Połowa Brytyjczyków planuje racjonować zużycie energii tej zimy

Badanie pokazuje, że 46% ludzi w Wielkiej Brytanii będzie oszczędzać na zużyciu energii po tym, jak zmiana limitu Ofgemu spowodowała średni wzrost rachunków o około 149 funtów

Już wiemy, że od 1 października 2024 roku rachunki za energię wzrosły o około 10%. Stało się to po tym, jak regulowany przez Ofgem „price cap” został ustalony na poziomie 1717 funtów w skali roku (poprzednio wynosił on 1568 funtów). Nowy limit obowiązuje do 31 grudnia 2024.

- Advertisement -

Przed Brytyjczykami ciężka zima

Według badania YouGov przeprowadzonego w imieniu organizacji charytatywnej National Energy Action zajmującej się ubóstwem energetycznym na Wyspach, aż 46% dorosłych mieszkańców UK prawdopodobnie zużyje mniej energii, niż potrzebuje, aby zachować odpowiednie komfort w swoim własnym domu, jak czytamy na łamach „Guardiana”. Z kolei 45% spośród osób o niskich dochodach stwierdziło, że w ciągu ostatniego roku trudno im było płacić za energię, podczas gdy ponad jedna trzecia osób korzystających z liczników przedpłatowych stwierdziła, że ​​nie miała dostępu do energii, ani do prądu, ani do ogrzewania, gdy tego potrzebowała.

Dodajmy w tym miejscu, iż osobne badanie National Energy Action wykazało, że 4% dorosłych w ciągu ostatnich trzech miesięcy ograniczyło nawet korzystanie z niezbędnego sprzętu medycznego, takiego jak butle tlenowe, aby tylko zaoszczędzić pieniądze na energii.

6 mln gospodarstw domowych w UK żyje w ubóstwie energetycznym

Przypomnijmy, około sześciu milionów gospodarstw domowych w Wielkiej Brytanii pozostaje w ubóstwie energetycznym. Wydają ponad 10% swoich dochodów tylko na rachunki za ogrzewanie. Po zmianach limitów Ofgemu ich sytuacja pogorszy się jeszcze bardziej. Z kolei całkowite zadłużenie gospodarstw domowych, biorąc pod uwagę jedynie nieuregulowane rachunki za prąd i gaz, w Wielkiej Brytanii wynosi 3,7 mld funtów.

– Miliony gospodarstw domowych stoi w obliczu kolejnej okropnej zimy, pogodzonej ze wzrostem zadłużenia energetycznego lub całkowitym brakiem ogrzewania swoich domów – komentuje dyrektor generalny National Energy Action, Adam Scorer. – Rząd Wielkiej Brytanii ma jeszcze czas na zwiększenie wsparcia udzielanego w ramach programu rabatów na ciepłe domy i na współpracę z Ofgem i dostawcami energii w celu zapewnienia bezpośredniego wsparcia w celu obniżenia rachunków – podsumowuje.

Teksty tygodnia

Internet pod brytyjskim nadzorem. Czy wolność słowa właśnie się kończy?

Rząd Wielkiej Brytanii podjął zdecydowane działania mające na celu radykalne uregulowanie treści publikowanych w internecie. Na mocy nowej Ustawy o Bezpieczeństwie w Sieci (Online Safety Act) brytyjski regulator rynku komunikacyjnego – Ofcom – uzyskał szerokie uprawnienia do kontrolowania platform internetowych i to nawet tych, które nie są fizycznie obecne w Zjednoczonym Królestwie. 

Cyfrowe dowody osobiste to nowy pomysł rządu na walkę z nielegalną migracją

W obliczu kryzysu migracyjnego rząd Wielkiej Brytanii rozważa wprowadzenie nowego narzędzia kontroli w postaci cyfrowych dowodów osobistych dla wszystkich dorosłych obywateli. Dokument miałby być przechowywany na smartfonie.

Polka tłumaczy znęcanie się nad dziećmi paleniem marihuany

Roksana L. z Hounslow przyznała się do siedmiu przypadków znęcania się nad dziećmi. Oskarżono ją też o popełnienie 14 innych przestępstw.

Podatek dochodowy. Emeryci mogą zaoszczędzić tysiące funtów

Emerytura często kojarzy się z czasem odpoczynku, ale to nie oznacza końca obowiązków podatkowych. Aby skutecznie zarządzać swoimi finansami, emeryci powinni dobrze rozumieć, jak działa podatek dochodowy.

Tani lot, drogi bagaż – pasażerowie mają dość „ukrytych” opłat

Coraz więcej pasażerów i organizacji konsumenckich ma dość nieprzejrzystych zasad dotyczących bagażu podręcznego w tanich liniach lotniczych. Mimo że sądownie jasno zabroniono pobierania opłat za rozsądnych rozmiarów bagaż podręczny, wiele przewoźników nadal obciąża podróżnych dodatkowymi kosztami.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie