Proces o czary. Zmuszali dzieci do wywoływania demonów i zabijania psów

Jedenaście osób stanęło przed sądem w Glasgow pod zarzutem „wykorzystywania seksualnego dzieci i czarów”. Dzieci były zmuszane nie tylko do uczestnictwa w rytuałach „wywoływania duchów i demonów”, ale też do zabijania zwierząt. „Proces o czary” i sadyzm trwa.

Siedmiu mężczyznom i czterem kobietom w Glasgow postawiono zarzuty popełnienia aż 32 przestępstw. Wśród nich było zmuszanie dzieci do udziału w seansach spirytystycznych przy użyciu tablicy Ouija w celu „przywoływania duchów i demonów”.

Proces o czary i sadyzm

Prokuratura podała, że dzieci zmuszano do uczestnictwa w „zajęciach” dotyczących czarów, używania różdżek i rzucania zaklęć za sprawą, których miały rzekomo „przemieniać się w zwierzęta”.

Dzieci były również gwałcone przy różnych okazjach, a członkowie grupy w tym czasie „klaskali, wiwatowali i zachęcali” do ataków. Sadyści wszystko filmowali – twierdzi prokuratura. Zdjęcia o charakterze seksualnym miały robić również dzieci. Podobno jedno z dzieci zmuszono do „obsługiwania kamery i tworzenia materiału wideo” przedstawiającego niektóre przypadki przemocy.

Pięciu oskarżonym grozi również zarzut usiłowania morderstwa przez uwięzienie dziecka w szafie. Według doniesień ofiarę zmuszano również do zachowywania się jak pies i jedzenia psiej karmy. Ponadto dziecko wieszano za ubranie na gwoździu na ścianie i wpychano do kuchenki mikrofalowej, a także do zamrażarki. Dochodziło również do sytuacji, w których dziecko goniła grupa w demonicznej masce.

Każdemu z oskarżonych postawiono również zarzut znęcania się i zabicia określonej liczby psów. Przy czym dwoje dzieci zmuszono do dźgnięcia zwierząt.

Wykorzystywane seksualne dzieci

Inne zarzuty wobec grupy dotyczą zmuszania dzieci do udziału w aktach seksualnych, a także do dostarczania narkotyków. Ponadto zarzuty obejmują posiadanie diamorfiny, kokainy, a także innych narkotyków klasy A.

Do wykorzystywania dzieci (trzech dziewcząt i chłopca) doszło na terenie Glasgow w latach 2010-2020.

Przed sądem stanęli: 45-letni Iain Owens, 39-letnia Elaine Lannery, 41-letnia Lesley Williams, 41-letni Paul Brannan, 38-letnia Marianne Gallagner, 50-letni Scott Forbes, 47-letni Barry Watson, 50-letni Mark Carr, 45-letni Richard Gachagan, 51-letnia Leona Laing i 47-letni John Clark. Wszyscy zaprzeczają stawianym im zarzutom.

Owensa, Lannery’ego, Williamsa, Brannana, Lainga, Gallaghera i Watsona oskarżono również o zaatakowanie dziecka i założenie mu czarnej plastikowej torby na głowę, w celu podduszenia. Owensa i Lannery’ego oskarżono też o trzymanie jednego z dzieci pod wodą w wannie.

Wśród osób zaangażowanych w cały proceder znaleźli się również: Maureen Goudie, Steven McHendrie i Robert Brown, ale z dokumentów sądowych wynika, że ​​obecnie nie żyją.

Składając zeznania, detektyw Nicola Hay powiedziała, że ​​śledztwo w sprawie opisanych wyżej przestępstw, zwane operacją Woodwhite, rozpoczęło się w marcu 2020 r.

Zajrzyj także na naszą główną stronę: PolishExpress.co.uk – będzie nam miło!

Artykuły polecane przez PolishExpress.co.uk:

Matka 10-letniej Sary nie była w stanie rozpoznać córki w kostnicy. Była tak pobita

Te szkoły w UK zostały zamknięte z powodu betonowej „tykającej bomby zegarowej”. Zobacz pełną listę

Horoskop na wrzesień 2023 dla czytelników “Polish Express”

Teksty tygodnia

Przepowiednie Sybilli sprawdzają się nawet teraz

Przepowiednie Sybilli, czyli proroctwa królowej Saby, słyną z niezwykłej trafności. Wizje mające 3000 lat, wciąż cieszą się zainteresowaniem.

Koniec z settled status dla imigrantów po 5 latach pobytu

W ramach nowej polityki imigracyjnej brytyjski rząd zamierza skończyć z przyznawaniem settled status imigrantom po 5 latach pobytu.

Podwyżka wieku emerytalnego. Ale nie dla wszystkich

Od 2026 ma nastąpić podwyżka wieku emerytalnego w Wielkiej Brytanii z 66 do 67 lat. A pełne wdrożenie zmiany planowane jest na 2028 rok.

Aż 1,5 mln imigrantów z UE poczeka dłużej na status zasiedlenia

Osoby, które przeprowadziły się do Wielkiej Brytanii w 2020 roku, będą musiały czekać dodatkowe pięć lat, aby otrzymać status zasiedlenia.

Zamieszanie z kartami do głosowania. Karty za granicą bez ściętego rogu?

Część wyborców zgłosiła obawy dotyczące wyglądu kart do głosowania. Polonia głosująca za granicą donosi, że ich karty nie mają ściętego rogu.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie