Ryanair REZYGNUJE z części lotów do UK z powodu Brexitu

Największa sieć tanich linii lotniczych w Europie ogranicza ilość połączeń na Wyspy Brytyjskie. Powód? Wyjście UK ze struktur Unii Europejskiej.

„Już tej zimy ograniczymy częstotliwość i pojemność wielu połączeń z londyńskim lotniskiem w Stansted, aczkolwiek żadne z nich nie zostanie zamknięte” – czytamy w oficjalnym oświadczeniu wydanym przez Ryanair. „Ograniczamy naszą ekspansję w Wielkiej Brytanii, a przez najbliższe lata zamierzamy inwestować w inne lotniska na terenie Unii Europejskiej” – tak ma wyglądać nowa strategia firmy.

Kończy się era Angeli Merkel? Po zamachach Niemcy mogą jej nie wybaczyć polityki otwartych drzwi!

Taka decyzja nie może być dla nikogo żadnym zaskoczeniem. Właściciel Ryanaira, Michael O’Leary, niejednokrotnie dawał wyraz swoim poglądom na Brexit. Był jednym z najgorętszych przeciwników opuszczania struktur Wspólnoty przez Zjednoczone Królestwo przez UK w świecie wielkiego biznesu. Podczas kampanii poprzedzającej referendum 23 czerwca zasłynął z oferowania tanich biletów tym, którzy byli gotowi głosować za pozostanie w UE.

Rzecz jasna namawianie Brytyjczyków za pozostaniem w Unii leżało w jego najlepszym interesie (dosłownie!). Po Brexicie „otwarte niebo” będzie jednym z wątków negocjacji pomiędzy gabinetem Theresy May, a brukselskimi eurokratami. Może się okazać, że ich wynik wpłynie nie tylko na zyski, ale i na rentowność biznesu O`Leary`ego. Brexit końcem taniego latania po Europie? Całkiem możliwe!

Nożownicy wtargnęli do kościoła we Francji! Są ofiary! [wideo]

Jak należy odbierać ten krok Ryanaira? Wiadomo, że życie, a biznes tym bardziej nie znosi próżni – z pewnością inni tani przewoźnicy będą chcieli zagospodarować te połączenia, które przez irlandzkie linie lotnicze zostaną odpuszczone. Konkurencja zwykle działa na korzyść konsumentów. Ale z drugiej strony może okazać, że koszty „tanich” lotów mogą okazać się zbyt duże. Z powodu narastającego zagrożenia terrorystycznego ludzie mniej chętnie latają, przez co cierpi cała branża…

Ale nie ma się co martwić! Z perspektywy Polaka mieszkającego na Wyspie jeśli budżetowe linie lotnicze ograniczą swoje usługi w najbliższej przyszłości zawsze znajdzie się sposób, aby wrócić do ojczyzny. Sprawdźcie, na jakie alternatywne rozwiązania wpadły osoby, które ogłaszają się na STREFA.CO.UK.

Teksty tygodnia

Zmiany, które musisz zgłosić brytyjskiemu ministerstwu, aby uniknąć kary

Ministerstwo Pracy i Emerytur (DWP) przypomina: nawet pozornie drobne zmiany w życiu mogą skutkować koniecznością zgłoszenia. W przeciwnym razie grozi nie tylko kara finansowa, ale także oskarżenie o nadużycie świadczeń.

Czy potrzebuję ETA, gdy mam brytyjski paszport?

Od 2 kwietnia 2025 roku Polacy przyjeżdżający do Wielkiej Brytanii muszą posiadać Elektroniczne Zezwolenie na Podróż – ETA.

Przepowiednie Sybilli sprawdzają się nawet teraz

Przepowiednie Sybilli, czyli proroctwa królowej Saby, słyną z niezwykłej trafności. Wizje mające 3000 lat, wciąż cieszą się zainteresowaniem.

Podwyżka wieku emerytalnego. Ale nie dla wszystkich

Od 2026 ma nastąpić podwyżka wieku emerytalnego w Wielkiej Brytanii z 66 do 67 lat. A pełne wdrożenie zmiany planowane jest na 2028 rok.

Aż 1,5 mln imigrantów z UE poczeka dłużej na status zasiedlenia

Osoby, które przeprowadziły się do Wielkiej Brytanii w 2020 roku, będą musiały czekać dodatkowe pięć lat, aby otrzymać status zasiedlenia.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie