, z czym możemy mieć do czynienia, to to, że ludzie którzy przeszli kontrole kilka razy wcześniej, bo nie byli dokładnie sprawdzani, w końcu zostali dokładnie sprawdzeni – tłumaczyła Kirwan.

Obecnie Ryanair toczy batalię prawną z hiszpańskimi władzami w sprawie opłat za bagaż. Rząd Hiszpanii nałożył grzywny w łącznej wysokości 149,8 mln funtów na linie Ryanair, EasyJet, Vueling, Norwegian i Volotea. Powodem były „nadużycia”, w tym opłaty za bagaż podręczny.

Minister praw socjalnych, Pablo Bustinduy powiedział gazecie El Dailo, że dodatkowe opłaty powodują, iż ceny biletów tanich linii lotniczych „nie przestają rosnąć”.

 

Teksty tygodnia

Polska apteka w Wielkiej Brytanii – czym jest i jak działa

Chorowanie za granicą to wyzwanie. Procedury i schemat postępowania w przypadku wielu chorób jest zupełnie inny niż w Polsce. Inna jest też dostępność leków bez recepty. Pomocą są polskie apteki w Wielkiej Brytanii.

Odnaleziono ciało poszukiwanej dziewczynki, która zaginęła bawiąc się przy Tamizie

Kaliyah Coa zaginęła 31 marca podczas zabawy w pobliżu rzeki. Niestety niedawno służby potwierdziły, że ciało poszukiwanej dziewczynki zostało odnalezione w Tamizie

Promocje na Wielkanoc w brytyjskich supermarketach

Szykuje się zaostrzenie „wojny cenowej” między największymi supermarketami na Wyspach z okazji zbliżających się świąt. Konsumenci mogą zacierać ręce...

Nowe mieszkania w centrum zachodniego Londynu

W tym mieszkania przystępne cenowo oraz socjalne. To plany zabudowy dla osiedla White City Estate, które niewiele zmieniło się od lat 30 XX wieku.

Obwodowe komisje wyborcze w Holandii – tu zagłosujesz na prezydenta RP

Tu zagłosujesz na prezydenta RP. Prezentujemy pełną listę obwodowych komisji wyborczych (OKW), które utworzono w Holandii.

Przeczytaj także