Polacy są „chamscy, bezczelni, prostaccy” bo nie czytają książek? Wpis Polki oburzył internautów

Fot. Getty

Młoda Polka przedstawiła na Facebooku diagnozę polskiego społeczeństwa. Według niej Polacy są „chamscy, bezczelni i prostaccy”, a także „smutni, szarzy i nijacy”, ponieważ zbyt rzadko sięgają po książki. Wpis kobiety oburzył większość internautów. 

Wielokrotnie zastanawiałam się dlaczego Polacy są tacy hmmm… polscy.
Chamscy,bezczelni,prostaccy.
Smutni ,szarzy,nijacy.
Myślałam ze to może kwestia (koszmarnie) słabych zarobków w naszej ojczyźnie. Może fakt ,ze nadal wielu rodaków „siedzi w komunie”..
.” – zaczęła swój wpis młoda Polka. Chwilę później dodała zaś: 
Polacy to pustaki….ponieważ nie czytają.
Dla mnie to jest ułomność.
Niepełnosprawność.
Ci którzy nie zaglądają do książki wcale, albo robią to od święta, muszą mieć ciężkie życie…
Już wiem skąd ten hejt w internetach.
Skąd ta nienawiść… Najczęściej robią to Ci ułomni, którzy książkę traktują z pogardą… Tacy maluczcy, smutni i samotni…
Polska nie będzie cywilizowanym krajem, póki ludzie nie odnajdą radości w czytaniu

- Advertisement -

Czytaj też: „Jeśli powiedzą, że mam zabrać wszystko to, co przez lata tutaj (…) budowałam, to pójdę budować gdzieś indziej.” Polacy w UK coraz mniej boją się Brexitu?

 

Wpis Polki – trzeba przyznać dość agresywny – wywołał zrozumiałe oburzenie wśród internautów. Wielu komentujących zauważyło, że Polka niepotrzebnie stosuje język pogardy dla ludzi innych od siebie i że strasznie uogólnia. Inni z kolei odnieśli się do jej uwagi o  siedmiu książkach czytanych w miesiąc, zaznaczając, że jak człowiek pracuje po 60 – 70 godzin tygodniowo albo jak ma rodzinę, to na regularne sięganie po książki po prostu nie starcza czasu. 

Nie przegap: Dieta a aktywność fizyczna: SPRAWDŹ, co najlepiej jeść przed i po treningu

Oto kilka najbardziej trafnych kontrargumentów:
„Nie znam Polaka, który byłby szary i nijaki. Polacy są ludźmi mądrymi, pracowitymi, na których można polegać. To ludzie szanujący rodzinę, pomocni i obrotni, radzący sobie w każdej sytuacji. Ludzi prostych czy chamskich można spotkać w każdym miejscu na ziemi. Może warto poprzebywać więcej wśród ludzi zamiast odrywać się na zbyt długo od rzeczywistości?” – napisała jedna z Polek.

„Jezu, jaki jad i nienawiść od tych "młodych i inteljgentnych"… Czytanie 7 harlekinów miesięcznie nie zrobi z ciebie nikogo na poziomie, a raczej prostaka, który ocenia innych przez swoje bardzo wąskie spektrum postrzegania. Przykro się czyta wypociny ludzi opływające nienawiścią i plujące na innych, które jednocześnie mają pokazać wyższość jednostki. Mam tylko cichą nadzieję, że to zwykły bait." – dodał inny internauta.

A Wy co sądzicie o wpisie Polki? Czekamy na Wasze komentarze!

To się czyta: Dziennik „The Sun” oskarża Brytyjczyków o przyczynianie się do niedoli prostytutek na południu Europy

Google Logo Dodaj "Polish Express" do preferowanych źródeł Google + Dodaj źródło

Nasza misja

Polish Express to rzetelne źródło informacji dla Polaków za granicą. Publikujemy wyłącznie sprawdzone wiadomości. Dowiedz się, jakie są nasze zasady redakcyjne!

Teksty tygodnia

Tragedia w Leeds. Zamordowano Polkę, podejrzany stanął przed sądem

W Leeds trwa postępowanie dotyczące śmierci 51-letniej Gosi Wiktor, którą policja znalazła ciężko ranną 11 czerwca 2026 roku w mieszkaniu przy Foster Square w dzielnicy Belle Isle. Kobieta zmarła przed przybyciem ratowników.

Jak przetrwać upały w Londynie? Lista darmowych miejsc z klimatyzacją

Władze Londynu uruchomiły interaktywną mapę miejsc, w których można bezpłatnie schronić się przed żarem z nieba.

Rekompensaty dla tych, którzy stracili przechodząc na Universal Credit

Ministerstwo Pracy i Emerytur (DWP) uruchomiło program rekompensat dla osób, które straciły pieniądze przez przejście na Universal Credit.

Policja ponownie prosi o informacje w sprawie Beaty Szauer

Beata Szauer została znaleziona martwa w swoim domu przy Brook Street w Luton 7 stycznia 2026 roku. Najprawdopodobniej zginęła od ciosów nożem. Policja nadal prowadzi śledztwo i prosi o informacje.

Koniec martwych stref w londyńskim metrze. Internet i połączenia w większości tuneli

Około 60 proc. podziemnych stacji jest już objętych zasięgiem 4G i 5G.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie