Niszczycielski wpływ pandemii na zdrowie psychiczne dzieci będzie długotrwały

Anne Longfield, była komisarz Anglii ds. dzieci nie ma wątpliwości, że wpływ pandemii na zdrowie psychiczne i fizyczne dzieci będzie i długotrwały, i niszczycielski. Ekspertka uważa, że rząd nie pochylił się wystarczająco nad problemami dzieci w trakcie lockdownów. A skutki tego będą widoczne jeszcze przez przynajmniej dwie dekady.

Pandemia na długo naznaczyła dzieci w UK

Anne Longfield, była komisarz Anglii ds. dzieci mówi wprost: dzieci w UK jeszcze długo będą żyły w „cieniu pandemii” Covid-19. A kolejno wprowadzane lockdowny miały i będą miały długoterminowy, „niszczycielski wpływ” na rozwój psycho-fizyczny dzieci na Wyspach. Przede wszystkim dlatego, jak twierdzi ekspertka, że rząd niewystarczająco pochylił się nad problemami dzieci w trakcie pandemii. Problemami, które były już wyraźnie widoczne także przed 2020 rokiem.

– Przed pandemią wyraźnie obawiano się o zdrowie dzieci, rosnące nierówności w zakresie śmiertelności noworodków czy rosnące nierówności w zakresie średniej długości życia – w związku z wydłużaniem się średniej długości życia. Szczególnie w przypadku kobiet żyjących na obszarach uboższych – mówi Anne Longfield. I dodaje: – Zaobserwowaliśmy, że coraz więcej dzieci trafia do systemów opieki. Dodatkowo, że rosną nierówności w zakresie otyłości u dzieci, która jest jednym z największych wyzwań w zakresie zdrowia publicznego, przed którymi stoimy. (…) Wszystko to miało miejsce w tym samym czasie, gdy narastał problem ubóstwa dzieci w Wielkiej Brytanii. I jednocześnie gdy rosły cięcia w usługach wspierających dzieci najbardziej bezbronne.

Lockdowny w UK odbiły się na dzieciach z biednych środowisk

Longfield podaje, że już przed pandemią 2,3 miliona dzieci mieszkało w domach o niskim poziomie dochodów. Lockdowny oznaczały dla tych dzieci zamknięcie w warunkach biedy i niepewności. – Niszczycielski wpływ [lockdownów] na niektóre grupy dzieci był nadzwyczaj przewidywalny – zaznaczyła Longfield. Dodając, że nikt w rządzie nie myślał o tym, jak w warunkach epidemii o dobro dzieci z biedniejszych rodzin zadbać. – Zawsze mówiono mi, że taka jest rola sekretarza stanu ds. edukacji, ale było jasne, że nie brał on udziału w niektórych dyskusjach. Przy stole było puste krzesło – precyzuje.

Wśród współczesnych epidemii dotykających dzieci wyodrębnia się otyłość oraz problemy psychiczne. Poza tym dzieci z uboższych rodzin częściej chorują na cukrzycę, epilepsję i astmę.

Zajrzyj także na naszą główną stronę: PolishExpress.co.uk – będzie nam miło!

Artykuły polecane przez PolishExpress.co.uk:

Wyjazd na wybory do Polski. Czego obawia się Polonia w UK?

Ryanair ostrzega tych, którzy mają zaplanowane loty na październik

9 zmian finansowych, które wchodzą w październiku 2023

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Revolut zaostrza zasady i wymaga dokumentów. Jak uniknąć blokady konta?

W ostatnich tygodniach coraz częściej się słyszy o tym, że Revolut blokuje konta użytkownikom.

Włamanie do Zamku w Windsorze – co okazało się celem włamywaczy?

Zamaskowani przestępcy wdarli się na teren królewskiego Zamku w Windsorze i jak wynika z doniesień brytyjskich mediów, złodzieje ukradli pojazdy rolnicze. W tym czasie król i królowa nie przebywali w rezydencji, ale w pobliskim domu spali William i Kate ze swoimi dziećmi.

W styczniu czeka nas kolejna podwyżka rachunków

Według Cornwall Insights w styczniu możemy spodziewać się kolejnej podwyżki rachunków za energię. Ile wyniesie?

Biznes w UK bez kompleksów. Czyli jak fryzjerka z Polski zawojowała Londyn

Czy otwarcie biznesu fryzjerskiego w Londynie to trudna sprawa? o tym opowiada fryzjerka z Polski, której się to udało

Minister technologii nie wyklucza wprowadzenia zakazu social mediów dla nastolatków

Wprowadzenie zakazu korzystania z mediów społecznościowych dla osób poniżej...

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Royal news

Zdrowie