piątek, 20 września, 2024

Niszczycielski wpływ pandemii na zdrowie psychiczne dzieci będzie długotrwały

Anne Longfield, była komisarz Anglii ds. dzieci nie ma wątpliwości, że wpływ pandemii na zdrowie psychiczne i fizyczne dzieci będzie i długotrwały, i niszczycielski. Ekspertka uważa, że rząd nie pochylił się wystarczająco nad problemami dzieci w trakcie lockdownów. A skutki tego będą widoczne jeszcze przez przynajmniej dwie dekady.

Pandemia na długo naznaczyła dzieci w UK

Anne Longfield, była komisarz Anglii ds. dzieci mówi wprost: dzieci w UK jeszcze długo będą żyły w „cieniu pandemii” Covid-19. A kolejno wprowadzane lockdowny miały i będą miały długoterminowy, „niszczycielski wpływ” na rozwój psycho-fizyczny dzieci na Wyspach. Przede wszystkim dlatego, jak twierdzi ekspertka, że rząd niewystarczająco pochylił się nad problemami dzieci w trakcie pandemii. Problemami, które były już wyraźnie widoczne także przed 2020 rokiem.

– Przed pandemią wyraźnie obawiano się o zdrowie dzieci, rosnące nierówności w zakresie śmiertelności noworodków czy rosnące nierówności w zakresie średniej długości życia – w związku z wydłużaniem się średniej długości życia. Szczególnie w przypadku kobiet żyjących na obszarach uboższych – mówi Anne Longfield. I dodaje: – Zaobserwowaliśmy, że coraz więcej dzieci trafia do systemów opieki. Dodatkowo, że rosną nierówności w zakresie otyłości u dzieci, która jest jednym z największych wyzwań w zakresie zdrowia publicznego, przed którymi stoimy. (…) Wszystko to miało miejsce w tym samym czasie, gdy narastał problem ubóstwa dzieci w Wielkiej Brytanii. I jednocześnie gdy rosły cięcia w usługach wspierających dzieci najbardziej bezbronne.

Lockdowny w UK odbiły się na dzieciach z biednych środowisk

Longfield podaje, że już przed pandemią 2,3 miliona dzieci mieszkało w domach o niskim poziomie dochodów. Lockdowny oznaczały dla tych dzieci zamknięcie w warunkach biedy i niepewności. – Niszczycielski wpływ [lockdownów] na niektóre grupy dzieci był nadzwyczaj przewidywalny – zaznaczyła Longfield. Dodając, że nikt w rządzie nie myślał o tym, jak w warunkach epidemii o dobro dzieci z biedniejszych rodzin zadbać. – Zawsze mówiono mi, że taka jest rola sekretarza stanu ds. edukacji, ale było jasne, że nie brał on udziału w niektórych dyskusjach. Przy stole było puste krzesło – precyzuje.

Wśród współczesnych epidemii dotykających dzieci wyodrębnia się otyłość oraz problemy psychiczne. Poza tym dzieci z uboższych rodzin częściej chorują na cukrzycę, epilepsję i astmę.

Zajrzyj także na naszą główną stronę: PolishExpress.co.uk – będzie nam miło!

Artykuły polecane przez PolishExpress.co.uk:

Wyjazd na wybory do Polski. Czego obawia się Polonia w UK?

Ryanair ostrzega tych, którzy mają zaplanowane loty na październik

9 zmian finansowych, które wchodzą w październiku 2023

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Inflacja w UK w sierpniu 2024 utrzymuje się na stabilnym poziomie 2,2%

Inflacji w Wielkiej Brytanii w skali rocznej do sierpnia 2024 roku wyniosła 2,2%, jak wynika z oficjalnych danych przekazanych przez ONS. Tempo wzrostu cen na Wyspach utrzymuje się nieznacznie powyżej celu inflacyjnego, ustalonego przez Bank Anglii na poziomie 2%.

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?

Ponad 1,7 mln gospodarstw domowych w UK nie chce tej zimy włączać ogrzewania

2-3 milionów gospodarstw domowych w UK albo w ogóle nie włączy ogrzewania tej zimy, albo będzie z tym zwlekać do ostatniej chwili

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Ewakuowano samolot EasyJet przez eksplozję w torbie pasażerki

Przez eksplozję w torbie pasażerki ewakuowano samolot EasyJet, który miał lecieć z Grecji do Londynu. Na pokładzie było 236 podróżnych.

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?