Parking przy lotnisku w UK – bez wcześniejszej rezerwacji zapłacisz nawet cztery razy więcej

Do szokujących wniosków doszli eksperci Which?, którzy sprawdzili, ile latem kosztuje zostawienie samochodu w pobliżu jednego z popularnych brytyjskich lotnisk. Okazuje się, że cena za tygodniowy parking, bez wcześniejszej rezerwacji miejsca, to koszt nawet czterokrotnie wyższy od parkingu, który został wcześniej zarezerwowany.

Lecisz na wakacje? Zaplanuj całą podróż z dużym wyprzedzeniem

Sezon wakacyjny charakteryzuje się tym, że trzeba zawalczyć o pewne usługi, ponieważ ich dostępność jest w tym czasie ograniczona. Nie inaczej jest w przypadku możliwości zaparkowania samochodu w pobliżu lotniska, z której chce w letnich miesiącach skorzystać wielu ludzi. Eksperci organizacji konsumenckiej Which? przeanalizowali właśnie, ile kosztuje tygodniowy parking w pobliżu najpopularniejszych brytyjskich lotnisk bez rezerwacji, a ile z wcześniejszą rezerwacją. Rezultaty badania okazały się bardziej niż zaskakujące.

- Advertisement -

Rezerwacja miejsca parkingowego pod lotniskiem to absolutny „must”

Eksperci Which? wzięli pod lupę 16 popularnych przy-lotniskowych parkingów w UK i porównali oferowane przez nie ceny tygodniowego parkingu. To, co sprawdzili, to różnica w cenie między miejscem parkingowym z wcześniejszą rezerwacją i miejscem parkingowym bez takiej rezerwacji.

Największa różnica w cenie obowiązuje na lotnisku w Manchesterze, gdzie tydzień parkingu bez rezerwacji kosztuje 406 funtów, a z rezerwacją – zaledwie 95 funtów. Z kolei na Heathrow kierowcy bez rezerwacji muszą zapłacić 583 funtów, a ci z rezerwacją – 190 funtów. Nieco mniejsze, choć wciąż znaczące różnice w cenach, można też zaobserwować w Birmingham (392 funtów bez rezerwacji i 150 funtów z rezerwacją) i na lotnisku Gatwick (180 funtów bez rezerwacji i 106 funtów z rezerwacją). – Kiedy planujecie wakacje, to załatwienie sobie parkingu na lotnisku może łatwo zsunąć się na dalszą pozycję na liście rzeczy do zrobienia, ale nasze badania wykazały, że pozostawienie tego na ostatnią chwilę może stanowić poważne obciążenie dla finansów. Poświęćcie trochę czasu na rozejrzenie się i porównanie oferowanych opcji – porównywarki mogą być świetnym punktem wyjścia – i zarezerwujcie [parking] tak wcześnie, jak to możliwe, aby zyskać najlepszą cenę – radzi Rory Boland, redaktor magazynu Which? Travel.

Zajrzyj także na naszą główną stronę: PolishExpress.co.uk – będzie nam miło!

Artykuły polecane przez PolishExpress.co.uk:

Kapitan samolotu sześciokrotnie przekroczył limit alkoholu. Wyrok sądu może zaskakiwać

Brytyjczyk spał z otwartymi ustami. Myślał, że umrze, gdy ugryzł go pająk

Ekstremalne upały staną się w UK normą? 40 st. C latem to już realny scenariusz

Od sierpnia podrożeje alkohol w sklepach. Ceny jakich trunków wzrosną najbardziej?

Teksty tygodnia

Alarmujący wzrost ubóstwa wśród dzieci w UK. Lekarze ostrzegają przed kryzysem

Ponad 75 procent pediatrów potwierdza, że w ciągu ostatnich dwóch lat zauważalnie wzrosła liczba przypadków chorób związanych z ubóstwem. Lekarze ostrzegają również przed „nieznośnym poziomem” biedy wśród dzieci w Wielkiej Brytanii.

Kurs funta spadł do najniższego poziomu od trzech tygodni

Kurs funta spadł do najniższego poziomu od trzech tygodni. Nastąpił po tym, jak szef Banku Anglii zasugerował obniżkę stóp procentowych.

Eksperci ostrzegają: popularny lek zwiększa ryzyko demencji nawet o 40%

Niepokojące wyniki badań wskazują, że popularny lek stosowany na ból dolnej części pleców może zwiększać ryzyko problemów z pamięcią nawet o 40 procent. Chodzi o Neurontin – preparat zawierający gabapentynę, którą NHS zatwierdziła na początku lat 90. do leczenia bólu neuropatycznego i padaczki.

Rośnie bezrobocie w UK. Bardziej niż się spodziewano

Sytuacja na brytyjskim rynku pracy się pogarsza. Bezrobocie w UK wzrosło do 4,7 proc., a wzrost płac spowolnił. Bank Anglii znajdzie się pod presją w sprawie obniżki stóp procentowych.

Ile teraz zapłacimy za prąd i gaz? Nowy limit cenowy od lipca

Od 1 lipca w Wielkiej Brytanii obowiązuje nowy limit cenowy na energię, ustalony przez regulatora rynku – Ofgem. Przeciętne gospodarstwo domowe korzystające z prądu i gazu zapłaci rocznie około 1 568 funtów, o mniej więcej 7 proc. mniej względem poprzedniego kwartału.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie